Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Helsingin Suunnistajat

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
14Helsingin Suunnistajat 1Tiomilakavlen (310)11:39:35
1. Otto Kaario1:16:2111+0:311:16:2111
2. Arttu Syrjäläinen1:15:1933+6:572:31:4017+6
3. Ollipekka Heikkilä46:4958+8:213:18:2938+21
4. Topi Raitanen1:45:4420+4:545:04:1319-19
5. Tuomas Heikkilä1:22:0250+16:546:26:1529+10
6. Topi Syrjäläinen1:03:3910+4:077:29:5422-7
7. Veli Kangas57:5119+5:508:27:4519-3
8. Einari Heinaro1:16:555+3:329:44:4015-4
9. Andrin Gründler35:357+1:3910:20:1513-2
10. Olli Ojanaho1:19:2013+6:3211:39:3514+1
43Helsingin Suunnistajat 1Ungdomskavlen (284)2:04:54
1. Luca Kallela32:0786+4:5632:0786
2. Väinö Ristimäki33:3887+7:391:05:4574-12
2. Aapo Ikola34:22106+8:231:08:00
3. Minja Nietula21:336+2:311:27:1839-35
3. Katarina Sallila23:5645+4:5445:29
4. Emilia Tala37:3663+8:052:04:5443+4
44Helsingin Suunnistajat 1Damkavlen (337)4:22:59
1. Anniina Suhonen51:2950+5:3151:2950
2. Elina Lammi46:4072+6:311:38:0957+7
3. Noora Hyyrynen1:09:4754+8:552:47:5652-5
4. Venla Turakainen33:3844+5:093:21:3448-4
5. Milla Mattila1:01:2545+11:114:22:5944-4
57Helsingin Suunnistajat 2Tiomilakavlen (310)13:14:59
1. Anton Salmenkylä1:30:33148+14:431:30:33148
2. Topias Niemi1:29:02113+20:402:59:35116-32
3. Lauri Syrjäläinen50:39102+12:113:50:14106-10
4. Luukas Valtonen2:08:0794+27:175:58:2198-8
5. Ville Lampinen1:25:0663+19:587:23:2790-8
6. Kaarel Vesilind1:17:3359+18:018:41:0084-6
7. Otakar Hirs55:0410+3:039:36:0473-11
8. Matias Salonen1:22:4125+9:1810:58:4560-13
9. Atte Ikola48:5799+15:0111:47:4262+2
10. Alastair Thomas1:27:1737+14:2913:14:5957-5
58Helsingin Suunnistajat 2Damkavlen (337)4:30:05
1. Barbora Zhá?alová50:4340+4:4550:4340
2. Emilia Tala46:3270+6:231:37:1549+9
3. Heidi Salonen1:12:4977+11:572:50:0465+16
4. Tiina Haarlaa33:2543+4:563:23:2955-10
5. Tereza Smelikova1:06:3673+16:224:30:0558+3
132Helsingin Suunnistajat 3Tiomilakavlen (310)14:16:45
1. David Bunn1:28:52130+13:021:28:52130
2. Miika Tala1:31:44130+23:223:00:36122-8
3. Tuomas Tala58:10144+19:423:58:46125+3
4. Mikko Laakso2:27:18178+46:286:26:04145+20
5. Tapio Haarlaa1:29:2488+24:167:55:28135-10
6. Jan Zhanal1:21:0486+21:329:16:32122-13
7. Marko Rajala1:27:06218+35:0510:43:38133+11
8. Noora Hyyrynen1:56:31165+43:0812:40:09138+5
9. Atte Lahtinen43:5313113:23:53133-5
10. Barbora Zhá?alová1:46:4517914:16:45132-1
147Helsingin Suunnistajat 3Damkavlen (337)5:12:32
1. Minja Nietula58:53157+12:5558:53157
2. Katarina Sallila56:54199+16:451:55:47186+29
3. Pinja Hietanen1:24:24198+23:323:20:11183-3
4. Ulla-Riina Mäntylä39:05117+10:363:59:16161-22
5. Katja Lahtinen1:13:16143+23:025:12:32147-14
191Helsingin Suunnistajat 3Ungdomskavlen (284)2:47:52
1. Nuutti Jääskeläinen52:27250+25:1652:27250
2. Ulla-Riina Mäntylä40:56230+14:571:33:23230-20
3. Väinö Haara24:3268+5:301:57:55188-42
4. Merianna Rantakokko49:57205+20:262:47:52191+3
Helsingin Suunnistajat 2Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Juulia Tala36:18166+9:0736:18166
2. Eino Haara1:07:15401+41:161:43:33251+85
3. Iikka Leiniöej godkändej godkänd
4. Anni Rajala45:22167+15:51ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser