Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Bul-Tromsø IL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
161Bul-Tromsø IL / Ås-NMBU Orientering 1Tiomilakavlen (310)14:31:26
1. Nils Tveite2:13:12286+57:222:13:12286
2. Ivar Aukrust Osmoen1:28:53112+20:313:42:05230-56
3. Vegard Fiane Pedersen1:05:26202+26:584:47:31222-8
4. Linus Olhans2:30:02187+49:127:17:33203-19
5. Henrik Upsal1:43:44169+38:369:01:17194-9
6. Jo Inge Fjellstad1:35:03178+35:3110:36:20190-4
7. Gjermund Urset1:00:5735+8:5611:37:17174-16
8. Hans Urset1:33:3377+20:1013:10:50158-16
9. Robert Banfi58:3723013:38:37161+3
10. Halvor Steinsholt2:01:2621614:31:261610

Kolbotn o Skimt OL

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
100Kolbotn o Skimt OL / Ås-NMBU Orientering 1Ungdomskavlen (284)2:21:30
1. Hanna Rehn39:55202+12:4439:55202
2. Nils Niklasson41:19234+15:201:21:14184-18
3. Mikkel Vaaje-Kolstad27:11147+8:091:48:25166-18
4. Alva Niklasson33:0511+3:342:21:30100-66
225Kolbotn o Skimt OL / Ås-NMBU Orientering 2Damkavlen (337)5:51:13
1. Rannveig Winsnes Nordhagen1:10:19285+24:211:10:19285
2. Ingvild Mohr Hansen1:20:02314+39:532:30:21302+17
3. Mari Brøndbo Dahl1:31:05240+30:134:01:26286-16
4. Hanna Rehn44:55182+16:264:46:21267-19
5. Kaja Winsnes Nordhagen1:04:5263+14:385:51:13225-42

Ås-NMBU Orientering

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
100Kolbotn o Skimt OL / Ås-NMBU Orientering 1Ungdomskavlen (284)2:21:30
1. Hanna Rehn39:55202+12:4439:55202
2. Nils Niklasson41:19234+15:201:21:14184-18
3. Mikkel Vaaje-Kolstad27:11147+8:091:48:25166-18
4. Alva Niklasson33:0511+3:342:21:30100-66
161Bul-Tromsø IL / Ås-NMBU Orientering 1Tiomilakavlen (310)14:31:26
1. Nils Tveite2:13:12286+57:222:13:12286
2. Ivar Aukrust Osmoen1:28:53112+20:313:42:05230-56
3. Vegard Fiane Pedersen1:05:26202+26:584:47:31222-8
4. Linus Olhans2:30:02187+49:127:17:33203-19
5. Henrik Upsal1:43:44169+38:369:01:17194-9
6. Jo Inge Fjellstad1:35:03178+35:3110:36:20190-4
7. Gjermund Urset1:00:5735+8:5611:37:17174-16
8. Hans Urset1:33:3377+20:1013:10:50158-16
9. Robert Banfi58:3723013:38:37161+3
10. Halvor Steinsholt2:01:2621614:31:261610
225Kolbotn o Skimt OL / Ås-NMBU Orientering 2Damkavlen (337)5:51:13
1. Rannveig Winsnes Nordhagen1:10:19285+24:211:10:19285
2. Ingvild Mohr Hansen1:20:02314+39:532:30:21302+17
3. Mari Brøndbo Dahl1:31:05240+30:134:01:26286-16
4. Hanna Rehn44:55182+16:264:46:21267-19
5. Kaja Winsnes Nordhagen1:04:5263+14:385:51:13225-42

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser