Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

IFK Enskede

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
NTNUI 4Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Espen Samuelsen Skiri1:31:01152+15:111:31:01152
2. Mikkel Sørensen1:53:42226+45:203:24:43201+49
3. Øystein Fruseth Christiansen59:25153+20:574:24:08180-21
4. Audun Bøe2:31:13190+50:236:55:21179-1
5. Robert Fredriksen2:30:56297+1:25:489:26:17210+31
6. Colas Gintzborger1:50:02248+50:3011:16:192100
7. Runar Hafskjuld1:08:37102+16:3612:24:56201-9
8. vacant ej startej start
9. vacant ej startej start
10. vacant ej startej godkänd

NTNUI

13 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9NTNUI 1Tiomilakavlen (310)11:23:23
1. Olai Stensland Lillevold1:17:5647+2:061:17:5647
2. Rasmus Rørholt Theisen1:13:4818+5:262:31:4420-27
3. Sindre Østgulen Deisz41:3616+3:083:13:2013-7
4. Ulrik Astrup Arnesen1:42:197+1:294:55:398-5
5. Elias Thorsdal Mølnvik1:12:2419+7:166:08:037-1
6. Håkon Raadal Bjørlo1:04:0212+4:307:12:0570
7. Gaute Friestad59:4428+7:438:11:4910+3
8. Eirik Langedal Breivik1:16:063+2:439:27:55100
9. Vegard Jarvis Westergård36:3613+2:4010:04:319-1
10. Audun Heimdal1:18:5212+6:0411:23:2390
19NTNUI 1Damkavlen (337)4:07:14
1. Karen Oline Kolstad51:1346+5:1551:1346
2. Ane Dyrkorn41:4714+1:381:33:0025-21
3. Anu Tuomisto1:07:2232+6:302:40:2219-6
4. Sigrid Alexandersen32:0529+3:363:12:27190
5. Ingrid Lundanes54:4710+4:334:07:14190
37NTNUI 2Damkavlen (337)4:19:24
1. Malin Sandstad51:2349+5:2551:2349
2. Tonje Vassend43:0637+2:571:34:2936-13
3. Elin Granstedt1:11:4968+10:572:46:18360
4. Tilla Farnes Hennum32:4734+4:183:19:0539+3
5. Åsne Skram Trømborg1:00:1941+10:054:19:2437-2
46NTNUI 2Tiomilakavlen (310)13:01:11
1. Marius Pytten1:23:3772+7:471:23:3772
2. Herman Ryen Martinsen1:17:2659+9:042:41:0366-6
3. Håkon Fruseth Christiansen42:3425+4:063:23:3749-17
4. Jostein Tandberg2:07:0891+26:185:30:4560+11
5. Jonas Madslien Bakken1:22:3654+17:286:53:2161+1
6. Simen Eid Nielsen1:16:0948+16:378:09:3060-1
7. Tobias Kristensen1:08:14100+16:139:17:4455-5
8. August Asheim Birkeland1:25:0834+11:4510:42:5248-7
9. Olav Schmitt Gran40:2143+6:2511:23:1347-1
10. Anders Felde Olaussen1:37:5868+25:1013:01:1146-1
75NTNUI 3Damkavlen (337)4:38:27
1. Marta Ulvensøen58:40152+12:4258:40152
2. Thea Dyrkorn45:1353+5:041:43:5395-57
3. Anna Ulvensöen1:05:5722+5:052:49:5060-35
4. Margrethe Wisløff39:55127+11:263:29:4570+10
5. Ingunn Egeberg Vári1:08:42101+18:284:38:2775+5
97NTNUI 3Tiomilakavlen (310)14:01:52
1. Are Wigaard1:35:55180+20:051:35:55180
2. Erik Gustafsson1:28:50111+20:283:04:45139-41
3. Jakob Kalvig Skogan54:58126+16:303:59:43129-10
4. František Kolovský2:09:05105+28:156:08:48113-16
5. Thorstein Wang1:30:3499+25:267:39:22106-7
6. Martin Borge Heir1:26:41126+27:099:06:031060
7. Peter Nordbrøden1:03:4552+11:4410:09:4898-8
8. Ole Jørgen Bogen Arenth1:50:39156+37:1612:00:27104+6
9. Lavran Thorstensen45:5686+12:0012:46:231040
10. Sturla Frydenlund1:31:5210114:01:5297-7
100NTNUI 4Damkavlen (337)4:49:58
1. Anne Willkommen Eiken57:22129+11:2457:22129
2. Ingeborg Ellegaard Melby49:15112+9:061:46:37121-8
3. Ronja Björklund1:15:10102+14:183:01:47117-4
4. Tonje Aasheim Nymark38:10103+9:413:39:57104-13
5. Silje Arntzen1:10:01113+19:474:49:58100-4
193NTNUI 5Tiomilakavlen (310)14:09:37
1. Jørgen Madslien1:30:12145+14:221:30:12145
2. Tilla Farnes Hennum1:51:58223+43:363:22:10194+49
3. Ingvild Brekke1:08:11217+29:434:30:21191-3
4. Hauk Assen2:47:52238+1:07:027:18:13204+13
5. Nora Graffer2:55:52303+1:50:4410:14:05242+38
6. Anne Heineiken1:39:46199+40:1411:53:51234-8
7. Vik Aasen57:5018+5:4912:51:41217-17
8. Jacuk Forest1:41:0221314:21:02206-11
9. Martin Ystenes46:2314813:26:23196-10
10. Lia Aasen1:39:3713414:09:37193-3
204NTNUI 5Damkavlen (337)5:40:00
1. Sunniva Omdal1:04:10236+18:121:04:10236
2. Ane Nielsen Solberg51:02140+10:531:55:12177-59
3. Johanne Bratland Tjernshaugen1:28:41222+27:493:23:53198+21
4. Idunn Haavengen46:02194+17:334:09:55189-9
5. Ingvild Brekke1:30:05237+39:515:40:00204+15
204NTNUI 6Tiomilakavlen (310)14:42:02
1. Anne Willkommen Eiken1:52:22262+36:321:52:22262
2. Marta Ulvensøen2:06:52259+58:303:59:14252-10
3. Idunn Haavengen1:13:18234+34:505:12:32245-7
4. Anna Ulvensöen2:50:13244+1:09:238:02:45241-4
5. Johanne Bratland Tjernshaugen2:01:48243+56:4010:04:33232-9
6. Sunniva Omdal1:47:47237+48:1511:52:20229-3
7. Ingunn Egeberg Vári1:19:15171+27:1413:11:35226-3
8. Ane Dyrkorn1:38:5821214:18:58217-9
9. Tale Strand46:1714513:26:17206-11
10. Ane Nielsen Solberg2:12:0224914:42:02204-2
281NTNUI 6Damkavlen (337)6:46:01
1. Jorunn Kvakland1:06:18264+20:201:06:18264
2. Ingrid Okkenhaug55:10182+15:012:01:28215-49
3. Nora Graffer1:30:44239+29:523:32:12231+16
4. Maria Dahl Fosby1:12:43316+44:144:44:55265+34
5. Karoline Dahl Fosby2:01:06291+1:10:526:46:01281+16
NTNUI 7Damkavlen (337)ej godkänd
1. Maja Morawska1:05:47244+19:491:05:47244
2. Aurora Fossøy1:07:46279+27:372:13:33271+27
3. Laura Meisch1:53:05312+52:134:06:38291+20
4. Bente Skari51:33245+23:044:58:11281-10
5. Anette Bøeej godkändej godkänd
NTNUI 4Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Espen Samuelsen Skiri1:31:01152+15:111:31:01152
2. Mikkel Sørensen1:53:42226+45:203:24:43201+49
3. Øystein Fruseth Christiansen59:25153+20:574:24:08180-21
4. Audun Bøe2:31:13190+50:236:55:21179-1
5. Robert Fredriksen2:30:56297+1:25:489:26:17210+31
6. Colas Gintzborger1:50:02248+50:3011:16:192100
7. Runar Hafskjuld1:08:37102+16:3612:24:56201-9
8. vacant ej startej start
9. vacant ej startej start
10. vacant ej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser