Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Søllerød OK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
85Søllerød OK 1Damkavlen (337)4:45:15
1. Alberte Kaae-Nielsen1:00:18185+14:201:00:18185
2. Camille Marie Næstoft Juhl48:2095+8:111:48:38140-45
3. Mathilde Smedegaard Madsen1:11:4366+10:513:00:21100-40
4. Amalie Tripax37:0083+8:313:37:2188-12
5. Astrid Maag1:07:5492+17:404:45:1585-3
107Søllerød OK 1Tiomilakavlen (310)14:05:48
1. Magnus Maag1:36:38184+20:481:36:38184
2. Anders Konring1:35:41158+27:193:12:19163-21
3. Steen Piil52:38111+14:104:04:57140-23
4. Simon Thrane Hansen2:13:23125+32:336:18:20130-10
5. Rune Østergaard1:42:24153+37:168:00:44139+9
6. Aske Jepsen1:27:24127+27:529:28:08135-4
7. Mikkel Kaae-Nielsen1:06:1271+14:1110:34:20126-9
8. Lukas Becker1:38:10107+24:4712:12:30114-12
9. Mathias Buchgreitz45:0278+11:0612:57:32111-3
10. Troels Christiansen1:35:4810914:05:48107-4
127Søllerød OK 1Ungdomskavlen (284)2:24:13
1. Mathias Buchgreitz30:1544+3:0430:1544
2. Agnes Due Nygaard47:17310+21:181:17:32167+123
2. Frida Hagedorn47:19311+21:201:34:36
3. Oscar Bæk Christiansen24:4374+5:411:42:15121-46
3. Ditlev Melbye25:0385+6:0149:46
4. Ellen Kanstrup Larsen41:58124+12:272:24:13127+6
222Søllerød OK 2Ungdomskavlen (284)3:00:23
1. Marinus Næstoft Juhl40:16203+13:0540:16203
2. Vincent Becker51:08344+25:091:31:24218+15
2. Sebastian Røysland Maltby51:09345+25:101:42:17
3. Frida Elbæk36:29348+17:272:07:53229+11
3. Selma Schytte Olsen36:39351+17:371:13:08
4. Emilie Bæk Christiansen52:30224+22:593:00:23222-7
261Søllerød OK 2Tiomilakavlen (310)14:17:13
1. Andreas Mikkelsen1:34:17178+18:271:34:17178
2. Magnus Oscarsson2:31:26294+1:23:044:05:43264+86
3. Anders Jonsson1:44:12295+1:05:445:49:55274+10
4. Anton Werner Løhndorf2:30:17188+49:278:20:12251-23
5. Philip Bæk Christiansen2:22:59288+1:17:5110:43:11259+8
6. Peter Becker2:41:40295+1:42:0813:24:51274+15
7. Thor Find Andersen1:35:1528914:15:15276+2
8. Niels la Cour Bentzon3:09:1530115:49:15275-1
9. Svend-Erik Jepsen55:2721313:35:27272-3
10. Michael Graae1:47:1318214:17:13261-11
304Søllerød OK 2Damkavlen (337)8:03:39
1. Iben Maag1:15:37304+29:391:15:37304
2. Anne Kaae-Nielsen1:17:46312+37:372:33:23307+3
3. Nikoline Andersen1:37:39275+36:474:11:02295-12
4. Kirsten Møller1:29:16326+1:00:475:40:18306+11
5. Anne Skovbaek2:18:393188:03:39304-2

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser