Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

IFK Enskede

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Denseln 2Damkavlen (337)ej godkänd
1. Anastasiia Danylova1:02:23221+16:251:02:23221
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej godkänd

NAIS Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
38NAIS Orienteringsklubb / OK Denseln 1Ungdomskavlen (284)2:04:24
1. Hugo Persson29:5137+2:4029:5137
2. Elis Peterson35:11125+9:121:05:0262+25
2. Alfons Peterson43:47264+17:481:18:58
3. Alice Pettersson25:1388+6:111:30:1559-3
4. Ida Waernqvist34:0920+4:382:04:2438-21

OK Denseln

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
19OK Denseln 1Tiomilakavlen (310)11:49:39
1. Algirdas Bartkevicius1:17:5246+2:021:17:5246
2. Mathias Hallmén1:14:0219+5:402:31:5425-21
3. Per Brolund47:2264+8:543:19:1642+17
4. August Mollén1:48:0927+7:195:07:2532-10
5. Erik Ivarsson Sandberg1:11:0011+5:526:18:2523-9
6. Pavlo Ushkvarok1:05:4917+6:177:24:1419-4
7. Damien Renard58:3525+6:348:22:4917-2
8. Mathieu Perrin1:24:5832+11:359:47:47170
9. Emil Kalered38:4630+4:5010:26:33170
10. Krzysztof Wolowczyk1:23:0625+10:1811:49:3919+2
38NAIS Orienteringsklubb / OK Denseln 1Ungdomskavlen (284)2:04:24
1. Hugo Persson29:5137+2:4029:5137
2. Elis Peterson35:11125+9:121:05:0262+25
2. Alfons Peterson43:47264+17:481:18:58
3. Alice Pettersson25:1388+6:111:30:1559-3
4. Ida Waernqvist34:0920+4:382:04:2438-21
101OK Denseln 1Damkavlen (337)4:49:59
1. Elizabete Blumentale1:00:39189+14:411:00:39189
2. Chloé Haberkorn47:5688+7:471:48:35137-52
3. Yevheniia Veremeienko1:17:29128+16:373:06:04128-9
4. Akvile Bartkeviciute38:10103+9:413:44:14118-10
5. Yuliia Kravchuk1:05:4567+15:314:49:59101-17
112OK Denseln 2Tiomilakavlen (310)14:24:22
1. Edvin Gundberg1:27:00116+11:101:27:00116
2. Hans Brolund1:26:2195+17:592:53:21106-10
3. Erik Pettersson46:2952+8:013:39:5088-18
4. Jan Berggren2:15:48138+34:585:55:3895+7
5. Oleksandr Starov1:30:2597+25:177:26:0392-3
6. Henrik Peterson1:34:13175+34:419:00:16101+9
7. Andreas Törnkvist1:14:17143+22:1610:14:331010
8. Chloé Haberkorn1:48:47147+35:2412:03:20108+7
9. Niklas Von Schéele53:31113+19:3512:56:51110+2
10. Jonas Braam1:54:2220214:24:22112+2
146OK Denseln 3Tiomilakavlen (310)14:49:50
1. Erik Andersson1:35:56181+20:061:35:56181
2. Olivier Blanc-Tranchant1:17:1054+8:482:53:06104-77
3. Thomas Persson57:18137+18:503:50:24108+4
4. Stanislav Polianytsia2:08:51101+28:015:59:15101-7
5. Sigge Lundedal1:30:50100+25:427:30:0599-2
6. Björn Karlsson1:45:18227+45:469:15:23121+22
7. Yevheniia Veremeienko1:28:22225+36:2110:43:45135+14
8. Tadas Demantavicius1:35:3695+22:1312:19:21124-11
9. Elis Peterson50:1318413:30:13125+1
10. Christer Broström2:19:5026714:49:50146+21
OK Denseln 2Damkavlen (337)ej godkänd
1. Anastasiia Danylova1:02:23221+16:251:02:23221
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser