Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Måren OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
299Måren OK / Oppsal Orientering 2Damkavlen (337)7:18:37
1. Kine Dirro59:28167+13:3059:28167
2. Ingrid Solheim Undeberget1:18:37313+38:282:18:05285+118
3. Luciana Swads2:19:30328+1:18:384:37:35309+24
4. Katrine Veggan1:05:26302+36:575:43:01307-2
5. Elin Kalleson1:33:373067:18:37299-8

Oppsal Orientering

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
24Oppsal Orientering 1Ungdomskavlen (284)2:02:16
1. Lars Sigurd Baugstø Rødnes30:2450+3:1330:2450
2. Anselm Reichenbach27:358+1:3657:5912-38
3. Ane Hustvedt26:41128+7:391:24:4025+13
4. Ingeborg Roll Mosland37:3663+8:052:02:1624-1
94Oppsal Orientering 1Tiomilakavlen (310)14:00:32
1. Ludvig Rødnes1:41:19205+25:291:41:19205
2. Kristoffer Fiane Pedersen1:27:12102+18:503:08:31146-59
3. Ola Marius Pedersen47:3467+9:063:56:05117-29
4. Truls Hestengen2:17:44147+36:546:13:49121+4
5. Sindre Nordhagen1:36:22125+31:147:50:11122+1
6. Thor Mella1:18:3365+19:019:08:44114-8
7. Bent Erik Skaug1:13:22136+21:2110:22:061140
8. Tor Andreas Andersen1:38:17110+24:5412:00:23103-11
9. Thomas Ruud41:2150+7:2512:41:4499-4
10. Olav Johannes Deelstra1:30:329614:00:3294-5
116Oppsal Orientering 1Damkavlen (337)4:55:12
1. Vigdis Hobøl55:30106+9:3255:30106
2. Tina Kalleson49:19115+9:101:44:49105-1
3. Ingvild Maalen-Johansen1:16:53121+16:013:01:42115+10
4. Jenny Andreassen Moe42:09156+13:403:43:51112-3
5. Dagrun Brox Rayamajhi1:11:21127+21:074:55:12116+4
131Oppsal Orientering 4Ungdomskavlen (284)2:25:09
1. Marius Aamodt36:20167+9:0936:20167
2. Eskil Kolshus35:55139+9:561:12:15121-46
3. Synne Utseth Bøhlerengen29:45209+10:431:42:00118-3
4. Ingrid Johansen-Barli43:09136+13:382:25:09131+13
166Oppsal Orientering 2Ungdomskavlen (284)2:38:17
1. Sondre Olaussen35:55163+8:4435:55163
2. Christoffer Ånensen34:52119+8:531:10:47110-53
2. Jakob A. Gjedebo1:01:57392+35:581:36:49
3. Mari Kalleson35:03327+16:011:45:50144+34
4. Sofie Solheim Undeberget52:27223+22:562:38:17166+22
220Oppsal Orientering 3Ungdomskavlen (284)2:59:57
1. Ask Olaussen30:2751+3:1630:2751
2. Katrine Veggan44:10271+18:111:14:37142+91
3. Sigurd Hobøl27:45161+8:431:42:22124-18
4. Ingrid Lurås1:17:35265+48:042:59:57220+96
242Oppsal Orientering 2Tiomilakavlen (310)14:23:49
1. Per-Ivar Nikolaisen2:48:13304+1:32:232:48:13304
2. William Skaug2:06:13256+57:514:54:26294-10
3. Halvor Hobøl1:16:19243+37:516:10:45285-9
4. Helge Solheim2:40:03213+59:138:50:48273-12
5. Rolf Hustvedt2:08:40264+1:03:3210:59:28271-2
6. Anselm Reichenbach1:47:49238+48:1712:47:17260-11
7. Lars Sigurd Baugstø Rødnes1:34:3628614:14:362600
8. Morten Mosland1:48:0323014:28:03254-6
9. Ask Olaussen1:00:0623713:40:06251-3
10. Gudmund Toverud1:53:4920114:23:49242-9
299Måren OK / Oppsal Orientering 2Damkavlen (337)7:18:37
1. Kine Dirro59:28167+13:3059:28167
2. Ingrid Solheim Undeberget1:18:37313+38:282:18:05285+118
3. Luciana Swads2:19:30328+1:18:384:37:35309+24
4. Katrine Veggan1:05:26302+36:575:43:01307-2
5. Elin Kalleson1:33:373067:18:37299-8

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser