Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Kolbotn o Skimt OL

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
100Kolbotn o Skimt OL / Ås-NMBU Orientering 1Ungdomskavlen (284)2:21:30
1. Hanna Rehn39:55202+12:4439:55202
2. Nils Niklasson41:19234+15:201:21:14184-18
3. Mikkel Vaaje-Kolstad27:11147+8:091:48:25166-18
4. Alva Niklasson33:0511+3:342:21:30100-66
225Kolbotn o Skimt OL / Ås-NMBU Orientering 2Damkavlen (337)5:51:13
1. Rannveig Winsnes Nordhagen1:10:19285+24:211:10:19285
2. Ingvild Mohr Hansen1:20:02314+39:532:30:21302+17
3. Mari Brøndbo Dahl1:31:05240+30:134:01:26286-16
4. Hanna Rehn44:55182+16:264:46:21267-19
5. Kaja Winsnes Nordhagen1:04:5263+14:385:51:13225-42
277Kolbotn o Skimt OL 1Damkavlen (337)6:42:21
1. Pamela Åsten1:05:44241+19:461:05:44241
2. Celine Ytternes1:26:40323+46:312:32:24306+65
3. Isabel Handstanger1:49:18307+48:264:21:42303-3
4. Alva Niklasson41:23145+12:545:03:05290-13
5. Gunn-Torill Hokholt1:39:16268+49:026:42:21277-13

Ås-NMBU Orientering

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
100Kolbotn o Skimt OL / Ås-NMBU Orientering 1Ungdomskavlen (284)2:21:30
1. Hanna Rehn39:55202+12:4439:55202
2. Nils Niklasson41:19234+15:201:21:14184-18
3. Mikkel Vaaje-Kolstad27:11147+8:091:48:25166-18
4. Alva Niklasson33:0511+3:342:21:30100-66
225Kolbotn o Skimt OL / Ås-NMBU Orientering 2Damkavlen (337)5:51:13
1. Rannveig Winsnes Nordhagen1:10:19285+24:211:10:19285
2. Ingvild Mohr Hansen1:20:02314+39:532:30:21302+17
3. Mari Brøndbo Dahl1:31:05240+30:134:01:26286-16
4. Hanna Rehn44:55182+16:264:46:21267-19
5. Kaja Winsnes Nordhagen1:04:5263+14:385:51:13225-42

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser