Swedish Orienteering Federation

Official results for Tiomila i Östra Göinge

Event informationShow result list by classShow result list by organisationHide team lineupsPress result listPrint

Name: Tiomila i Östra Göinge
Organiser: FK Göingarna
Date: Saturday 27 April 2019 - Sunday 28 April 2019

Fredrikstad SK

6 starting competitors
PlacNameClassLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
4Fredrikstad SK 1Damkavlen (337)3:58:34
1. Marianne Riddervold Kahrs50:5143+4:5350:5143
2. Marie Olaussen40:0911:31:0012-31
3. Marianne Andersen1:01:303+0:382:32:303-9
4. Heidi Østlid Bagstevold33:5348+5:243:06:239+6
5. Kamilla Olaussen52:112+1:573:58:344-5
7Fredrikstad SK 1Tiomilakavlen (310)11:20:21
1. Mattias Karlsson1:16:005+0:101:16:005
2. Hans Petter Mathisen1:15:4936+7:272:31:4923+18
3. Christian Riddervold Kahrs42:3928+4:113:14:2821-2
4. Andreas Höye1:42:529+2:024:57:2017-4
5. Göran Winblad1:10:539+5:456:08:1312-5
6. Olli-Markus Taivainen1:03:349+4:027:11:476-6
7. Håvard Lucasen1:00:0029+7:598:11:479+3
8. Gaute Hallan Steiwer1:14:542+1:319:26:416-3
9. Håvard Wedege38:4128+4:4510:05:2211+5
10. Martin Hubmann1:14:593+2:1111:20:217-4
67Fredrikstad SK 1Ungdomskavlen (284)2:11:01
1. Ludvik Sæther31:1461+4:0331:1461
2. Thomas Blomkvist35:47136+9:481:07:0181+20
3. Amalie Løkkeberg26:16112+7:141:33:1779-2
3. Signe Strand Gulbrandsen26:33119+7:3152:49
4. Embla Øvretveit37:4468+8:132:11:0167-12
145Fredrikstad SK 2Tiomilakavlen (310)14:21:53
1. Torben Wendler1:31:35158+15:451:31:35158
2. Bent Olav Aamodt1:31:20129+22:583:02:55133-25
3. Espen Fiskum42:1620+3:483:45:1197-36
4. Sindre Østhagen2:14:10131+33:205:59:21103+6
5. Sondre Ottesen1:40:59149+35:517:40:20108+5
6. Eirik Blågestad1:31:50161+32:189:12:10118+10
7. Runar Saur Modahl1:18:47169+26:4610:30:57122+4
8. Kristoffer Helminsen2:15:05196+1:01:4212:46:02141+19
9. Eirik Imrik50:3119013:30:31139-2
10. Oliver Hagaseth Mydske1:51:5319414:21:53145+6
253Fredrikstad SK 3Tiomilakavlen (310)14:59:58
1. Henrik Ottesen1:33:13170+17:231:33:13170
2. Kjell Reidar Mydske2:43:46299+1:35:244:16:59273+103
3. Alexandra Angvoll1:57:01302+1:18:336:14:00288+15
4. Dyre Martin Gulbrandsen2:42:39226+1:01:498:56:39278-10
5. Magne Sæther1:43:24164+38:1610:40:03256-22
6. Thomas Blomkvist1:39:52200+40:2012:19:55248-8
7. Hilde Poppe2:02:3630514:42:36262+14
8. Ole Ingesen2:03:1326814:43:13259-3
9. Adine Blakkestad Ingesen1:11:5827613:51:58257-2
10. Pål Angvoll2:29:5828114:59:58253-4
Fredrikstad SK 2Ungdomskavlen (284)mispunched
1. Emil Husebye Aamodt36:08164+8:5736:08164
2. Kristian Gulliksen Gjonemispunchedmispunched
3. Syver Strand Gulbrandsen28:31184+9:29mispunched
4. vacant did not startmispunched

IFK Enskede

1 starting competitor
PlacNameClassLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
Fredrikstad SK 2Ungdomskavlen (284)mispunched
1. Emil Husebye Aamodt36:08164+8:5736:08164
2. Kristian Gulliksen Gjonemispunchedmispunched
3. Syver Strand Gulbrandsen28:31184+9:29mispunched
4. vacant did not startmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements