Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

IF Sturla

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
181IF Sturla / Konnerud IL 1Tiomilakavlen (310)14:47:53
1. Jørgen Baklid1:17:2041+1:301:17:2041
2. Aslak Heimdal1:24:1887+15:562:41:3869+28
3. Mathias Skourup Rognebakke1:05:51207+27:233:47:29103+34
4. Johan Kristian Undeland2:12:08121+31:185:59:37105+2
5. Anders Gustafsson2:05:28252+1:00:208:05:05145+40
6. Jon Erik Kvarme2:06:35279+1:07:0310:11:40168+23
7. Roger Wiik1:17:41166+25:4011:29:21164-4
8. Sigurd Smemo2:38:03203+1:24:4014:07:24190+26
9. Lukas Klausen47:2116013:27:21184-6
10. Stig Instanes2:17:5325814:47:53181-3
305IF Sturla / Konnerud IL 3Damkavlen (337)7:18:47
1. Tanja Instanes1:15:20302+29:221:15:20302
2. Merete Undeland1:38:27328+58:182:53:47320+18
3. Charlotte Skourup2:14:49326+1:13:575:08:36321+1
4. Hanne-Kristin Bjerknes Kvarme1:21:00321+52:316:29:36316-5
5. Tove Heimdal1:33:473077:18:47305-11

Konnerud IL

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
145Konnerud IL 1Ungdomskavlen (284)2:30:23
1. Mille Jægtvik33:31120+6:2033:31120
2. Martine Gjermstad Pettersen40:54226+14:551:14:25140+20
2. Tiril Kihle51:24349+25:251:32:18
3. Hanna Spangberg32:07278+13:051:46:32150+10
4. Hedda Spangberg43:51145+14:202:30:23145-5
170Konnerud IL / Modum O-lag 2Ungdomskavlen (284)2:39:25
1. Tiril Holen41:36218+14:2541:36218
2. August Sire34:41112+8:421:16:17152-66
2. Fredrik Fet Andersen40:55227+14:561:15:36
3. Elsa Sofie Lysheden33:01298+13:591:49:18172+20
3. Johanne Storhaug33:01298+13:591:06:02
4. Johanna Sofie Longfjeld50:07206+20:362:39:25170-2
181IF Sturla / Konnerud IL 1Tiomilakavlen (310)14:47:53
1. Jørgen Baklid1:17:2041+1:301:17:2041
2. Aslak Heimdal1:24:1887+15:562:41:3869+28
3. Mathias Skourup Rognebakke1:05:51207+27:233:47:29103+34
4. Johan Kristian Undeland2:12:08121+31:185:59:37105+2
5. Anders Gustafsson2:05:28252+1:00:208:05:05145+40
6. Jon Erik Kvarme2:06:35279+1:07:0310:11:40168+23
7. Roger Wiik1:17:41166+25:4011:29:21164-4
8. Sigurd Smemo2:38:03203+1:24:4014:07:24190+26
9. Lukas Klausen47:2116013:27:21184-6
10. Stig Instanes2:17:5325814:47:53181-3
269Konnerud IL 2Damkavlen (337)6:26:58
1. Thea Land1:10:25288+24:271:10:25288
2. Amanda Skyttersæter Saugerud1:04:45262+24:362:15:10275-13
3. Maren Sofie Steen1:32:10249+31:183:47:20255-20
4. Tonje-Malin Rhrich1:06:17304+37:484:53:37275+20
5. Nora Småge-Hilsen1:33:21247+43:076:26:58269-6
305IF Sturla / Konnerud IL 3Damkavlen (337)7:18:47
1. Tanja Instanes1:15:20302+29:221:15:20302
2. Merete Undeland1:38:27328+58:182:53:47320+18
3. Charlotte Skourup2:14:49326+1:13:575:08:36321+1
4. Hanne-Kristin Bjerknes Kvarme1:21:00321+52:316:29:36316-5
5. Tove Heimdal1:33:473077:18:47305-11
Konnerud IL 1Damkavlen (337)ej godkänd
1. Andrea Ranvik56:06115+10:0856:06115
2. Jenny Baklid43:0235+2:531:39:0861-54
3. Anniken Ranvik1:11:0562+10:132:50:1367+6
4. Mille Jægtvikej godkändej godkänd
5. Maiken Hågård1:07:0281+16:48ej godkänd

Modum O-lag

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
170Konnerud IL / Modum O-lag 2Ungdomskavlen (284)2:39:25
1. Tiril Holen41:36218+14:2541:36218
2. August Sire34:41112+8:421:16:17152-66
2. Fredrik Fet Andersen40:55227+14:561:15:36
3. Elsa Sofie Lysheden33:01298+13:591:49:18172+20
3. Johanne Storhaug33:01298+13:591:06:02
4. Johanna Sofie Longfjeld50:07206+20:362:39:25170-2

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser