Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

IFK Enskede

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Sarpsborg OL / Trøsken IL / Varteig OL 2Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Julie Brenås1:03:43276+36:321:03:43276
2. Håkon Lillegraven Langsæter2:19:05418+1:53:063:22:48273-3
2. Marte Lillegraven Langsæter2:19:05418+1:53:064:38:10
3. Eskil Pehrsen-Lunde1:02:404194:17:40267-6
3. Fredrik Texmo Grønnej startfullföljt
4. Marte Lillegraven Langsæterej startej godkänd

Indre Østfold OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
203Indre Østfold OK / Varteig OL 1Tiomilakavlen (310)14:37:19
1. Anders Lunde1:41:45218+25:551:41:45218
2. Sture Ottesen2:02:25247+54:033:44:10234+16
3. Rune Blågestad1:13:04232+34:364:57:14232-2
4. Thomas Bedin2:36:45205+55:557:33:59217-15
5. Asle Sagli Gudim1:54:06218+48:589:28:05212-5
6. Kent Vidar Kopperud1:51:17255+51:4511:19:22211-1
7. Peder Aabogen Haugaard1:11:50125+19:4912:31:12207-4
8. Hans Sigmund Vister1:55:2324714:35:23202-5
9. Øyvind Thømt1:11:5427513:51:54207+5
10. Dag Brenås2:07:1924214:37:19203-4

Sarpsborg OL

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Sarpsborg OL / Trøsken IL / Varteig OL 2Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Julie Brenås1:03:43276+36:321:03:43276
2. Håkon Lillegraven Langsæter2:19:05418+1:53:063:22:48273-3
2. Marte Lillegraven Langsæter2:19:05418+1:53:064:38:10
3. Eskil Pehrsen-Lunde1:02:404194:17:40267-6
3. Fredrik Texmo Grønnej startfullföljt
4. Marte Lillegraven Langsæterej startej godkänd
Sarpsborg OL / Varteig OL 1Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Henrik Julian Fontes Årbuej godkändej godkänd
2. Solveig Pehrsen-Lunde43:28259+17:29ej godkänd
3. Jesper Vonen Svae47:22392+28:20ej godkänd
4. Sigrid Hauge1:00:04246+30:33ej godkänd

Trøsken IL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Sarpsborg OL / Trøsken IL / Varteig OL 2Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Julie Brenås1:03:43276+36:321:03:43276
2. Håkon Lillegraven Langsæter2:19:05418+1:53:063:22:48273-3
2. Marte Lillegraven Langsæter2:19:05418+1:53:064:38:10
3. Eskil Pehrsen-Lunde1:02:404194:17:40267-6
3. Fredrik Texmo Grønnej startfullföljt
4. Marte Lillegraven Langsæterej startej godkänd

Varteig OL

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
203Indre Østfold OK / Varteig OL 1Tiomilakavlen (310)14:37:19
1. Anders Lunde1:41:45218+25:551:41:45218
2. Sture Ottesen2:02:25247+54:033:44:10234+16
3. Rune Blågestad1:13:04232+34:364:57:14232-2
4. Thomas Bedin2:36:45205+55:557:33:59217-15
5. Asle Sagli Gudim1:54:06218+48:589:28:05212-5
6. Kent Vidar Kopperud1:51:17255+51:4511:19:22211-1
7. Peder Aabogen Haugaard1:11:50125+19:4912:31:12207-4
8. Hans Sigmund Vister1:55:2324714:35:23202-5
9. Øyvind Thømt1:11:5427513:51:54207+5
10. Dag Brenås2:07:1924214:37:19203-4
Sarpsborg OL / Trøsken IL / Varteig OL 2Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Julie Brenås1:03:43276+36:321:03:43276
2. Håkon Lillegraven Langsæter2:19:05418+1:53:063:22:48273-3
2. Marte Lillegraven Langsæter2:19:05418+1:53:064:38:10
3. Eskil Pehrsen-Lunde1:02:404194:17:40267-6
3. Fredrik Texmo Grønnej startfullföljt
4. Marte Lillegraven Langsæterej startej godkänd
Sarpsborg OL / Varteig OL 1Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Henrik Julian Fontes Årbuej godkändej godkänd
2. Solveig Pehrsen-Lunde43:28259+17:29ej godkänd
3. Jesper Vonen Svae47:22392+28:20ej godkänd
4. Sigrid Hauge1:00:04246+30:33ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser