Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Allerød OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
72Allerød OK 1Ungdomskavlen (284)2:13:58
1. Valdemar Marager32:1893+5:0732:1893
2. Mads Christian Maarup34:47117+8:481:07:0584-9
2. Johannes Maragerej godkändfullföljt
3. Frida Kärner Grooss25:4195+6:391:32:4677-7
3. Cecilie Broman30:21233+11:1956:02
4. Hedda Kärner Grooss41:12116+11:412:13:5872-5
196Allerød OK 1Tiomilakavlen (310)14:10:16
1. Theis Munktved1:49:34254+33:441:49:34254
2. Jens Knud Maarup1:45:52203+37:303:35:26227-27
3. Peter Reibert Hansen59:04152+20:364:34:30208-19
4. Henrik Albahn3:31:49296+1:50:598:06:19245+37
5. Lasse August Helweg1:44:07171+38:599:50:26224-21
6. Mikkel Meldgaard1:39:58201+40:2611:30:24217-7
7. Valdemar Marager1:35:27244+43:2613:05:51221+4
8. Hans Grønborg Nielsen1:44:0721714:24:07214-7
9. Lars Munktved59:2323513:39:23211-3
10. Mikkel Lau Petersen1:40:1613914:10:16196-15
250Allerød OK / OK Sorø / OK Øst Birkerød 3Ungdomskavlen (284)3:38:30
1. Tobias Høhne54:26265+27:1554:26265
2. Erik Grønborg Nielsen44:17274+18:181:38:43239-26
2. Jens Tange Hasholt52:56361+26:571:37:13
3. Miri Brunstedt Nørgaard36:28347+17:262:15:112390
4. Thea Hoffmann1:23:19267+53:483:38:30250+11
282Allerød OK 1Damkavlen (337)6:47:32
1. Kersti Kärner1:17:03311+31:051:17:03311
2. Hedda Kärner Grooss59:26219+19:172:16:29278-33
3. Dorthe Munktved1:39:45280+38:533:56:14277-1
4. Henriette Broman57:44279+29:154:53:58276-1
5. Angélique Grønborg Rasmussen1:53:34287+1:03:206:47:32282+6

OK Sorø

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
250Allerød OK / OK Sorø / OK Øst Birkerød 3Ungdomskavlen (284)3:38:30
1. Tobias Høhne54:26265+27:1554:26265
2. Erik Grønborg Nielsen44:17274+18:181:38:43239-26
2. Jens Tange Hasholt52:56361+26:571:37:13
3. Miri Brunstedt Nørgaard36:28347+17:262:15:112390
4. Thea Hoffmann1:23:19267+53:483:38:30250+11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser