Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Ankarsrums OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
198Ankarsrums OK / Gamleby OK 2Ungdomskavlen (284)2:48:21
1. Carl Öberg34:11130+7:0034:11130
2. Anja Svensson59:47383+33:481:33:58232+102
3. Tyra Stalebrant27:43157+8:412:01:41201-31
3. Vidar Pihl27:44158+8:4255:27
4. Meja Berger46:40179+17:092:48:21198-3
264Ankarsrums OK / Gamleby OK / Västerviks OK 1Damkavlen (337)6:23:35
1. Anna Johansson1:01:24204+15:261:01:24204
2. Elisabet Larsson1:01:27238+21:182:02:51223+19
3. Maria Lang1:50:32310+49:403:53:23268+45
4. Susanne Gran49:21222+20:524:42:44261-7
5. Camilla Matanovic1:40:51271+50:376:23:35264+3

Gamleby OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
95Gamleby OK 1Ungdomskavlen (284)2:21:17
1. Isak Liljeholm43:34228+16:2343:34228
2. Hanna Öberg33:1180+7:121:16:45159-69
3. Tuva Östangård28:57195+9:551:45:42140-19
3. Hanna Stalebrant30:55252+11:5359:52
4. Tove Vallerius35:3534+6:042:21:1795-45
126Gamleby OK / OK Njudung / OK Tranan 2Tiomilakavlen (310)14:15:17
1. Alexander Westberg1:41:46219+25:561:41:46219
2. Gustav Ohlin1:33:00137+24:383:14:46175-44
3. Lisa Johansson58:26149+19:584:13:12162-13
4. Aron Östangård2:05:1781+24:276:18:29134-28
5. Karl Pettersson1:33:22114+28:147:51:51129-5
6. Klas Johansson1:23:1198+23:399:15:02119-10
7. Max Larsson1:18:50170+26:4910:33:52125+6
8. Peter Lillen Nilsson1:57:43171+44:2012:31:35133+8
9. Maja Kindlund44:2113213:24:21129-4
10. Gustav Östensson1:45:1716514:15:17126-3
198Ankarsrums OK / Gamleby OK 2Ungdomskavlen (284)2:48:21
1. Carl Öberg34:11130+7:0034:11130
2. Anja Svensson59:47383+33:481:33:58232+102
3. Tyra Stalebrant27:43157+8:412:01:41201-31
3. Vidar Pihl27:44158+8:4255:27
4. Meja Berger46:40179+17:092:48:21198-3
202Gamleby OK / SOK Viljan 1Tiomilakavlen (310)14:08:12
1. Tord Hultberg2:05:58279+50:082:05:58279
2. Petter Vallerius2:21:38286+1:13:164:27:36280+1
3. Christer Öberg1:12:52230+34:245:40:28269-11
4. Martin Lindström2:32:18195+51:288:12:46248-21
5. Stefan Löfqvist1:44:58175+39:509:57:44228-20
6. Axel Eveborn1:54:16266+54:4411:52:002280
7. Theo Lövdahl1:24:01206+32:0013:16:012280
8. Fabian Vallerius1:38:3821114:18:38219-9
9. Hans Svenson1:09:2126713:49:21218-1
10. Erik Lennartsson1:38:1212814:08:12202-16
264Ankarsrums OK / Gamleby OK / Västerviks OK 1Damkavlen (337)6:23:35
1. Anna Johansson1:01:24204+15:261:01:24204
2. Elisabet Larsson1:01:27238+21:182:02:51223+19
3. Maria Lang1:50:32310+49:403:53:23268+45
4. Susanne Gran49:21222+20:524:42:44261-7
5. Camilla Matanovic1:40:51271+50:376:23:35264+3

OK Njudung

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
126Gamleby OK / OK Njudung / OK Tranan 2Tiomilakavlen (310)14:15:17
1. Alexander Westberg1:41:46219+25:561:41:46219
2. Gustav Ohlin1:33:00137+24:383:14:46175-44
3. Lisa Johansson58:26149+19:584:13:12162-13
4. Aron Östangård2:05:1781+24:276:18:29134-28
5. Karl Pettersson1:33:22114+28:147:51:51129-5
6. Klas Johansson1:23:1198+23:399:15:02119-10
7. Max Larsson1:18:50170+26:4910:33:52125+6
8. Peter Lillen Nilsson1:57:43171+44:2012:31:35133+8
9. Maja Kindlund44:2113213:24:21129-4
10. Gustav Östensson1:45:1716514:15:17126-3

OK Tranan

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
126Gamleby OK / OK Njudung / OK Tranan 2Tiomilakavlen (310)14:15:17
1. Alexander Westberg1:41:46219+25:561:41:46219
2. Gustav Ohlin1:33:00137+24:383:14:46175-44
3. Lisa Johansson58:26149+19:584:13:12162-13
4. Aron Östangård2:05:1781+24:276:18:29134-28
5. Karl Pettersson1:33:22114+28:147:51:51129-5
6. Klas Johansson1:23:1198+23:399:15:02119-10
7. Max Larsson1:18:50170+26:4910:33:52125+6
8. Peter Lillen Nilsson1:57:43171+44:2012:31:35133+8
9. Maja Kindlund44:2113213:24:21129-4
10. Gustav Östensson1:45:1716514:15:17126-3

SOK Viljan

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
202Gamleby OK / SOK Viljan 1Tiomilakavlen (310)14:08:12
1. Tord Hultberg2:05:58279+50:082:05:58279
2. Petter Vallerius2:21:38286+1:13:164:27:36280+1
3. Christer Öberg1:12:52230+34:245:40:28269-11
4. Martin Lindström2:32:18195+51:288:12:46248-21
5. Stefan Löfqvist1:44:58175+39:509:57:44228-20
6. Axel Eveborn1:54:16266+54:4411:52:002280
7. Theo Lövdahl1:24:01206+32:0013:16:012280
8. Fabian Vallerius1:38:3821114:18:38219-9
9. Hans Svenson1:09:2126713:49:21218-1
10. Erik Lennartsson1:38:1212814:08:12202-16

Västerviks OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
264Ankarsrums OK / Gamleby OK / Västerviks OK 1Damkavlen (337)6:23:35
1. Anna Johansson1:01:24204+15:261:01:24204
2. Elisabet Larsson1:01:27238+21:182:02:51223+19
3. Maria Lang1:50:32310+49:403:53:23268+45
4. Susanne Gran49:21222+20:524:42:44261-7
5. Camilla Matanovic1:40:51271+50:376:23:35264+3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser