Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-KM för OK Landehof och Sjövalla FK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM för OK Landehof och Sjövalla FK
Arrangörsorganisation: Sjövalla FK
Datum: torsdag 28 september 2017

U2

1 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin JonssonSjövalla FK14:2311:03
2Amanda WennbergSjövalla FK14:25+0:0211:05
3Jesper RandåkerSjövalla FK14:49+0:2611:23
4Gustav JägardSjövalla FK15:40+1:1712:03
5Linnea LundstedtSjövalla FK17:06+2:4313:09
6Hugo AlmSjövalla FK18:33+4:1014:16
7Alvar HedenblomSjövalla FK18:35+4:1214:17
8Max LorenssonSjövalla FK18:43+4:2014:23
9Love AnderssonSjövalla FK19:10+4:4714:44
10Herman EngSjövalla FK19:24+5:0114:55
11Alvin ScherdinSjövalla FK22:59+8:3617:40
12Axel LydmarkSjövalla FK27:40+13:1721:16
13Elvira BjörklundSjövalla FK33:50+19:2726:01
14Maximilian MelkvistSjövalla FK41:06+26:4331:36
Vidar JohannessenSjövalla FKfullföljt
Julia BäckströmSjövalla FKej godkänd
Hilda Alfredsson/PerssonSjövalla FKej godkänd
Mailis HolmqvistSjövalla FKej start

D 10

1 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edith HolmstrandOK Landehof8:567:26
2Vera HöglundSjövalla FK10:56+2:009:06
3Jennie LidénOK Landehof11:50+2:549:51
4Elsa ArvidssonSjövalla FK12:59+4:0310:49
5Elin KarlssonOK Landehof13:36+4:4011:20
Emelina HolmqvistSjövalla FKej start

D 12

1 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia LundstedtSjövalla FK9:276:18
2Emma KarlssonOK Landehof10:11+0:446:47
3Mirand WallströmOK Landehof10:55+1:287:16
4Lisa ErikssonOK Landehof11:03+1:367:22
5Linnea OskarssonSjövalla FK11:09+1:427:26
6Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK13:26+3:598:57
7Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK14:01+4:349:20
8Elma RudklintOK Landehof16:42+7:1511:08
Julia SvarfvarSjövalla FKej start
Ida KörleOK Landehofej start
Johanna PihlströmOK Landehofej start

D 14

1 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eleonora AlinderSjövalla FK9:045:20
2Olivia LundstedtSjövalla FK9:55+0:515:50
3Anna SvarfvarSjövalla FK10:23+1:196:06
4Ida KilnäsSjövalla FK14:42+5:388:38
Elsa KarlssonOK Landehoffullföljt
Rebecka PihlströmOK Landehofej start

D 15 - 49

2 000 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta LjungbergSjövalla FK12:226:11
2Pia JohanssonOK Landehof13:52+1:306:56
3Anna ErikssonOK Landehof14:22+2:007:11
4Emelie LorénOK Landehof14:47+2:257:23
5Anna KörleOK Landehof15:05+2:437:32
6Felicia LorénOK Landehof15:09+2:477:34
7Emma KarlssonOK Landehof15:19+2:577:39
8Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK15:27+3:057:43
9Maria HöglundSjövalla FK15:46+3:247:53
9Charlotte DrejmoOK Landehof15:46+3:247:53
11Emma RingströmOK Landehof15:48+3:267:54
12Sara LorénOK Landehof16:30+4:088:15
13Maria LogrenSjövalla FK16:56+4:348:28
14Amanda MullinsSjövalla FK17:09+4:478:34
15Ingrid AlinderSjövalla FK17:31+5:098:45
16Sara LydmarkSjövalla FK19:33+7:119:46
17Charlotta SvarfvarSjövalla FK19:46+7:249:53
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OKej godkänd
Matilda ÅkessonOK Landehofej start

D 50 - 64

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Solveig HedenblomSjövalla FK17:039:28

D 65 -

1 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid WallströmOK Landehof16:179:34
2Barbro JohanssonSjövalla FK23:09+6:5213:37
3Lillemor HallinOK Landehof23:13+6:5613:39

H 10

1 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noah HedenblomSjövalla FK6:545:45
2Edvin SonedahlOK Landehof6:55+0:015:45
3Lukas GudmundssonOK Landehof7:16+0:226:03
4Felix GrapengiesserSjövalla FK7:27+0:336:12
5Albert EdgrenSjövalla FK7:52+0:586:33
6Eric OlofssonSjövalla FK8:11+1:176:49
7Gustav RexOK Landehof9:02+2:087:31
8Einar BeckmanSjövalla FK9:08+2:147:36
9Malte AnderssonSjövalla FK9:17+2:237:44
10Lukas RandåkerSjövalla FK9:27+2:337:52
11Simon KilnäsSjövalla FK10:13+3:198:30
12Nils LydmarkSjövalla FK10:47+3:538:59
13Jakob RingströmOK Landehof11:23+4:299:29
14Elmer JenefeldtSjövalla FK13:52+6:5811:33

H 12

1 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian AlinderSjövalla FK8:015:20
2Elias NyqvistOK Landehof9:34+1:336:22
3Linus AlinderSjövalla FK9:42+1:416:28
4Isak LemurellSjövalla FK10:50+2:497:13
5Isak NilssonOK Landehof11:19+3:187:32
6Samuel RingströmOK Landehof13:53+5:529:15
7Noah BjörklundSjövalla FK15:04+7:0310:02
8Magnus HammarqvistSjövalla FK15:07+7:0610:04
9Vilgot RappSjövalla FK15:28+7:2710:18
10Olle AdrianSjövalla FK20:51+12:5013:54
11Noah ErefalkSjövalla FK21:56+13:5514:37
Valter DrejmoOK Landehofej start

H 14

1 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin NyqvistOK Landehof12:046:42
2Melker ÅkessonOK Landehof13:03+0:597:15
3Ebbe HolmqvistSjövalla FK13:29+1:257:29
4Hannes EssungerSjövalla FK14:12+2:087:53
5Joel RingströmOK Landehof16:10+4:068:58
6Simon SahlinSjövalla FK17:27+5:239:41
7Axel BjörkmanSjövalla FK17:35+5:319:46
8Albin BryngelssonSjövalla FK27:48+15:4415:26
Karl GranforsOK Landehofej start

H 15 - 49

2 200 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Otto StuhlhoferOK Landehof10:404:50
2Mattias HolmstrandOK Landehof11:20+0:405:09
3edvin ljungbergSjövalla FK11:57+1:175:25
4Felix DrejmoOK Landehof12:04+1:245:29
5Sven GranforsOK Landehof12:07+1:275:30
6Johan HjelmérSjövalla FK12:33+1:535:42
7Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK12:46+2:065:48
8Magnus KarlssonOK Landehof13:06+2:265:57
9Stefan LemurellSjövalla FK13:12+2:325:59
10Per-Arne WahlgrenSjövalla FK13:48+3:086:16
11Staffan OlofssonSjövalla FK14:00+3:206:21
12Magnus AlinderSjövalla FK14:03+3:236:23
13Thomas KarlssonOK Landehof14:16+3:366:29
14William RexOK Landehof14:23+3:436:32
15Ulf NyqvistOK Landehof15:00+4:206:49
16Oskar SvarfvarSjövalla FK15:03+4:236:50
17Joakim ÅkessonOK Landehof15:19+4:396:57
18Martin LidénOK Landehof15:31+4:517:03
19Fredrik KörleOK Landehof17:31+6:517:57
20Wilmer HolmqvistSjövalla FK19:41+9:018:56
21Ali WaisSjövalla FK30:21+19:4113:47
Nils KörleOK Landehofej start
Per SöderbergSjövalla FKej start

H 50 -64

1 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars LjungbergSjövalla FK14:378:07
2Bertil AxbomOK Landehof15:25+0:488:33
3Phil MullinsSjövalla FK19:06+4:2910:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser