Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-KM för OK Landehof och Sjövalla FK

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM för OK Landehof och Sjövalla FK
Arrangörsorganisation: Sjövalla FK
Datum: torsdag 28 september 2017

OK Landehof

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ingrid WallströmD 65 - (3)16:179:34
1Albin NyqvistH 14 (8)12:046:42
1Edith HolmstrandD 10 (5)8:567:26
1Otto StuhlhoferH 15 - 49 (21)10:404:50
2Mattias HolmstrandH 15 - 49 (21)11:20+0:405:09
2Melker ÅkessonH 14 (8)13:03+0:597:15
2Emma KarlssonD 12 (8)10:11+0:446:47
2Bertil AxbomH 50 -64 (3)15:25+0:488:33
2Pia JohanssonD 15 - 49 (18)13:52+1:306:56
2Edvin SonedahlH 10 (14)6:55+0:015:45
2Elias NyqvistH 12 (11)9:34+1:336:22
3Jennie LidénD 10 (5)11:50+2:549:51
3Lillemor HallinD 65 - (3)23:13+6:5613:39
3Mirand WallströmD 12 (8)10:55+1:287:16
3Lukas GudmundssonH 10 (14)7:16+0:226:03
3Anna ErikssonD 15 - 49 (18)14:22+2:007:11
4Felix DrejmoH 15 - 49 (21)12:04+1:245:29
4Emelie LorénD 15 - 49 (18)14:47+2:257:23
4Lisa ErikssonD 12 (8)11:03+1:367:22
5Joel RingströmH 14 (8)16:10+4:068:58
5Elin KarlssonD 10 (5)13:36+4:4011:20
5Anna KörleD 15 - 49 (18)15:05+2:437:32
5Sven GranforsH 15 - 49 (21)12:07+1:275:30
5Isak NilssonH 12 (11)11:19+3:187:32
6Felicia LorénD 15 - 49 (18)15:09+2:477:34
6Samuel RingströmH 12 (11)13:53+5:529:15
7Emma KarlssonD 15 - 49 (18)15:19+2:577:39
7Gustav RexH 10 (14)9:02+2:087:31
8Elma RudklintD 12 (8)16:42+7:1511:08
8Magnus KarlssonH 15 - 49 (21)13:06+2:265:57
9Charlotte DrejmoD 15 - 49 (18)15:46+3:247:53
11Emma RingströmD 15 - 49 (18)15:48+3:267:54
12Sara LorénD 15 - 49 (18)16:30+4:088:15
13Jakob RingströmH 10 (14)11:23+4:299:29
13Thomas KarlssonH 15 - 49 (21)14:16+3:366:29
14William RexH 15 - 49 (21)14:23+3:436:32
15Ulf NyqvistH 15 - 49 (21)15:00+4:206:49
17Joakim ÅkessonH 15 - 49 (21)15:19+4:396:57
18Martin LidénH 15 - 49 (21)15:31+4:517:03
19Fredrik KörleH 15 - 49 (21)17:31+6:517:57
Elsa KarlssonD 14 (5)fullföljt
Karl GranforsH 14 (8)ej start
Rebecka PihlströmD 14 (5)ej start
Nils KörleH 15 - 49 (21)ej start
Ida KörleD 12 (8)ej start
Johanna PihlströmD 12 (8)ej start
Matilda ÅkessonD 15 - 49 (18)ej start
Valter DrejmoH 12 (11)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser