Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-KM för OK Landehof och Sjövalla FK

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM för OK Landehof och Sjövalla FK
Arrangörsorganisation: Sjövalla FK
Datum: torsdag 28 september 2017

Sjövalla FK

71 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emilia LundstedtD 12 (8)9:276:18
1Elin JonssonU2 (17)14:2311:03
1Eleonora AlinderD 14 (5)9:045:20
1Lars LjungbergH 50 -64 (3)14:378:07
1Solveig HedenblomD 50 - 64 (1)17:039:28
1Noah HedenblomH 10 (14)6:545:45
1Märta LjungbergD 15 - 49 (18)12:226:11
1Fabian AlinderH 12 (11)8:015:20
2Vera HöglundD 10 (5)10:56+2:009:06
2Barbro JohanssonD 65 - (3)23:09+6:5213:37
2Amanda WennbergU2 (17)14:25+0:0211:05
2Olivia LundstedtD 14 (5)9:55+0:515:50
3Anna SvarfvarD 14 (5)10:23+1:196:06
3edvin ljungbergH 15 - 49 (21)11:57+1:175:25
3Ebbe HolmqvistH 14 (8)13:29+1:257:29
3Phil MullinsH 50 -64 (3)19:06+4:2910:36
3Jesper RandåkerU2 (17)14:49+0:2611:23
3Linus AlinderH 12 (11)9:42+1:416:28
4Elsa ArvidssonD 10 (5)12:59+4:0310:49
4Hannes EssungerH 14 (8)14:12+2:087:53
4Gustav JägardU2 (17)15:40+1:1712:03
4Ida KilnäsD 14 (5)14:42+5:388:38
4Felix GrapengiesserH 10 (14)7:27+0:336:12
4Isak LemurellH 12 (11)10:50+2:497:13
5Linnea OskarssonD 12 (8)11:09+1:427:26
5Linnea LundstedtU2 (17)17:06+2:4313:09
5Albert EdgrenH 10 (14)7:52+0:586:33
6Hugo AlmU2 (17)18:33+4:1014:16
6Simon SahlinH 14 (8)17:27+5:239:41
6Tove Wedberg-KilnäsD 12 (8)13:26+3:598:57
6Johan HjelmérH 15 - 49 (21)12:33+1:535:42
6Eric OlofssonH 10 (14)8:11+1:176:49
7Alvar HedenblomU2 (17)18:35+4:1214:17
7Axel BjörkmanH 14 (8)17:35+5:319:46
7Klara Wedberg-KilnäsD 12 (8)14:01+4:349:20
7Noah BjörklundH 12 (11)15:04+7:0310:02
8Albin BryngelssonH 14 (8)27:48+15:4415:26
8Linnea Wedberg-KilnäsD 15 - 49 (18)15:27+3:057:43
8Einar BeckmanH 10 (14)9:08+2:147:36
8Magnus HammarqvistH 12 (11)15:07+7:0610:04
8Max LorenssonU2 (17)18:43+4:2014:23
9Maria HöglundD 15 - 49 (18)15:46+3:247:53
9Stefan LemurellH 15 - 49 (21)13:12+2:325:59
9Love AnderssonU2 (17)19:10+4:4714:44
9Vilgot RappH 12 (11)15:28+7:2710:18
9Malte AnderssonH 10 (14)9:17+2:237:44
10Herman EngU2 (17)19:24+5:0114:55
10Lukas RandåkerH 10 (14)9:27+2:337:52
10Per-Arne WahlgrenH 15 - 49 (21)13:48+3:086:16
10Olle AdrianH 12 (11)20:51+12:5013:54
11Staffan OlofssonH 15 - 49 (21)14:00+3:206:21
11Alvin ScherdinU2 (17)22:59+8:3617:40
11Simon KilnäsH 10 (14)10:13+3:198:30
11Noah ErefalkH 12 (11)21:56+13:5514:37
12Axel LydmarkU2 (17)27:40+13:1721:16
12Nils LydmarkH 10 (14)10:47+3:538:59
12Magnus AlinderH 15 - 49 (21)14:03+3:236:23
13Maria LogrenD 15 - 49 (18)16:56+4:348:28
13Elvira BjörklundU2 (17)33:50+19:2726:01
14Amanda MullinsD 15 - 49 (18)17:09+4:478:34
14Elmer JenefeldtH 10 (14)13:52+6:5811:33
14Maximilian MelkvistU2 (17)41:06+26:4331:36
15Ingrid AlinderD 15 - 49 (18)17:31+5:098:45
16Sara LydmarkD 15 - 49 (18)19:33+7:119:46
16Oskar SvarfvarH 15 - 49 (21)15:03+4:236:50
17Charlotta SvarfvarD 15 - 49 (18)19:46+7:249:53
20Wilmer HolmqvistH 15 - 49 (21)19:41+9:018:56
21Ali WaisH 15 - 49 (21)30:21+19:4113:47
Vidar JohannessenU2 (17)fullföljt
Julia BäckströmU2 (17)ej godkänd
Hilda Alfredsson/PerssonU2 (17)ej godkänd
Julia SvarfvarD 12 (8)ej start
Emelina HolmqvistD 10 (5)ej start
Mailis HolmqvistU2 (17)ej start
Per SöderbergH 15 - 49 (21)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser