Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Pilaboträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Pilaboträffen
Arrangörsorganisation: Annebergs GIF
Datum: söndag 2 september 2018

D21

3 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BachmanIFK Lidingö SOK27:197:55
2Anna EnvallIK Hakarpspojkarna30:42+3:238:53
3Cecilia BerganderEksjö SOK31:38+4:199:10
4Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna33:32+6:139:43
5Linda NordinEksjö SOK34:34+7:1510:01
Anette GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start

H21

4 630 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliwer LundbergOK Bävern26:205:41
2Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna26:49+0:295:47
3Markus HederskogIK Hakarpspojkarna27:18+0:585:53
4Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna27:27+1:075:55
5Joar HertinIK Hakarpspojkarna29:17+2:576:19
6Oskar SvärdEksjö Garnisons IF29:22+3:026:20
7Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna29:36+3:166:23
8Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna30:02+3:426:29
9Isac EricssonVäxjö OK30:05+3:456:29
10Jacob LindstamOK Ravinen30:08+3:486:30
11Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna32:16+5:566:58
12Simon NilssonEksjö SOK32:23+6:036:59
12Rasmus LundbergOK Bävern32:23+6:036:59
14Benjamin SturekSOK Viljan34:20+8:007:24
15Martin SchagerlindTrollhättans SOK35:32+9:127:40
16Anders YngveIK Hakarpspojkarna36:16+9:567:49
17Måns LennermoNässjö OK37:04+10:448:00
18Linus LundbergOK Bävern37:23+11:038:04
19Johan LöfströmJönköpings OK39:28+13:088:31
20Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna40:31+14:118:45
21Johan KastenssonEksjö SOK41:08+14:488:53
22Niclas SylvanVäxjö OK42:35+16:159:11
23Mikael HallOK Bävern42:47+16:279:14
24Philip HjellströmGränna-Bygdens OK44:21+18:019:34
25Simon LennermoNässjö OK45:03+18:439:43
Rickard BardhOK Bävernej start

D18

3 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja PorleVäxjö OK30:568:48
2Tuva NylundBredaryds SOK32:13+1:179:10
3Nora AeglerEksjö SOK32:22+1:269:13
4Sarina ZülligEksjö SOK32:24+1:289:13
5Stina JohanssonOK Bävern34:34+3:389:50
Martina RizziEksjö SOKej start
Ella PalmIK Hakarpspojkarnaej start

H18

3 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo JakobssonEksjö SOK22:096:25
2Mattis PerssonEksjö SOK22:44+0:356:35
3Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna23:09+1:006:42
4Simon FreylandEksjö SOK23:37+1:286:50
5Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna27:07+4:587:51
6David NeroNässjö OK58:48+36:3917:02

D16

3 440 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Frida MouchardIF Hallby SOKej start
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start

D14

3 020 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna27:399:09
2Vendela SturekSOK Viljan34:09+6:3011:18
3Alice HallOK Bävern34:44+7:0511:30
4Ida RosjöJönköpings OK37:00+9:2112:15
5Tilda HagelbergEksjö SOK37:17+9:3812:20
6Felicia FyhrSOK Aneby38:41+11:0212:48
7Linda SahlinNässjö OK42:46+15:0714:09
8Frida LindénVäxjö OK43:04+15:2514:15
9Tuva JohanssonNässjö OK47:10+19:3115:37
10Moa FagerströmSOK Aneby58:15+30:3619:17
Smilla LennartssonNässjö OKej start

H14

3 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilhelm KarmetunOK Njudung32:4610:50
2Hugo HedströmOK Bävern37:16+4:3012:20
3Måns EliassonIK Hakarpspojkarna43:06+10:2014:16
Olle PetersénOK Njudungej godkänd
Fredrik MartinssonNässjö OKutgått
Markus LjungqvistKexholms SKej start
Matti JohanssonOK Njudungej start

D12

2 180 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva HagelbergEksjö SOK16:257:31
2Minna PalmIK Hakarpspojkarna16:34+0:097:35
3Sanna SigvardsonBredaryds SOK17:52+1:278:11
4Pia EliassonIK Hakarpspojkarna18:37+2:128:32
5Linnéa EdvardssonEksjö SOK19:07+2:428:46
6Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna21:14+4:499:44
7Maja LaxNässjö OK21:52+5:2710:01
8Ebba StenhagNässjö OK23:50+7:2510:55
9Wilma ErikssonNässjö OK24:58+8:3311:27
10Evanna JohanssonOK Njudung25:09+8:4411:32
11Lisa EkegrenSOK Aneby26:38+10:1312:13
12Julia AbajiEksjö SOK34:56+18:3116:01
13Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna48:41+32:1622:19
Tilde LennartssonNässjö OKej godkänd

H12

2 180 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna18:458:36
2Måns SandahlIK Hakarpspojkarna20:29+1:449:23
3Elliott RehnGränna-Bygdens OK22:42+3:5710:24
4Albin FranzénOK Södertörn24:33+5:4811:15
5Edwin SundlingOK Njudung25:59+7:1411:55
6Hannes TigerSOK Aneby29:37+10:5213:35
7Ruben QwickEksjö SOK31:10+12:2514:17
Gabriel CarlqvistSnättringe SKej godkänd
Adam NeroNässjö OKej godkänd
Walter BlomqvistJönköpings OKej start
Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarnaej start

D10

2 060 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa HallOK Bävern22:4611:03
2Siri RehnGränna-Bygdens OK23:23+0:3711:21
3Klara JohanssonSOK Aneby25:46+3:0012:30
4Molly BrickarpSol Tranås32:53+10:0715:57
5Isabella StenbergSOK Aneby34:28+11:4216:43
6Maia FagerströmSOK Aneby39:53+17:0719:21
7Amanda FyhrSOK Aneby42:56+20:1020:50
Lina PerssonSOK Anebyej godkänd

H10

2 060 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix SvenssonJönköpings OK18:198:53
2Gustaf KarlssonOK Njudung19:00+0:419:13
3Pelle JakobssonEksjö SOK24:40+6:2111:58
4Vilmer HagelbergEksjö SOK35:45+17:2617:21
Rufus HedströmOK Bävernej godkänd
Arvid RosanderSOK Anebyej godkänd
Viktor WretbäckSOK Anebyej godkänd
Alexander JohanssonSOK Anebyej start

D35

3 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese BarjeJönköpings OK33:319:42
2Sandra BackEksjö SOK41:47+8:1612:06
3Lina LudvigssonEksjö SOK56:37+23:0616:24

D40

3 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SandahlIK Hakarpspojkarna30:328:19
2Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK35:37+5:059:42
3Elisabeth HagelbergEksjö SOK39:09+8:3710:40
4Cecilia KarmetunOK Njudung50:30+19:5813:45
Anna LennartssonNässjö OKej godkänd

H40

3 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas HåkanssonEksjö SOK33:168:31
2Magnus NilssonEksjö SOK35:13+1:579:01
3Daniel JohanssonNässjö OK37:19+4:039:34
4Mattias RehnGränna-Bygdens OK37:22+4:069:34
5Christian EricssonEksjö Garnisons IF43:08+9:5211:03
Anders BlomqvistJönköpings OKej start

D45

3 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna MattssonOK Norrvirdarna34:0510:39
2Carin RosjöJönköpings OK35:36+1:3111:07
3Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna35:52+1:4711:12
4Maria SundbergOK Njudung36:43+2:3811:28
5Jessica ElmerssonOK Bävern46:08+12:0314:25
6Ulrika RibbholmOK Njudung48:35+14:3015:10
Sara LarssonOK Bävernej godkänd
Monika HjellströmGränna-Bygdens OKej start

H45

3 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna29:207:31
2Fredrik SvenssonJönköpings OK29:22+0:027:31
3Anders LingIK Hakarpspojkarna32:14+2:548:15
4Joakim KarmetunOK Njudung34:29+5:098:50
5Niklas AlvaeusJönköpings OK36:09+6:499:16
6Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna36:17+6:579:18
7Björn KarlssonKexholms SK36:33+7:139:22
8Rickard JakobssonEksjö SOK37:21+8:019:34
9Jan LagerHalmstad OK37:42+8:229:40
10Magnus EricssonVäxjö OK38:12+8:529:47
11Mikael M KarlssonOK Bävern46:52+17:3212:01

D50

2 930 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna RosénOK Njudung28:439:48
2Judith HoferOLG Thun29:56+1:1310:12
3Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL30:29+1:4610:24
4Anna Nero NordmarkNässjö OK33:06+4:2311:17
5Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK40:58+12:1513:58
6Maria HolmbergJönköpings OK42:30+13:4714:30
7Sara HektorJärla Orientering42:50+14:0714:37
Helena KarlssonNässjö OKej start

H50

3 670 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna26:567:20
2Per FranssonOK Njudung27:22+0:267:27
3Per FranzénOK Södertörn30:36+3:408:20
4Mats LjungqvistKexholms SK31:02+4:068:27
5Anders MolinBoxholm-Mjölby OL31:12+4:168:30
6Peter EkdahlEmmaboda Verda OK31:37+4:418:36
7Magnus PorleVäxjö OK31:38+4:428:37
8Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna32:23+5:278:49
9Michael HertinIK Hakarpspojkarna32:40+5:448:54
10Ola AllvinIK Hakarpspojkarna33:15+6:199:03
11Fredrik SturekSOK Viljan33:30+6:349:07
12Håkan DanielssonVäxjö OK33:37+6:419:09
13Matti EnvallIK Hakarpspojkarna36:00+9:049:48
14Krister RosjöJönköpings OK37:13+10:1710:08
15Jonny JohanssonOK Njudung37:38+10:4210:15
16Jimmy NicklassonKexholms SK37:57+11:0110:20
17Per JohanssonOK Reftele39:42+12:4610:49
18Peter SahlinNässjö OK39:44+12:4810:49
19Bo HultgrenOK Njudung39:51+12:5510:51
20Fredrik MouchardIF Hallby SOK40:19+13:2310:59
21Tomas KarlssonKexholms SK50:32+23:3613:46
22Anders SjöbergOK Reftele55:02+28:0614:59
23Pontus LöfströmJönköpings OK56:29+29:3315:23
Magnus HektorJärla Orienteringej start
Peter JacobssonIK Hakarpspojkarnaej start

D55

2 930 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin TjernlundOK Vilse 8732:2511:03
2Monica HenrikssonEksjö SOK33:41+1:1611:29
3Anna DolkJönköpings OK34:53+2:2811:54
4Pia LundbergOK Bävern34:59+2:3411:56
5Marianne RosgrenOK Njudung37:58+5:3312:57
6Christina SternerTockarps IK38:06+5:4113:00
7Mariann JohanssonKexholms SK39:20+6:5513:25
8Carolina ÖnstenIK Vista1:10:34+38:0924:05
Ann-Christine LööfEksjö SOKej godkänd
Anne TuressonBredaryds SOKej godkänd

H55

3 510 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna25:417:19
2Bengt AnderssonTenhults SOK26:22+0:417:30
3Stefan SvenssonBredaryds SOK29:02+3:218:16
4Jan-Olof SvenssonHalmstad OK29:15+3:348:20
5Magnus JoelssonSOK 6829:55+4:148:31
6Stefan OlofssonOK Gisle31:19+5:388:55
7Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna32:06+6:259:08
8Evert JohanssonOK Bävern32:31+6:509:15
9Egon GustavssonOK Bävern37:46+12:0510:45
Glen HåkanssonVäxjö OKej start
Sven NilssonIK Vistaej start

D60

2 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna27:2111:01
2Anna-Karin ArgusSol Tranås30:34+3:1312:19
3Maria AnderssonBredaryds SOK33:35+6:1413:32
4Vivianne LindstamSol Tranås38:46+11:2515:37

H60

3 510 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna27:117:44
2Håkan LindbergOK Vilse 8727:48+0:377:55
3Arne KlintbergEksjö SOK32:02+4:519:07
4Kjell NeroNässjö OK34:49+7:389:55
5Tore TjernlundOK Vilse 8735:04+7:539:59
6Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna36:29+9:1810:23
6Jan-Ola KarlssonOK Njudung36:29+9:1810:23
8Per LindgrenIK Hakarpspojkarna37:15+10:0410:36
9Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna39:59+12:4811:23
10Rune TuressonOK Bävern41:13+14:0211:44
Carl-Johan RoubertFK Finnej godkänd
Ingemar SkaarJönköpings OKej start
Leif AsplundJönköpings OKej start
Arne BackOK Södertörnej start

D65

2 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK32:5413:15 Ladda ner rutt i gpx-format
2Gun HenrikssonEksjö SOK33:49+0:5513:38
Irene KäckSol Tranåsej godkänd

H65

3 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna29:449:17
2Ulf SvenssonOK Njudung31:19+1:359:47
3Christer FolkessonEksjö SOK32:50+3:0610:15
4Lennart GustafssonJönköpings OK37:34+7:5011:44
5Rainer ScholzIK Vista37:41+7:5711:46
6Sven KäckSol Tranås41:31+11:4712:58
7Björn PetterssonUlricehamns OK41:52+12:0813:05
8Hans TrofastTenhults SOK41:54+12:1013:05
Leif JohanssonKexholms SKej godkänd
Stefan ElmquistTenhults SOKej start

D70

2 480 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK34:1313:47
1Britt-Mari KarlssonVäxjö OK34:1313:47
3Margareta LarssonOK Njudung38:00+3:4715:19
4Berit ByströmOK Virdarna42:35+8:2217:10
5Gullevi SvenssonRonneby OK42:57+8:4417:19
6Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna46:19+12:0618:40
7Kerstin GunnarssonNässjö OK46:56+12:4318:55
8Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK46:59+12:4618:56
9May-Sofie OlssonForserums SOK48:58+14:4519:44
10Vega SlottnerJönköpings OK53:50+19:3721:42
Solbritt GustafssonOK Virdarnaej godkänd
Barbro NilssonAlvesta SOKej godkänd

H70

3 150 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK30:149:35
2Åke EckerbomIFK Sävsjö31:17+1:039:55
3Stefan G LarssonOK Njudung34:22+4:0810:54
4Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna38:32+8:1812:13
5Roland BomanUlricehamns OK39:38+9:2412:34
6Per GranevikJönköpings OK41:34+11:2013:11
7Bengt SörensenJönköpings OK41:46+11:3213:15
8Kent EkdahlEmmaboda Verda OK43:53+13:3913:55
9Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna46:14+16:0014:40
10Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK49:29+19:1515:42
11Kenneth LindblomVäxjö OK49:44+19:3015:47
12Gunnar AnderssonIK Vista51:18+21:0416:17
13Göran KarlssonLessebo OK54:40+24:2617:21
14Göran JanssonGränna-Bygdens OK1:02:24+32:1019:48
Stellan AhnströmForserums SOKej start
Bo TuressonIFK Sävsjöej start

D75

1 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK33:5717:52 Ladda ner rutt i gpx-format
2Ann-Marie BirgerssonForserums SOK36:55+2:5819:25
3Siv EkelöfVärend GN OL1:09:51+35:5436:45
Eva BergstrandVärend GN OLej start

H75

2 930 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne SvenssonOK Njudung31:3510:46
2Roland KarlssonRonneby OK33:00+1:2511:15
3Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna35:19+3:4412:03
4Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK37:25+5:5012:46
5Erling EkelöfVärend GN OL38:30+6:5513:08
6Allan OlovssonOK Njudung39:44+8:0913:33
7Rune AhlanderJönköpings OK41:53+10:1814:17
8Alf OlssonForserums SOK44:57+13:2215:20
9Rune GunnarssonNässjö OK45:06+13:3115:23
10Göran LillieströmSOK Aneby52:09+20:3417:47
11Tore JohanssonSOK Aneby53:07+21:3218:07
12Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby57:54+26:1919:45
13Göran ThourVärend GN OL59:15+27:4020:13
14Waste ByströmOK Virdarna59:35+28:0020:20
Lars FranssonBottnaryds IFej start
Hans FalkVärend GN OLej start
John-Erik BergstrandVärend GN OLej start

H80

2 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torild BornetunSkillingaryds FK37:0714:57
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad39:21+2:1415:52
3Werner TörnblomVäxjö OK39:54+2:4716:05
4Johan JanssonVäxjö OK42:21+5:1417:04
5Bernt KarlssonOK Bävern44:15+7:0817:50
6Mats BirgerssonForserums SOK48:26+11:1919:31
7Gillis AlmVäxjö OK50:00+12:5320:09
8Lennart KammenhedJönköpings OK51:51+14:4420:54
Per LarssonJönköpings OKej godkänd
Nilsevert SöderqvistIFK Sävsjöej start

Inskolning

1 440 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Adam BackEksjö SOKfullföljt
Sigge BerganderEksjö SOKfullföljt
Malte CarlströmAnnebergs GIFfullföljt
Sixten CarlströmAnnebergs GIFfullföljt
Axel FärgAnnebergs GIFfullföljt
Thure Qwick NilssonEksjö SOKfullföljt
Alvin Schill SyrénNässjö OKfullföljt
Frode SylvanVäxjö OKfullföljt
Love SylvanVäxjö OKfullföljt
Leo BlomdahlIK Hakarpspojkarnaej godkänd

U1

1 990 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leonie NathoOC München25:2512:46
2Jens EliassonIK Hakarpspojkarna27:24+1:5913:46
3Noah Hellsten BjärnstedtEksjö SOK30:36+5:1115:22
4Ester KilebrandEksjö SOK30:49+5:2415:29
5Felicia SvenssonJönköpings OK34:04+8:3917:07
6Axel TollOK Njudung35:42+10:1717:56
7Oskar TollOK Njudung37:25+12:0018:48
8Alma FaxénVäxjö OK37:31+12:0618:51
9Oliver Schill SýrenNässjö OK52:19+26:5426:17
Yara NathoOC Münchenej godkänd
Norah BlomqvistJönköpings OKej start

U2

2 060 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte StenhagNässjö OK20:249:54
2Malte LaxNässjö OK23:23+2:5911:21
3Tilde BrickarpSol Tranås23:58+3:3411:38
4Elias KilebrandEksjö SOK26:56+6:3213:04
5Agnes KindgrenNässjö OK30:23+9:5914:44
6Ingrid WretbäckSOK Aneby31:37+11:1315:20
7Ebba SundlingOK Njudung31:49+11:2515:26
8Nellie FagerströmSOK Aneby32:00+11:3615:32
9David DackeSOK Aneby32:35+12:1115:49
10Elina RosanderSOK Aneby32:37+12:1315:50
11Alva HaraldssonIF Hallby33:38+13:1416:19
12Anja RydellIF Hallby33:39+13:1516:20
13Piali HedinEksjö SOK34:43+14:1916:51
14Leon UlfsboSOK Aneby36:40+16:1617:47
15Axel BogmarkEksjö SOK37:06+16:4218:00
16Tuva PerssonSOK Aneby38:07+17:4318:30
17Linnéa ClaessonEksjö SOK44:37+24:1321:39
18Hilda ErikssonSOK Aneby48:59+28:3523:46

Öppen motion 1

2 060 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne KarlssonLessebo OK29:0614:07
2Anton FaxénVäxjö OK37:27+8:2118:10
3Tilde ElmerssonIFK Sävsjö42:50+13:4420:47
4Lise-Lotte HåkanssonEksjö SOK44:53+15:4721:47
5Siv BerganderEksjö SOK1:19:45+50:3938:42
6Göran BerganderEksjö SOK1:19:56+50:5038:48

Öppen motion 3

2 180 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ÖhlinSOK Aneby16:267:32
2Andreas KarlssonNässjö OK17:59+1:338:14
3Ulrika EliassonIK Hakarpspojkarna20:06+3:409:13
4Helena AnderssonSOK Aneby21:00+4:349:37
5Anneli BlomgrenSOK Aneby23:36+7:1010:49
6Lisa JulsgårdForserums SOK23:59+7:3311:00
7Anna DahlénEksjö SOK24:04+7:3811:02
8Agneta GranströmSOK Aneby24:36+8:1011:17
9Karin FreylandSOK Aneby24:37+8:1111:17
10Petra SvenssonKlubblös25:11+8:4511:33
11Joel JulsgårdFor25:42+9:1611:47
12Anna-Carin ErikssonSOK Aneby28:20+11:5412:59
13Maria PetterssonOK Njudung29:57+13:3113:44
14Annastina Högemo KarlssonSOK Aneby30:46+14:2014:06
15Marie ErikssonIK Hakarpspojkarna31:08+14:4214:16
16Ingela KlassonNässjö OK34:00+17:3415:35
17Kjell RosgrenOK Njudung36:50+20:2416:53
18Marie BerlinNässjö OK43:39+27:1320:01
19Berndt HalvardssonNässjö OK47:29+31:0321:46
20Anita IvarssonSol Tranås48:19+31:5322:09
Linda SandfagerNässjö OKej godkänd

Öppen motion 5

3 190 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jari HuttunenSOK Aneby25:287:58
2Johan HåkanssonGöteborgs SK27:28+2:008:36
3Johan BlomgrenSOK Aneby29:28+4:009:14
4Bo HenrikssonSOK Aneby31:24+5:569:50
5Albert BrickarpSol Tranås31:25+5:579:50
6Lovisa BlomgrenSOK Aneby31:41+6:139:55
7Hampus FyhrSOK Aneby35:32+10:0411:08
7Henrik JohanssonSOK Aneby35:32+10:0411:08
9Håkan SandstedtEksjö SOK36:02+10:3411:17
10Åsa Flink-SvenssonNässjö OK37:19+11:5111:41
11Kent RobertssonVaggeryds SOK41:59+16:3113:09
12Jesper RundbäckVaggeryds SOK43:10+17:4213:31
12Tommy OlaussonSOK Aneby43:10+17:4213:31
14Linda KindgrenNässjö OK43:31+18:0313:38
15Mats EkegrenSOK Aneby45:12+19:4414:10
16Dennis SjöblomNässjö OK45:41+20:1314:19
17Göran KarlssonSOK Aneby48:22+22:5415:09
18Anton LevinssonGränna-Bygdens OK49:16+23:4815:26
19Anette OlssonEksjö SOK49:18+23:5015:27
20Moa SahlstedtSol Tranås49:27+23:5915:30
21Cecilia SahlstedtSol Tranås49:36+24:0815:32
22Emma SylvanVäxjö OK50:00+24:3215:40
23Veronica SahlinNässjö OK51:09+25:4116:02
24Ola GustafssonSOK Aneby51:22+25:5416:06
25Christer FyhrEksjö SOK52:25+26:5716:25
26Patrik ReiverBodafors OK52:52+27:2416:34
27Lizette KaverénAnderstorps OK53:27+27:5916:45
28Turid PeterssonIK Hakarpspojkarna54:41+29:1317:08
29Sven-Olof FranssonSOK Aneby56:08+30:4017:35
30Henrik EkwurtzelVaggeryds SOK56:09+30:4117:36
31Andreas BerggrenSOK Aneby57:34+32:0618:02
32Alex BrickarpSol Tranås58:17+32:4918:16
33Ulrika BrickarpSol Tranås58:19+32:5118:16
34Rolf RoforsSOK Aneby1:00:28+35:0018:57
35Kari EieKlubblös1:02:35+37:0719:37
36Markus HedinEksjö SOK1:03:21+37:5319:51
37Ida BengthagenEksjö Garnisons IF1:05:20+39:5220:28
38Anna GöranssonIFK Sävsjö1:05:27+39:5920:31
39Åsa ElmerssonIFK Sävsjö1:05:33+40:0520:32
40Gunitha RobertssonVaggeryds SOK1:05:48+40:2020:37
John-Erik ErikssonJönköpings OKej godkänd
Anders ErikssonKexholms SKej godkänd
Mats LindgrenIF Hallby SOKej godkänd
Morgan MiledalOK Njudungej godkänd
Mikael FyhrSOK Anebyej start

Öppen motion 7

2 930 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik StillemarkIF Hallby SOK29:139:58
2Andreas NiemiEmmaboda Verda OK31:05+1:5210:36
3Peter ClaessonForserums SOK31:16+2:0310:40
4Lotta SundbladEksjö SOK32:58+3:4511:15
5Frida BerglundEksjö SOK34:52+5:3911:53
6Thomas PeterssonIK Hakarpspojkarna35:49+6:3612:13
7Håkan CarlqvistSnättringe SK37:13+8:0012:42
8Kerstin SegerssonOK 64 Torpa37:25+8:1212:46
9Leif AnderssonNässjö OK37:33+8:2012:48
10Ing-Marie BackOK Södertörn38:43+9:3013:12
11Elisabet Nayström-LarssonOK 64 Torpa39:12+9:5913:22
12Annica GabrielssonSOK Viljan40:40+11:2713:52
13Anita BodinGällstadbygdens SOK43:31+14:1814:51
14Hans SamuelssonOK 64 Torpa43:41+14:2814:54
15Martina SturekSOK Viljan44:16+15:0315:06
16Bo JohanssonOK Stigen44:17+15:0415:06
17Rose-Marie HjalmarssonOK Njudung45:54+16:4115:39
18Mats PetterssonJönköpings OK46:27+17:1415:51
19Monica GrönkvistJönköpings OK46:45+17:3215:57
20Karin ErnfridssonOK 64 Torpa46:51+17:3815:59
21Kurt BodinGällstadbygdens SOK47:04+17:5116:03
22Helene LöfströmJönköpings OK47:06+17:5316:04
23Marina JohanssonOK Njudung48:20+19:0716:29
24Hanna Pansell EdvardssonEksjö SOK49:33+20:2016:54
25Robin SchagerlindOK Bävern50:14+21:0117:08
26Rohnny AnderssonForserums SOK50:59+21:4617:24
27Rolf HallbergFK Finn53:32+24:1918:16
28Bengt LarssonSol Tranås54:43+25:3018:40
29Åke PerssonOK Bävern56:48+27:3519:23
30Alva GrönkvistJönköpings OK59:19+30:0620:14
31Klas GrönkvistJönköpings OK59:26+30:1320:17
32Roland JanssonVäxjö OK1:00:50+31:3720:45
33Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:17:22+48:0926:24
34Anita ErikssonGränna-Bygdens OK1:20:45+51:3227:33
35Göran ErikssonGränna-Bygdens OK1:20:53+51:4027:36
36Eva ArvidssonAlvesta SOK1:21:33+52:2027:49
Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Ingela KlintbergEksjö SOKej godkänd
Kenneth AnderssonNässjö OKutgått

Öppen motion 8

4 630 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian HjalmarssonKamrat och IF KIF31:206:46
2Victor HanssonJönköpings OK32:57+1:377:06
3Johan BerglundEksjö SOK36:33+5:137:53
4Simon SvahnEksjö SOK38:13+6:538:15
5Magnus LagerNässjö OK41:24+10:048:56
6Oskar SvahnEksjö SOK41:27+10:078:57
7Andreas KaverénAnderstorps OK42:20+11:009:08
8Anders PeterssonOK Njudung42:44+11:249:13
9Ronny NathoOC München43:12+11:529:19
10Dennis TollOK Njudung43:40+12:209:25
11Anders EdvardssonEksjö SOK43:51+12:319:28
12Oskar PetterssonOK Njudung44:59+13:399:42
13Måns FaxénVäxjö OK45:22+14:029:47
14Robin ÖhrnOK Bävern45:29+14:099:49
15Gustav KlassonEksjö Garnisons IF45:49+14:299:53
16Andreas GyllingEksjö Garnisons IF47:07+15:4710:10
17Johan SandlundOK Njudung48:21+17:0110:26
18Anna SegerssonOK 64 Torpa49:07+17:4710:36
19Jonny LindénVäxjö OK56:11+24:5112:08
20Malin ClassonOK Stigen56:41+25:2112:14
21Frida PerssonNässjö OK57:14+25:5412:21
22Magnus ClassonOK Stigen57:30+26:1012:25
23Torbjörn KvistHässleby SOK59:56+28:3612:56
24Joakim AssarssonIdrottsveteranerna1:00:38+29:1813:05
25Per SandlundOK Njudung1:02:59+31:3913:36
26Anton DanielssonVäxjö OK1:06:15+34:5514:18
27Mikael ÖrnOK Bävern1:12:10+40:5015:35
28Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK1:18:59+47:3917:03
29Ulf IsakssonHässleby SOK1:33:38+1:02:1820:13
Emma FaxénVäxjö OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser