Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands OF
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 Elit | H21 Elit | D20 Elit | H20 Elit | D18 Elit | H18 Elit | D21 Lång | H21 Lång-1 | D21-1 | D21-2 | H21-1 | H21-2 | D21 Kort-1 | D21 Kort-2 | H21 Kort-1 | H21 Kort-2 | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20 Kort | H17-20 Kort | D16 | H16 | D16 Kort | H16 Kort | D15 | H15 | D14 | H14 | D14 Kort | H14 Kort | D13 | H13 | D12 | H12 | D12 Kort | H12 Kort | D11 | H11 | D10 | H10 | D35 | H35 | D35 Kort | H35 Kort | D40 | H40 | D40 Kort | H40 Kort-1 | H40 Kort-2 | D45 | H45-1 | H45-2 | D45 Kort-1 | D45 Kort-2 | H45 Kort-1 | H45 Kort-2 | D50 | H50-1 | H50-2 | D50 Kort | H50 Kort-1 | H50 Kort-2 | D55 | H55 | D55 Kort | H55 Kort | D60 | H60 | D60 Kort | H60 Kort | D65 | H65 | D65 Kort | H65 Kort | D70 | H70 | D70 Kort | H70 Kort | D75 | H75 | D75 Kort | H75 Kort | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | H100 | D21 Motion | H21 Motion | D35 Motion | H35 Motion | D40 Motion | H40 Motion | D45 Motion | H45 Motion | D50 Motion | H50 Motion | D55 Motion | H55 Motion | D60 Motion | H60 Motion | D65 Motion | H65 Motion | D70 Motion | H70 Motion | D80 Motion | H80 Motion | Inskolning | U1 | U2 | Lätt 2,5 | Lätt 3,5 | Lätt 5,0 | Lätt 10,0 | Medelsvår 2,5 | Medelsvår 3,3 | Medelsvår 4,0 | Medelsvår 5,0 | Medelsvår 6,0 | Svår 2,5 | Svår 3,5 | Svår 5,0 | Svår 7,5 | Etappstart-Inskolning | Etappstart-U1 | Etappstart-U2 | Etappstart-Mycket lätt 2,5 | Etappstart-Mycket lätt 4,0 | Etappstart-Lätt 2,5 | Etappstart-Lätt 3,5 | Etappstart-Lätt 5,0 | Etappstart-Lätt 10,0 | Etappstart-Medelsvår 2,5 | Etappstart-Medelsvår 3,3 | Etappstart-Medelsvår 4,0 | Etappstart-Medelsvår 5,0 | Etappstart-Medelsvår 6,0 | Etappstart-Svår 2,5 | Etappstart-Svår 3,5 | Etappstart-Svår 5,0 | Etappstart-Svår 7,5 | 3-dagars-Lätt 2,5 | 3-dagars-Medelsvår 3,3 | 3-dagars-Medelsvår 5,0 | 3-dagars-Svår 3,5 | 3-dagars-Svår 5,0

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D21 Kort-2

4 590 m, 136 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jenny PatanaHiidenkiertäjät32:18
2Laura ParjanneHiidenkiertäjät33:20+1:02
3Betty Ann BjerkreimIL Tyrving34:10+1:52
4Amilia BjörklundSävedalens AIK34:23+2:05
5Mari VäänänenKalevan Rasti34:40+2:22
6Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK34:48+2:30
7Josefin AronssonOK Tisaren37:03+4:45
8Karin PerssonHagaby GoIF Örebro37:10+4:52
9Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK37:21+5:03
10Maja BergerByåsen IL37:24+5:06
11Linda ByströmOK Kåre37:29+5:11
12Johanna SanderiIFK Lidingö SOK38:17+5:59
13Julia LauriOK Tisaren38:25+6:07
14Kine GulliksenBækkelagets SK38:46+6:28
15Martina KarlssonStora Tuna OK39:54+7:36
16Linnea SundströmVittjärvs IK39:56+7:38
17Lone Malmgren41:03+8:45
18Josephine RegnellVäxjö OK41:39+9:21
19Therese KorkeakoskiOK Milan41:48+9:30
20Anna OjapaloLynx41:58+9:40
21Maren KoplandModum O-Lag42:15+9:57
22Johanna AlmséusIFK Hedemora OK42:19+10:01
23Heli HartvikPaimion Rasti42:37+10:19
24Kristin JacobsonKFUM Örebro OK42:47+10:29
25Riina SuntioinenAngelniemen Ankkuri43:06+10:48
26Ida KujansuuHiidenkiertäjät43:08+10:50
27Sofia WallinIF Thor43:16+10:58
28Marika LindahlOK Milan43:31+11:13
29Susanne ErikssonOK Milan43:56+11:38
30Helmi KoliLynx43:59+11:41
31Marie DahlinKovlands IF44:47+12:29
31Saana OrkolaHiidenkiertäjät44:47+12:29
33Lina LångStora Tuna OK45:05+12:47
34Johanna CavallinValbo AIF45:07+12:49
35Ida JohanssonSundsvalls OK45:15+12:57
36Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro45:25+13:07
37Noora HyvönenAngelniemen Ankkuri45:26+13:08
38Josefin DahlstenEksjö SOK45:42+13:24
39Malin RylanderStora Tuna OK45:45+13:27
40Stina AndreassonGustavsbergs OK45:48+13:30
41Elin LindTierps SOK46:03+13:45
42Malin JacobsonOK Tor46:24+14:06
43Katarina ÖstbergBredaryds SOK46:30+14:12
44Malin ErikssonTierps SOK46:31+14:13
45Jenni SabelHiisirasti46:37+14:19
46Pernilla BacklundNärpes OK46:43+14:25
47Jenny DanielssonSundsvalls OK46:58+14:40
48Emma ForsbergOK Kåre46:59+14:41
49Sara RensgardOK Renen47:17+14:59
50Anna ArvidssonKalmar OK47:24+15:06
51Evelina ChristofferssonOK Roslagen47:27+15:09
52Emilia RantanenMS Parma47:31+15:13
53Ebba EkmanOK Tyr47:36+15:18
54Therese KlintbergLinköpings OK47:47+15:29
55Hanna WesterbergAvdankad OL47:55+15:37
56Stina GuståsLinköpings OK48:09+15:51
57Maria BoisMalungs OK Skogsmårdarna48:27+16:09
58Jessica NilssonOK Milan48:33+16:15
59Miranda LeafDrongo48:36+16:18
60Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna48:37+16:19
61Emma RosénOK Njudung48:58+16:40
62Frida AnsinSvaide Roma SOK49:26+17:08
63Pia WebbCambridge Sports Union49:33+17:15
64Elin FältmanLeksands OK49:37+17:19
65Karna ThorssonOK Linné49:47+17:29
66Ladina FeuchtOLG Schaffhausen50:20+18:02
67Erika BlixtOK Hammaren50:25+18:07
68Linnea NordOK Klemmingen50:27+18:09
69Anna-Karin JonassonHärnösands OK50:33+18:15
70Olga LundbäckDomnarvets GoIF50:37+18:19
71Hanna FalkIF Thor50:42+18:24
72Johanna TholerudOK Sarven51:14+18:56
73Aino LeijonAvesta OK51:28+19:10
74Erika HammarlindNjurunda OK51:50+19:32
75Agnes WestlundTrosabygdens OK52:04+19:46
76Linda NorénArvidsjaurs OK52:30+20:12
77Sofia LarssonHestra IF52:33+20:15
78Marita Lilja GrønhovdModum O-Lag52:36+20:18
79Mary FlemingSouth Yorkshire Orienteers52:37+20:19
80Ursina CaluoriOLG Schaffhausen52:43+20:25
81Klara SkoogOK Hammaren53:48+21:30
82Ebba WesterbergIF Thor54:23+22:05
83Ida OlssonHagaby GoIF Örebro54:26+22:08
84Tove Sahl PaavoOK Klemmingen54:33+22:15
85Anni KivilaaksoEspoon Suunta54:46+22:28
86Linda PuntschartOLG Chur54:48+22:30
87Anna CarlbergOK Hammaren54:52+22:34
88Johanna RagvaldOK Linné54:59+22:41
89Anne Marthe PeveriEiker OL55:15+22:57
90Caroline ThunbergOK Roslagen55:35+23:17
91Laura HyyryläinenAnttolan Urheilijat55:41+23:23
92Sofia HägglundOK Hammaren55:45+23:27
93Rebecka HoppeIF Thor56:05+23:47
94Karin JaneråsOK Linné56:15+23:57
95Emma LundmanOK Roslagen56:39+24:21
96Lena OttLeksands OK57:26+25:08
97Frida DanielssonVimmerby OK57:45+25:27
98Toril FalkenbergStavanger OK57:53+25:35
99Rachel CollinsDFOK58:32+26:14
100Corina RingliOLG Schaffhausen58:55+26:37
101Maria JohanssonTorsås OK59:22+27:04
102Lisha KimOLG Chur1:00:10+27:52
103Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL1:00:18+28:00
104Michelle RuppenthalOLG Chur1:00:37+28:19
105Emilia EkIF Minken1:00:45+28:27
106Michelle HaasGlobi OK1:01:21+29:03
107Sara MagnussonOK Måsen1:02:24+30:06
108Madlaina SchaadOLG Chur1:03:27+31:09
109Alexandra ForssÄrla IF1:03:34+31:16
110Fabienne HaasGlobi OK1:03:50+31:32
111Sofie SöderholmSträngnäs-Malmby OL1:03:58+31:40
112Malin RehnholmOK Linné1:04:04+31:46
113Johanna SellingHärnösands OK1:05:08+32:50
114Beatrice HuhtaOK Måsen1:06:05+33:47
115Julia MayerHSV Großmittel1:06:08+33:50
116Andrea Au1:06:20+34:02
117Joosefiina MäkeläAngelniemen Ankkuri1:06:30+34:12
118Rosemary HartmannShado1:06:33+34:15
119Hanna GustafssonOK Kåre1:09:27+37:09
120Linn MöllerVisborgs OK1:11:17+38:59
121Sofia PengerPargas IF1:11:29+39:11
122Nathalie AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:11:35+39:17
123Lina WestlundTrosabygdens OK1:12:09+39:51
124Annika HerzogOLG Schaffhausen1:13:35+41:17
125Elin Falk SörqvistIF Thor1:14:13+41:55
126Torun SwenningOK Linné1:15:52+43:34
127Katrin KröpplHSV Großmittel1:16:04+43:46
128Lisa ErikssonIF Thor1:16:12+43:54
129Frida RoosIF Thor1:19:23+47:05
130Louise PramlidOK Roslagen1:19:59+47:41
131Eva Berecz1:23:34+51:16
132Anna BjörklundBjursås OK1:23:38+51:20
133Adela NovakovaOK24 Praha1:43:28+1:11:10
134Louise Nordahl2:01:01+1:28:43
135Sau Mei ChanYAOC, Hong Kong2:12:08+1:39:50
Nicole LjungdahlOK PAN-Kristianstadej godkänd
Lisa SundströmOK Renenej start
Rask AttackMicke Mellbergs SOKej start
Sara RudhAvesta OKej start
Pia Skyttersæter IversenHeming Orienteringej start
Ann Forslinej start
Alice HugossonIFK Lidingö SOKej start
Stina BergSävedalens AIKej start
Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OKej start
Moa Olssonej start
Yuqing ZhengOACej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila