Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands OF
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 Elit | H21 Elit | D20 Elit | H20 Elit | D18 Elit | H18 Elit | D21 Lång | H21 Lång-1 | D21-1 | D21-2 | H21-1 | H21-2 | D21 Kort-1 | D21 Kort-2 | H21 Kort-1 | H21 Kort-2 | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20 Kort | H17-20 Kort | D16 | H16 | D16 Kort | H16 Kort | D15 | H15 | D14 | H14 | D14 Kort | H14 Kort | D13 | H13 | D12 | H12 | D12 Kort | H12 Kort | D11 | H11 | D10 | H10 | D35 | H35 | D35 Kort | H35 Kort | D40 | H40 | D40 Kort | H40 Kort-1 | H40 Kort-2 | D45 | H45-1 | H45-2 | D45 Kort-1 | D45 Kort-2 | H45 Kort-1 | H45 Kort-2 | D50 | H50-1 | H50-2 | D50 Kort | H50 Kort-1 | H50 Kort-2 | D55 | H55 | D55 Kort | H55 Kort | D60 | H60 | D60 Kort | H60 Kort | D65 | H65 | D65 Kort | H65 Kort | D70 | H70 | D70 Kort | H70 Kort | D75 | H75 | D75 Kort | H75 Kort | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | H100 | D21 Motion | H21 Motion | D35 Motion | H35 Motion | D40 Motion | H40 Motion | D45 Motion | H45 Motion | D50 Motion | H50 Motion | D55 Motion | H55 Motion | D60 Motion | H60 Motion | D65 Motion | H65 Motion | D70 Motion | H70 Motion | D80 Motion | H80 Motion | Inskolning | U1 | U2 | Lätt 2,5 | Lätt 3,5 | Lätt 5,0 | Lätt 10,0 | Medelsvår 2,5 | Medelsvår 3,3 | Medelsvår 4,0 | Medelsvår 5,0 | Medelsvår 6,0 | Svår 2,5 | Svår 3,5 | Svår 5,0 | Svår 7,5 | Etappstart-Inskolning | Etappstart-U1 | Etappstart-U2 | Etappstart-Mycket lätt 2,5 | Etappstart-Mycket lätt 4,0 | Etappstart-Lätt 2,5 | Etappstart-Lätt 3,5 | Etappstart-Lätt 5,0 | Etappstart-Lätt 10,0 | Etappstart-Medelsvår 2,5 | Etappstart-Medelsvår 3,3 | Etappstart-Medelsvår 4,0 | Etappstart-Medelsvår 5,0 | Etappstart-Medelsvår 6,0 | Etappstart-Svår 2,5 | Etappstart-Svår 3,5 | Etappstart-Svår 5,0 | Etappstart-Svår 7,5 | 3-dagars-Lätt 2,5 | 3-dagars-Medelsvår 3,3 | 3-dagars-Medelsvår 5,0 | 3-dagars-Svår 3,5 | 3-dagars-Svår 5,0

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D40 Motion

4 290 m, 105 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linda SandbladUmeå OK52:14
2Sarah DjärvHärnösands OK53:13+0:59
3Hannah FovaeusSävedalens AIK56:10+3:56
4Maria EngstrandStorviks IF56:54+4:40
5Ingrid AlinderSjövalla FK57:41+5:27
6Camilla StengrenFalkenbergs OK58:12+5:58
7Anna SvanebäckTullinge SK58:16+6:02
8Lisa MartanderTrollhättans SOK58:31+6:17
9Katarina GezeliusIFK Mora OK58:43+6:29
10Anna GranforsOK Landehof59:37+7:23
11Åsa SjölanderTäby OK59:43+7:29
12Lisa RehnmanVandrarringen1:00:00+7:46
13Frida JonforsenHallstahammars OK1:01:57+9:43
14Johanna JonssonIK Gandvik1:02:06+9:52
15Anna MyhrÖstersunds OK1:02:29+10:15
16Helen LindkvistAlmby IK1:02:49+10:35
17Magdalena SjödinOK Tisaren1:03:00+10:46
18Maria HörnquistAnderstorps OK1:03:02+10:48
19Sara FredrikssonKFUM Örebro OK1:03:05+10:51
20Maria WennbergSkellefteå OK1:04:49+12:35
21Anna LarssonHJS-Vansbro OK1:05:17+13:03
22Helena HjertbergHestra IF1:05:18+13:04
23Kerstin OlvegårdFK Göingarna1:05:36+13:22
24Sara Ahlman ÅdahlUmeå OK1:06:06+13:52
25Madelene HanssonOK Löftan1:06:32+14:18
26Sara LindgrenLidköpings VSK1:06:34+14:20
27Anita GasserOL Zimmerberg1:06:38+14:24
28Emma LarssonOK Milan1:07:32+15:18
29Petra MartinssonAlmby IK1:08:07+15:53
30Anna KörleOK Landehof1:08:31+16:17
31Greta SnellmanOK Linné1:09:00+16:46
32Anna StaafUpsala IF1:09:38+17:24
33Ulla EinarssonKungälvs OK1:10:32+18:18
34Erika UmelandOK Älgen1:11:09+18:55
35Karin HallinOK Linné1:11:25+19:11
36Signe HanghøjBallerup OK1:11:35+19:21
37Karin LindSundsvalls OK1:11:41+19:27
38Jessica ZetterbergHudiksvalls OK1:12:08+19:54
39Maria HjorthDomnarvets GoIF1:12:48+20:34
40Elisabeth GaudernakOLT Transdanubien1:13:03+20:49
41Åsa WestströmAlvesta SOK1:13:08+20:54
42Sofia Rolén EkströmOK Tyr1:13:25+21:11
43Marianne MichelsenFossum IF1:14:32+22:18
44Jenny ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna1:14:37+22:23
45Sarah WilhelmOLG Chur1:14:46+22:32
46Sofia SkördeBredaryds SOK1:14:50+22:36
47Karolina BennitzOK Renen1:15:01+22:47
48Hanna FlordalLjusdals OK1:15:05+22:51
49Sara StiernstedtKungälvs OK1:15:54+23:40
50Anna MöllerOK Kontinent1:16:17+24:03
51Maria PetterssonBrattås CK1:16:24+24:10
52Katrin RettichOL Zimmerberg1:17:15+25:01
53Kajsa WinderLjusdals OK1:17:29+25:15
54Malin LindströmArvidsjaurs OK1:17:53+25:39
55Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK1:18:48+26:34
56Hanna Pansell EdvardssonEksjö SOK1:19:04+26:50
57Maria ErikssonOK Tyr1:19:05+26:51
58Anna MobergFK Göingarna1:19:44+27:30
59Jenny DruggeKorsnäs IF OK1:19:54+27:40
60Hanna FalkeströmFrösö IF1:20:22+28:08
61Malena DernfalkVästerbergslagens OL1:21:33+29:19
62Jessica LindmarkRobertsfors IK1:21:39+29:25
63Sofia Kjellberg LindgrenOK Kåre1:23:00+30:46
64Jessica ErikssonDomnarvets GoIF1:23:55+31:41
65Cecilia EngströmOK Kolmården1:24:22+32:08
66Anna HagbergKalmar OK1:25:28+33:14
67Maria BergHagaby GoIF Örebro1:25:45+33:31
68Helena EkmanStora Sundby GoIF1:26:41+34:27
68Therese RutqvistGammelstads IF1:26:41+34:27
68Camilla NöjdOK Hammaren1:26:41+34:27
71Maren Raknes SogstadGjø-Vard OL1:27:02+34:48
72Victoria FalkenströmSkogsluffarnas OK1:28:22+36:08
73Irene LarssonSundsvalls OK1:29:37+37:23
74Camilla DalgaardKolding OK1:29:47+37:33
75Sara ForsbergJärfälla OK1:31:04+38:50
76Veronica LindqvistNärpes OK1:32:07+39:53
77Sofia NilssonVimmerby OK1:32:30+40:16
78Hanne RolsdorphGrue IL1:32:59+40:45
79Marie FranssonUlricehamns OK1:33:08+40:54
80Barbara PerktoldOrienteering Innsbruck Imst1:33:12+40:58
81Anna DufvaSundsvalls OK1:33:54+41:40
82Åsa KjellbergBjörkfors GoIF1:34:37+42:23
83Annika IsidorssonOK Vivill1:35:22+43:08
84Lena EliassonFK Friskus-Varberg1:42:31+50:17
85Karin InghammarHestra IF1:43:39+51:25
86Sanna SintonenKoovee1:43:55+51:41
87Christine HedströmOK Renen1:44:04+51:50
88Åsa HanssonIF Rigor1:44:41+52:27
89Eva BuskasSvaide Roma SOK1:48:26+56:12
90Kristina PerssonHalmstad OK1:48:28+56:14
91Åsa CarlssonOK Hällen1:50:10+57:56
92Helena SkoglundOK Motala1:50:17+58:03
93Matilda HolmbergOK Gränsen1:50:42+58:28
94Marie AugustssonOK Bävern1:52:50+1:00:36
95Miki JaremalmTäby OK1:53:21+1:01:07
96Katja HedbergTumba-Mälarhöjden OK1:57:12+1:04:58
97Marita LindqvistSelånger SOK1:57:20+1:05:06
98Cecilia KarlssonIK Ymer1:59:23+1:07:09
99Linnéa BybergVittjärvs IK2:00:32+1:08:18
100Kajsa PerssonOK Tyringe2:02:27+1:10:13
101Maria DanielssonIFK Mora OK2:02:40+1:10:26
102Han YingjingO-Ringen Academy ( CHN - Learnjoy )2:32:26+1:40:12
Anna JacobsenOK Måsenej godkänd
Sandra PerssonIFK Göteborgej godkänd
Malin SehlerOK Kolmårdenej godkänd
Joanna Ganc-PetersenFossum IFej start
Anne Birgitte JensenBul-Tromsø ILej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser