Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands OF
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 Elit | H21 Elit | D20 Elit | H20 Elit | D18 Elit | H18 Elit | D21 Lång | H21 Lång-1 | D21-1 | D21-2 | H21-1 | H21-2 | D21 Kort-1 | D21 Kort-2 | H21 Kort-1 | H21 Kort-2 | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20 Kort | H17-20 Kort | D16 | H16 | D16 Kort | H16 Kort | D15 | H15 | D14 | H14 | D14 Kort | H14 Kort | D13 | H13 | D12 | H12 | D12 Kort | H12 Kort | D11 | H11 | D10 | H10 | D35 | H35 | D35 Kort | H35 Kort | D40 | H40 | D40 Kort | H40 Kort-1 | H40 Kort-2 | D45 | H45-1 | H45-2 | D45 Kort-1 | D45 Kort-2 | H45 Kort-1 | H45 Kort-2 | D50 | H50-1 | H50-2 | D50 Kort | H50 Kort-1 | H50 Kort-2 | D55 | H55 | D55 Kort | H55 Kort | D60 | H60 | D60 Kort | H60 Kort | D65 | H65 | D65 Kort | H65 Kort | D70 | H70 | D70 Kort | H70 Kort | D75 | H75 | D75 Kort | H75 Kort | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | H100 | D21 Motion | H21 Motion | D35 Motion | H35 Motion | D40 Motion | H40 Motion | D45 Motion | H45 Motion | D50 Motion | H50 Motion | D55 Motion | H55 Motion | D60 Motion | H60 Motion | D65 Motion | H65 Motion | D70 Motion | H70 Motion | D80 Motion | H80 Motion | Inskolning | U1 | U2 | Lätt 2,5 | Lätt 3,5 | Lätt 5,0 | Lätt 10,0 | Medelsvår 2,5 | Medelsvår 3,3 | Medelsvår 4,0 | Medelsvår 5,0 | Medelsvår 6,0 | Svår 2,5 | Svår 3,5 | Svår 5,0 | Svår 7,5 | Etappstart-Inskolning | Etappstart-U1 | Etappstart-U2 | Etappstart-Mycket lätt 2,5 | Etappstart-Mycket lätt 4,0 | Etappstart-Lätt 2,5 | Etappstart-Lätt 3,5 | Etappstart-Lätt 5,0 | Etappstart-Lätt 10,0 | Etappstart-Medelsvår 2,5 | Etappstart-Medelsvår 3,3 | Etappstart-Medelsvår 4,0 | Etappstart-Medelsvår 5,0 | Etappstart-Medelsvår 6,0 | Etappstart-Svår 2,5 | Etappstart-Svår 3,5 | Etappstart-Svår 5,0 | Etappstart-Svår 7,5 | 3-dagars-Lätt 2,5 | 3-dagars-Medelsvår 3,3 | 3-dagars-Medelsvår 5,0 | 3-dagars-Svår 3,5 | 3-dagars-Svår 5,0

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H70 Kort

3 180 m, 122 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Torbjörn YttergrenStöcksjö IS30:35
2Alfred LindbergKöping-Kolsva OK31:03+0:28
3Lars-Ivar SvenssonRehns BK32:21+1:46
4Göran ForsbergNyköpings OK32:34+1:59
5Kjell HemmyrStöcksjö IS33:21+2:46
6Hans-Gösta BernhardMariestads FK33:26+2:51
7Ulf LöfgrenStora Tuna OK34:27+3:52
8Börje WahlgrenSundbybergs IK34:29+3:54
9Ernst KläyOLG Huttwil35:07+4:32
10Jörgen AhlqvistSundbybergs IK35:21+4:46
11Lars-Olof LundströmVästerås SOK35:29+4:54
12Bror FureskogAlfta-Ösa OK36:05+5:30
13Hans-Erik ErikssonGävle OK36:50+6:15
14Claes MartinssonFinspångs SOK36:53+6:18
15Per-Ivar MöllbergArboga OK37:10+6:35
16Larseric LarssonDegerfors OK37:13+6:38
17Roland AlsénOK Roxen37:21+6:46
18Rune EliassonFalkenbergs OK37:35+7:00
19Hans PerssonOK Älgen37:36+7:01
20Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK37:49+7:14
21Håkan SöderqvistArboga OK38:16+7:41
22Bo LindkvistKöping-Kolsva OK38:29+7:54
23Nils OlssonVandrarringen38:31+7:56
24Per ElfströmÅrsunda IF38:47+8:12
25Åke HöglundTimrå SOK39:00+8:25
26Tage SandbergBromma-Vällingby SOK39:34+8:59
27Peter HagströmTjalve IF Norrköping39:56+9:21
28Leif SalinOK Tyr39:59+9:24
29John ÖstlundSundbybergs IK40:44+10:09
30Bo LundströmFrösö IF40:46+10:11
31Tom BrantheimÖstersunds OK40:49+10:14
32Göran FriskAttunda OK40:50+10:15
33Kurt JakobssonAlvesta SOK40:57+10:22
34Svenolof VikströmSkellefteå OK40:58+10:23
35Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK41:17+10:42
36Mats ElofssonHerrljunga SK Skid O Ol41:35+11:00
37Jan BojlingSolna OK41:55+11:20
38Nils BoremyrKvarnsvedens GoIF OK42:10+11:35
39Ingemar WidénKFUM Örebro OK42:20+11:45
40Boris FinnäsIF Brahe42:22+11:47
41Gunnar JohanssonHögåkers OK42:23+11:48
42Peter LorentzsonSundsvalls OK42:30+11:55
43Hans SjögrenAlvesta SOK42:40+12:05
43Mats KlingvallUmeå OK42:40+12:05
45Sven Eric CarlssonAlfta-Ösa OK42:42+12:07
46Rolf SöderlundSolf IK42:45+12:10
47Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben42:56+12:21
48Lennart LindgrenOK Järnbärarna42:58+12:23
49Lennart GustavssonIK Uven43:53+13:18
50Arne JohanssonOK Älme43:59+13:24
51Per-Olav FängmarkIFK Umeå44:40+14:05
52Tord HalvarsonOK Kåre44:49+14:14
53Karl Henrik LindmarkRobertsfors IK44:50+14:15
54Tommy LandegrenTurebergs IF45:21+14:46
55Christer HoltOK Hierne45:22+14:47
56Jan LarssonSävedalens AIK45:38+15:03
57Aymonn AnderssonKarlskrona SOK46:16+15:41
58Anders MillingerVästerås SOK47:40+17:05
59Arne KarlssonVärend GN OL48:00+17:25
60Göran AbelHärnösands OK48:17+17:42
61Connie RoslundHässleholms OK48:24+17:49
61Göran LitzellOK Kullingshof48:24+17:49
63Göran JohanssonJärfälla OK48:32+17:57
64Tore LundgrenSundsvalls OK49:11+18:36
65Lars-Peter IsakssonSkellefteå OK49:51+19:16
66Åke SjöbergOK Gränsen50:17+19:42
67Inge SundströmNyköpings OK50:19+19:44
68Allan WikströmStångenäs AIS50:36+20:01
69Gunnar HedbergÅre OK51:09+20:34
70Folke RingbergLessebo OK51:31+20:56
71Leif BjörkmanIK Ymer51:45+21:10
71Leif BergSigtuna OK51:45+21:10
73Lars ArleboKFUM Örebro OK52:09+21:34
74Roland ForsblomKungsgårdens SK52:11+21:36
74Anders StenbackBromma-Vällingby SOK52:11+21:36
76Göran EklundTrosabygdens OK52:17+21:42
77OVE PetterssonArboga OK52:30+21:55
78Yngve PerssonTierps SOK52:52+22:17
79Hans EkholmAkilles OK53:00+22:25
80Lars KarlssonGamleby OK53:24+22:49
81Lennart MartinssonOK Tyringe53:25+22:50
82Kjell NilssonOK Klemmingen53:32+22:57
83Sven-Erik KempeOK Hammaren53:36+23:01
84Tim SowoodInvoc53:58+23:23
85Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK54:33+23:58
86Georg KarlssonOK Skärmen55:03+24:28
87Urs SchmutzLeksands OK55:16+24:41
88Yngve WikblomIF Minken56:13+25:38
89Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK56:15+25:40
90Roland PerssonIFK Enskede56:23+25:48
91Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL56:39+26:04
92Christer SvärdBergnäsets AIK57:29+26:54
93Ralf SkåtarIF Minken57:43+27:08
94Kjell LindholmSol Tranås57:47+27:12
95Göran KarlssonLessebo OK57:52+27:17
96Rolf DanielssonVärend GN OL58:49+28:14
97Inge FredrikssonGammelstads IF59:04+28:29
98Stig NydahlStigmännen Karlshamns OK1:01:53+31:18
99Ulf NordgrenOK Landehof1:02:29+31:54
100Sten MöllerSödertälje-Nykvarn OF1:02:46+32:11
101Åke ErikssonOK Grip1:03:08+32:33
102Kenneth AnderssonValbo AIF1:03:30+32:55
103Kurt BodinGällstadbygdens SOK1:04:57+34:22
104Per JacobssonArboga OK1:05:35+35:00
105Knud VogeliusSilkeborg OK1:07:29+36:54
106Hardy PaulssonUmeå OK1:07:40+37:05
107Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb1:09:26+38:51
108Joachim GreterIK Stern1:09:39+39:04
109Christer LiwellÄrla IF1:10:12+39:37
110Sigvard ErikssonOK Gränsen1:10:16+39:41
111Lars AnderssonHalmstad OK1:12:00+41:25
112Bengt ÅkerströmSOK Träff1:12:51+42:16
113Stig VahlbergKristinehamns OK1:13:05+42:30
114Göran SvahnBorås GIF1:13:34+42:59
115Ingvar JohnssonVärend GN OL1:14:06+43:31
116Göran JanssonGränna-Bygdens OK1:14:17+43:42
117Vladimir ZelenySK Praga Praha1:14:29+43:54
118Rainer MüllerUSV TU Dresden1:21:01+50:26
119Tomas MöllerOK Södertörn1:21:41+51:06
120Christopher DrewEborienteers1:27:40+57:05
121Lars AlbertssonOK Tylöskog1:32:29+1:01:54
Svenåke SvenssonSnättringe SKej godkänd
Thor-Erik LindmarkIFK Kirunaej start
Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OFej start
Torsten SmedslundOK77ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser