Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands OF
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 Elit | H21 Elit | D20 Elit | H20 Elit | D18 Elit | H18 Elit | D21 Lång | H21 Lång-1 | D21-1 | D21-2 | H21-1 | H21-2 | D21 Kort-1 | D21 Kort-2 | H21 Kort-1 | H21 Kort-2 | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20 Kort | H17-20 Kort | D16 | H16 | D16 Kort | H16 Kort | D15 | H15 | D14 | H14 | D14 Kort | H14 Kort | D13 | H13 | D12 | H12 | D12 Kort | H12 Kort | D11 | H11 | D10 | H10 | D35 | H35 | D35 Kort | H35 Kort | D40 | H40 | D40 Kort | H40 Kort-1 | H40 Kort-2 | D45 | H45-1 | H45-2 | D45 Kort-1 | D45 Kort-2 | H45 Kort-1 | H45 Kort-2 | D50 | H50-1 | H50-2 | D50 Kort | H50 Kort-1 | H50 Kort-2 | D55 | H55 | D55 Kort | H55 Kort | D60 | H60 | D60 Kort | H60 Kort | D65 | H65 | D65 Kort | H65 Kort | D70 | H70 | D70 Kort | H70 Kort | D75 | H75 | D75 Kort | H75 Kort | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | H100 | D21 Motion | H21 Motion | D35 Motion | H35 Motion | D40 Motion | H40 Motion | D45 Motion | H45 Motion | D50 Motion | H50 Motion | D55 Motion | H55 Motion | D60 Motion | H60 Motion | D65 Motion | H65 Motion | D70 Motion | H70 Motion | D80 Motion | H80 Motion | Inskolning | U1 | U2 | Lätt 2,5 | Lätt 3,5 | Lätt 5,0 | Lätt 10,0 | Medelsvår 2,5 | Medelsvår 3,3 | Medelsvår 4,0 | Medelsvår 5,0 | Medelsvår 6,0 | Svår 2,5 | Svår 3,5 | Svår 5,0 | Svår 7,5 | Etappstart-Inskolning | Etappstart-U1 | Etappstart-U2 | Etappstart-Mycket lätt 2,5 | Etappstart-Mycket lätt 4,0 | Etappstart-Lätt 2,5 | Etappstart-Lätt 3,5 | Etappstart-Lätt 5,0 | Etappstart-Lätt 10,0 | Etappstart-Medelsvår 2,5 | Etappstart-Medelsvår 3,3 | Etappstart-Medelsvår 4,0 | Etappstart-Medelsvår 5,0 | Etappstart-Medelsvår 6,0 | Etappstart-Svår 2,5 | Etappstart-Svår 3,5 | Etappstart-Svår 5,0 | Etappstart-Svår 7,5 | 3-dagars-Lätt 2,5 | 3-dagars-Medelsvår 3,3 | 3-dagars-Medelsvår 5,0 | 3-dagars-Svår 3,5 | 3-dagars-Svår 5,0

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Lätt 5,0

4 920 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Klara AskMarkbygdens OK35:11
2Espen KringstadOK Norrvirdarna35:56+0:45
3Simon KringstadOK Norrvirdarna41:46+6:35
4Arvid NorinGävle OK45:10+9:59
5Melissa MillbournOK Skogsfalken46:30+11:19
5Anna MattssonOK Norrvirdarna46:30+11:19
7Adrian EngströmSkåneslättens OL50:36+15:25
8Asgeir EspelandTynset IF50:55+15:44
9Catharina MelinGarphyttans IF51:34+16:23
10Isac AnderssonOK Norrvirdarna52:56+17:45
11Therese HäggeborgKlubblös53:09+17:58
12Maria WikströmOK Hammaren53:21+18:10
13Emma DahlgrenFilipstads OK53:47+18:36
14Ulrika EliassonIK Hakarpspojkarna54:48+19:37
15Lina BoströmÖstersunds OK54:56+19:45
16Maren FosserHeming Orientering55:40+20:29
17Annika PorthinMamis56:01+20:50
18Kajsa Den BraverOK Gränsen57:55+22:44
19Malin NilssonOK Tranan58:33+23:22
20Karin KolmodinTumba-Mälarhöjden OK58:44+23:33
21Anders ErikssonKexholms SK59:17+24:06
22Elisabeth OlssonOckelbo OK59:24+24:13
23Jenny TofténFörsvarsmakten59:53+24:42
24Jennie MolinSödertälje-Nykvarn OF1:00:23+25:12
25Camilla HöögOK Motala1:00:41+25:30
26Anneli TholénOK Skogshjortarna1:00:48+25:37
27Magnus StrömUlricehamns OK1:01:14+26:03
28Robert MikkelsenVandrarringen1:01:49+26:38
29Ingrid SandbergStöcksjö IS1:02:24+27:13
30Albin HugossonLunds OK1:03:48+28:37
31Johanna DalinOK Kåre1:04:21+29:10
32Alice NordströmVandrarringen1:05:00+29:49
33Josefin SandbergIFK Mora OK1:06:46+31:35
34Iva ŠtemberováTatran Jablonec1:07:03+31:52
35Elisabeth EspelandTynset IF1:07:41+32:30
36Karin NalbinMullsjö SOK1:09:25+34:14
37Tina SunneroVaggeryds SOK1:10:08+34:57
38Sofia PerssonDomnarvets GoIF1:10:14+35:03
39Zandra BuudIFK Mora OK1:10:39+35:28
40Helene JohanssonOK Nackhe1:10:48+35:37
41Kamilla KildalHeming Orientering1:10:53+35:42
42Trond TaraldsenMalvik IL1:11:58+36:47
43Malin OlssonÖstersunds OK1:12:00+36:49
44Cajsa KrikströmHjärnarps OL1:13:10+37:59
45Åsa BlixtJärbo OK1:14:50+39:39
46Charlotta BorgströmAvesta OK1:16:03+40:52
47Ulrica KeisuVittjärvs IK1:16:04+40:53
48Björn EliassonKarlskrona SOK1:16:13+41:02
49Janne Anita NilsenBodø Orientering1:17:42+42:31
50Andreas WikströmOK Hammaren1:17:47+42:36
51Åsa SkunckeTäby OK1:20:28+45:17
52Helen KarlssonLerums SOK1:20:58+45:47
53Martina Axelsson SundlingOK Njudung1:23:09+47:58
54Sanna ZetterbergOK Skärmen1:24:33+49:22
55Helena Blomquist GabrielssonVittjärvs IK1:30:04+54:53
56Monica LundbergOK Hammaren1:36:58+1:01:47
57Johan BerköAnderstorps OK1:41:07+1:05:56
58Agneta LissmatsOK Södertörn1:42:22+1:07:11
59Ann-Christine LarssonLunds OK2:20:38+1:45:27
Zuzana BudskáTatran Jablonecej godkänd
Elin HedmanÖstersunds OKej start
Frida KjellssonBK Örnenej start
Marianne MyklebustHamar OKej start
Katarina SynnermarkSkogsluffarnas OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila