Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands OF
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 Elit | H21 Elit | D20 Elit | H20 Elit | D18 Elit | H18 Elit | D21 Lång | H21 Lång-1 | D21-1 | D21-2 | H21-1 | H21-2 | D21 Kort-1 | D21 Kort-2 | H21 Kort-1 | H21 Kort-2 | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20 Kort | H17-20 Kort | D16 | H16 | D16 Kort | H16 Kort | D15 | H15 | D14 | H14 | D14 Kort | H14 Kort | D13 | H13 | D12 | H12 | D12 Kort | H12 Kort | D11 | H11 | D10 | H10 | D35 | H35 | D35 Kort | H35 Kort | D40 | H40 | D40 Kort | H40 Kort-1 | H40 Kort-2 | D45 | H45-1 | H45-2 | D45 Kort-1 | D45 Kort-2 | H45 Kort-1 | H45 Kort-2 | D50 | H50-1 | H50-2 | D50 Kort | H50 Kort-1 | H50 Kort-2 | D55 | H55 | D55 Kort | H55 Kort | D60 | H60 | D60 Kort | H60 Kort | D65 | H65 | D65 Kort | H65 Kort | D70 | H70 | D70 Kort | H70 Kort | D75 | H75 | D75 Kort | H75 Kort | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | H100 | D21 Motion | H21 Motion | D35 Motion | H35 Motion | D40 Motion | H40 Motion | D45 Motion | H45 Motion | D50 Motion | H50 Motion | D55 Motion | H55 Motion | D60 Motion | H60 Motion | D65 Motion | H65 Motion | D70 Motion | H70 Motion | D80 Motion | H80 Motion | Inskolning | U1 | U2 | Lätt 2,5 | Lätt 3,5 | Lätt 5,0 | Lätt 10,0 | Medelsvår 2,5 | Medelsvår 3,3 | Medelsvår 4,0 | Medelsvår 5,0 | Medelsvår 6,0 | Svår 2,5 | Svår 3,5 | Svår 5,0 | Svår 7,5 | Etappstart-Inskolning | Etappstart-U1 | Etappstart-U2 | Etappstart-Mycket lätt 2,5 | Etappstart-Mycket lätt 4,0 | Etappstart-Lätt 2,5 | Etappstart-Lätt 3,5 | Etappstart-Lätt 5,0 | Etappstart-Lätt 10,0 | Etappstart-Medelsvår 2,5 | Etappstart-Medelsvår 3,3 | Etappstart-Medelsvår 4,0 | Etappstart-Medelsvår 5,0 | Etappstart-Medelsvår 6,0 | Etappstart-Svår 2,5 | Etappstart-Svår 3,5 | Etappstart-Svår 5,0 | Etappstart-Svår 7,5 | 3-dagars-Lätt 2,5 | 3-dagars-Medelsvår 3,3 | 3-dagars-Medelsvår 5,0 | 3-dagars-Svår 3,5 | 3-dagars-Svår 5,0

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Lätt 10,0

7 560 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Petter ErikssonÅmåls OK54:08
2Emil DahqvistIK Hakarpspojkarna55:27+1:19
3Andreas SvaneboSportsgym SC56:55+2:47
4Tom KorkeakoskiOK Milan1:00:31+6:23
5Tore MårtensonOK Vivill1:01:54+7:46
6David GunnarssonIK Hakarpspojkarna1:02:06+7:58
7Edvin FritzellAnderstorps OK1:03:46+9:38
8Louise LindströmOK Hammaren1:06:45+12:37
9Erika Åhl JensenÅmåls OK1:07:40+13:32
10Karin AnderssonVästerås SOK1:09:26+15:18
11Maria Slars PaulssonSundbybergs IK1:09:51+15:43
12Martina KarlssonOK Vilse 871:10:35+16:27
13Andreas HerneTumba-Mälarhöjden OK1:10:56+16:48
14Markus HanssonHagaby GoIF Örebro1:12:26+18:18
15Hans WestmanVästerås SOK1:12:54+18:46
16Caroline AnderssonTrollhättans SOK1:13:54+19:46
17Niklas AnderssonTrollhättans SOK1:13:59+19:51
18Torbjörn SaetreOK Landehof1:15:57+21:49
19Peter NordströmVandrarringen1:16:23+22:15
20Sofia PerssonTullinge SK1:16:44+22:36
21Johanna ThelausUmeå OK1:17:15+23:07
22Anne MelkildFreidig1:17:58+23:50
23Fredrik KarlssonOK Kålmården1:18:30+24:22
24Ann-Sofie EliassonDalaportens OL1:20:57+26:49
25Per HållströmGävle OK1:23:37+29:29
26Torbjörn PetterssonOK Kullingshof1:25:17+31:09
27Elin HerrmannFalköpings AIK OK1:26:46+32:38
28Trond KildalHeming Orientering1:28:46+34:38
29Åsa JonssonSkarpnäcks OL1:28:55+34:47
30Therese SahlinSportsgym SC1:29:05+34:57
31Maria NorinGävle OK1:29:28+35:20
32Ragnar MellbinAvesta OK1:29:35+35:27
33Tomas PetersénOK Njudung1:30:09+36:01
34Karin StenbergOK Sarven1:35:16+41:08
35Åsa PetterssonOK Kullingshof1:35:22+41:14
36Anders BrunanderAttunda OK1:36:30+42:22
37Anne-Li LidmanJärfälla OK1:39:14+45:06
38Jonas PerssonSöderhamns OK1:39:52+45:44
39Ludvig EklöwOK Roslagen1:39:58+45:50
40Martin EmanuelssonGöteborgs SK1:43:25+49:17
41Per Hammaräng GripKalmar OK1:50:04+55:56
42Richard PaakkonenOK Roxen1:57:13+1:03:05
Elisabeth WestmanVästerås SOKej godkänd
Henrik PilvingeOK Kolmårdenej godkänd
Hampus AnderssonLidköpings VSKej start
Emma BromarkLånghundra IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser