Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands OF
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 Elit | H21 Elit | D20 Elit | H20 Elit | D18 Elit | H18 Elit | D21 Lång | H21 Lång-1 | D21-1 | D21-2 | H21-1 | H21-2 | D21 Kort-1 | D21 Kort-2 | H21 Kort-1 | H21 Kort-2 | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20 Kort | H17-20 Kort | D16 | H16 | D16 Kort | H16 Kort | D15 | H15 | D14 | H14 | D14 Kort | H14 Kort | D13 | H13 | D12 | H12 | D12 Kort | H12 Kort | D11 | H11 | D10 | H10 | D35 | H35 | D35 Kort | H35 Kort | D40 | H40 | D40 Kort | H40 Kort-1 | H40 Kort-2 | D45 | H45-1 | H45-2 | D45 Kort-1 | D45 Kort-2 | H45 Kort-1 | H45 Kort-2 | D50 | H50-1 | H50-2 | D50 Kort | H50 Kort-1 | H50 Kort-2 | D55 | H55 | D55 Kort | H55 Kort | D60 | H60 | D60 Kort | H60 Kort | D65 | H65 | D65 Kort | H65 Kort | D70 | H70 | D70 Kort | H70 Kort | D75 | H75 | D75 Kort | H75 Kort | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | H100 | D21 Motion | H21 Motion | D35 Motion | H35 Motion | D40 Motion | H40 Motion | D45 Motion | H45 Motion | D50 Motion | H50 Motion | D55 Motion | H55 Motion | D60 Motion | H60 Motion | D65 Motion | H65 Motion | D70 Motion | H70 Motion | D80 Motion | H80 Motion | Inskolning | U1 | U2 | Lätt 2,5 | Lätt 3,5 | Lätt 5,0 | Lätt 10,0 | Medelsvår 2,5 | Medelsvår 3,3 | Medelsvår 4,0 | Medelsvår 5,0 | Medelsvår 6,0 | Svår 2,5 | Svår 3,5 | Svår 5,0 | Svår 7,5 | Etappstart-Inskolning | Etappstart-U1 | Etappstart-U2 | Etappstart-Mycket lätt 2,5 | Etappstart-Mycket lätt 4,0 | Etappstart-Lätt 2,5 | Etappstart-Lätt 3,5 | Etappstart-Lätt 5,0 | Etappstart-Lätt 10,0 | Etappstart-Medelsvår 2,5 | Etappstart-Medelsvår 3,3 | Etappstart-Medelsvår 4,0 | Etappstart-Medelsvår 5,0 | Etappstart-Medelsvår 6,0 | Etappstart-Svår 2,5 | Etappstart-Svår 3,5 | Etappstart-Svår 5,0 | Etappstart-Svår 7,5 | 3-dagars-Lätt 2,5 | 3-dagars-Medelsvår 3,3 | 3-dagars-Medelsvår 5,0 | 3-dagars-Svår 3,5 | 3-dagars-Svår 5,0

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Svår 7,5

7 750 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jan TroengOK Linné53:47
2Roine PetterssonIFK Göteborg1:15:23+21:36
3Anna MårsellStora Tuna OK1:16:49+23:02
4Daniel ZwikerOLG Galgenen1:17:48+24:01
5Thomas E ErikssonKexholms SK1:19:25+25:38
6Charles HalaasFossum IF1:21:35+27:48
7Andrin KappenbergerOLG Chur1:23:31+29:44
8Ville LaaksoHämeenlinnan Suunnistajat1:24:20+30:33
9Conny NilimaaIFK Kiruna1:26:04+32:17
10Pär LundgrenSkellefteå OK1:32:13+38:26
11Christoph AeschlimannOl Norska1:33:46+39:59
12Jonas Uller1:36:12+42:25
13André BjärbyFrosta OK1:42:26+48:39
14Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK1:44:37+50:50
15Jan-Olov BergmanVästerås SOK1:49:47+56:00
16Markus ÅdahlUmeå OK1:50:30+56:43
17Kristin E KarlssonKexholms SK2:00:02+1:06:15
18Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo2:00:08+1:06:21
19Katja ZwikerOLG Galgenen2:04:50+1:11:03
20Nils-Åke SkoglundOK Motala2:05:53+1:12:06
21André TissotANCO2:16:10+1:22:23
22Ian Malcolm McKenzieUringa Orienteers2:16:28+1:22:41
23Martin PosseltTJ Tatran Jablonec Nad Nisou2:16:37+1:22:50
24Mikael AmlertTäby OK2:16:57+1:23:10
25Romana PosseltováTJ Tatran Jablonec Nad Nisou2:22:04+1:28:17
26Martin PosseltTJ Tatran Jablonec Nad Nisou2:27:25+1:33:38
27Tereza PosseltováTJ Tatran Jablonec Nad Nisou2:31:54+1:38:07
28Johan SmedbornSundbybergs IK2:36:24+1:42:37
29Kajsa KolmskogOK Kåre2:37:00+1:43:13
30Sylvia LauOK Zone3:13:03+2:19:16
31CHI Ming ChungAkin3:13:07+2:19:20
32Martti VirtanenEspoon Suunta3:50:46+2:56:59
33Marita VirtanenEspoon Suunta4:00:06+3:06:19

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser