Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H20 Elit

8 850 m, 117 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre56:58
2Simon ImarkTullinge SK1:00:11+3:13
3Akseli RuoholaMS Parma1:01:21+4:23
4Kasper FosserIFK Göteborg1:02:13+5:15
5Mathieu PerrinOK Denseln1:02:14+5:16
6Elias JonssonNydalens SK1:02:22+5:24
7Jørgen BaklidKonnerud IL1:03:05+6:07
8Tomas KrivdaTullinge SK1:05:56+8:58
9Freddie CarcasScottish Junior Squad1:06:35+9:37
10Andrin GründlerVaajakosken Terä1:06:57+9:59
11Axel GranqvistOK Ravinen1:07:05+10:07
12Ludvig EkNyköpings OK1:07:35+10:37
13Oliwer LundbergOK Bävern1:07:56+10:58
14Erik HerneOK Ravinen1:08:00+11:02
15Oscar JohanssonKarlskrona SOK1:08:06+11:08
16Simon LarssonOK Hällen1:08:10+11:12
17Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:08:16+11:18
18Lukas LundgrenVäxjö OK1:08:17+11:19
19Niklas CarlssonSundbybergs IK1:08:29+11:31
20Otto StuhlhoferOK Landehof1:08:42+11:44
21Jonas AnderssonOK Roxen1:08:54+11:56
22Felix AxelssonMarkbygdens OK1:08:55+11:57
23Aaro JulkunenMS Parma1:09:02+12:04
24Sebastian DalandKristiansand OK1:09:08+12:10
25Reto EggerOL NWK ZH/SH1:09:09+12:11
26Robin SalénBergnäsets AIK1:09:17+12:19
27Tino PolsiniEksjö SOK1:09:27+12:29
28Victor HelgessonHestra IF1:09:44+12:46
29Erling HjermstadFossum IF1:09:57+12:59
30Oscar LyngenFreidig1:10:05+13:07
31Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK1:10:14+13:16
31Styrk KamsvågIL Tyrving1:10:14+13:16
33Filip TrofastBredaryds SOK1:10:32+13:34
34Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus1:10:44+13:46
34Jesper SvenskStora Tuna OK1:10:44+13:46
36Tarjei HoloFossum IF1:10:52+13:54
37Henning SjökvistStora Tuna OK1:11:17+14:19
38Andreas UllerKils OK1:11:26+14:28
39Timo SuterEksjö SOK1:11:29+14:31
40Victor ImarkTullinge SK1:11:30+14:32
41Georg GröllEksjö SOK1:11:35+14:37
42Elias Bäcklund EkvallHalden SK1:12:00+15:02
43Andreas JonssonOK Orion1:12:04+15:06
44Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:12:05+15:07
44Martin Borge HeirFossum IF1:12:05+15:07
46Emil LjungemyrOK Kolmården1:12:10+15:12
47August MollénOK Denseln1:12:27+15:29
48Aaro AhoValkeakosken Haka1:13:10+16:12
49Sandro SchmidOK Linné1:13:30+16:32
50Hugo LillieströmOK Roxen1:13:35+16:37
51Emil PetterssonKarlskrona SOK1:14:30+17:32
52Johan EdenhamnLänna IF1:14:48+17:50
53Nicola MüllerIFK Mora OK1:14:57+17:59
54Nils Hammaräng GripOK Orion1:15:53+18:55
55Olle GrywenzOK Linné1:15:57+18:59
56Albin AlsiöIF Hagen1:16:34+19:36
57Håvard EidsmoIFK Göteborg1:16:46+19:48
58Vegard GulbrandsenAsker SK1:17:09+20:11
59Eddie NarbettScottish Junior Squad1:17:23+20:25
60Aapo ViippolaOulun Tarmo1:17:31+20:33
61Oskar Spets StorhovFreidig1:17:39+20:41
62Valtteri HeikkinenVehkalahden Veikot1:18:07+21:09
62Kacper KucaOK Kolmården1:18:07+21:09
64Fritjof AxelssonFK Göingarna1:18:08+21:10
65Axel HalvarssonKarlskrona SOK1:18:24+21:26
66Miika NurmiVaasan Suunnistajat1:18:52+21:54
67Albin AnderssonOK Ravinen1:19:44+22:46
68Espen Samuelsen SkiriBodø Orientering1:19:55+22:57
69Semen PetrovNord West1:20:31+23:33
70Rasmus Møller JessOK Linné1:20:35+23:37
70Mathias BlaiseCA Rosé1:20:35+23:37
72Nico KastnerOK Oachkatzlschwoaf1:21:02+24:04
73Oskar ForsbergTullinge SK1:21:09+24:11
74Carl CarlssonNyköpings OK1:21:21+24:23
75Viktor WassénHalden SK1:21:46+24:48
76Johan OlsonIK Uven1:21:54+24:56
77Patrick JaffeMelbourne Forest Racers1:22:17+25:19
78Olof SkoglundKils OK1:23:13+26:15
79Otso WesterlundKoovee1:23:50+26:52
80Clemens WolframEksjö SOK1:24:01+27:03
81Johan WehlinSkogspojkarnas OK1:24:15+27:17
82Tom LinesScottish Junior Squad1:25:44+28:46
83Olle HedmanIF Hagen1:26:06+29:08
84Mads Møller SkaugOK Pan Århus1:26:10+29:12
85Arvid ClaessonJönköpings OK1:26:20+29:22
86Olle JosarpOK Tisaren1:26:31+29:33
87Oskar EdvardssonJärfälla OK1:26:51+29:53
88Atte NokkaRasti 881:27:07+30:09
89Erlend BrendstuenHalden SK1:27:18+30:20
90Tord StrandKongsberg OL1:27:40+30:42
91Matias SalonenHelsingin Suunnistajat1:28:29+31:31
92Johan HagströmerOK Hällen1:29:03+32:05
93Markus Kjærner-SembVaregg Fleridrett1:30:06+33:08
93Csaba GerberBussola OK1:30:06+33:08
95Even-Johan KaspersenMo o-klubb1:30:15+33:17
96Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna1:31:34+34:36
97Adam SegerslättSkåneslättens OL1:31:41+34:43
98Albin BjörnuddIFK Umeå1:32:36+35:38
99Tuve MöllerOK Linné1:33:30+36:32
100Viktor SkoogKils OK1:33:39+36:41
101Carl HolmbergIF Hagen1:34:14+37:16
102Martin MörsellOK Kåre1:34:32+37:34
103Isak PrellnerSkåneslättens OL1:35:21+38:23
104Aleks HiidenhoviMS Parma1:36:05+39:07
105Väinö JohanssonKoovee1:37:58+41:00
106Lars SolliMo o-klubb1:40:34+43:36
107Hampus NyströmIF Hagen1:43:27+46:29
108Simon DahlbergOK Nolaskogsarna1:43:32+46:34
109Mathias GløersenBækkelagets SK1:44:41+47:43
110Christopher WilestedtAttunda OK1:47:06+50:08
111Emil GrehnOK Rodhen1:57:10+1:00:12
112Mehmet Emin AvcilEONTOURS1:57:37+1:00:39
Alvar PalménEspoon Suuntaej godkänd
Andrin WeyOL NWK ZH/SHej godkänd
Gustav ÖhgrenOK Kåreej godkänd
Raphael MasliahLOVej godkänd
Andrin BieriOL NWK ZH/SHej godkänd
Michael SvobodaFoothills Wanderers O Clubej start
Olav Milian Schmitt GranNtnuiej start
Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start
Henrik JohannessonStora Tuna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser