Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D18 Elit

6 120 m, 119 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Siiri SilvennoinenKalevan Rasti52:39
2Maria MäättänenEspoon Suunta55:02+2:23
3Frida VikströmSundsvalls OK58:30+5:51
4Venla TurakainenHelsingin Suunnistajat58:34+5:55
5Siana SennEspoon Suunta1:01:59+9:20
6Tale StrandKongsberg OL1:02:00+9:21
7Hanna WeyOL NWK ZH/SH1:02:45+10:06
8Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna1:03:04+10:25
9Katja BrütschOL NWK ZH/SH1:03:10+10:31
10Tilde BacklundOK Södertörn1:03:13+10:34
11Ella OlssonGrycksbo IF OK1:03:41+11:02
12Andrea RanvikKonnerud IL1:04:22+11:43
13Ronja HuggForsa OK1:04:31+11:52
14Aurora GjølsjøOK Moss1:04:58+12:19
15Alicia LundgrenVäxjö OK1:05:05+12:26
16Isa EnvallIK Hakarpspojkarna1:05:11+12:32
16Anja ProbstOl Norska1:05:11+12:32
18Siri SuterEksjö SOK1:05:23+12:44
19Moa AlsiöIF Hagen1:05:50+13:11
20Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SK1:06:22+13:43
21Lotta WeyhenmeyerIF Thor1:07:09+14:30
22Ane Sofie KroghOppsal Orientering1:07:15+14:36
23Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna1:07:35+14:56
24Venla TaulavuoriAlatornion Pirkat1:07:45+15:06
25Tove PetterssonOK Roxen1:07:50+15:11
26Irmalinn NilssonHärlövs IF1:08:03+15:24
27Veera LaaksoviitaSuomussalmen Rasti1:09:25+16:46
28Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK1:09:49+17:10
29Csilla GárdonyiMOM Budapest1:09:54+17:15
30Frida JohanssonOK Djerf1:10:11+17:32
31Tora Aasheim NymarkVaregg Fleridrett1:10:33+17:54
32Lea WidmerOL NWK ZH/SH1:10:40+18:01
33Emilia EngelOK Ravinen1:11:04+18:25
34Alva SonessonFalköpings AIK OK1:11:07+18:28
35Johanna Källvik Leufv'enÅmåls OK1:11:12+18:33
36Åsne Naadland HoloFossum IF1:11:22+18:43
37Ella SjöbergTullinge SK1:11:37+18:58
38Lovisa LagerHalmstad OK1:11:39+19:00
39Ingrid Gylterud KvålsgardFossum IF1:11:42+19:03
40Elin SchagerströmGarphyttans IF1:11:59+19:20
41Tove EkströmLinköpings OK1:12:23+19:44
42Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF1:12:28+19:49
43Kaisa KlemettinenSuunta Jyväskylä1:13:04+20:25
44Sanni HaikonenUlvilan Ura1:13:19+20:40
45Maja KindlundOK Tranan1:13:30+20:51
46Elin LindbladOK Djerf1:13:44+21:05
47Tilda ÖstbergStora Tuna OK1:14:03+21:24
48Lovisa WeidenSkåneslättens OL1:14:14+21:35
49Anna GomanVesaisen Pojat1:14:39+22:00
50Hilda AxelssonFK Göingarna1:15:20+22:41
51Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:15:21+22:42
52Corina HüniOLG Thun1:15:34+22:55
53Ebba HjertbergHestra IF1:15:40+23:01
54Julia RangertIK Hakarpspojkarna1:15:57+23:18
55Tilde EngbergHärnösands OK1:15:59+23:20
56Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:16:06+23:27
57Tindra JernströmAvesta OK1:16:15+23:36
58Eline GemperleOLK Argus1:16:50+24:11
59Hanna JohannessonRonneby OK1:16:54+24:15
60Elina HansonKungälvs OK1:17:02+24:23
61Hanna LagerbergOK Södertörn1:17:22+24:43
62Erika Källvik Leufv'enÅmåls OK1:17:34+24:55
63Karoline BjørnerødOK Moss1:17:35+24:56
64Heta VirtanenHämeenlinnan Suunnistajat1:17:38+24:59
65Elin SvenssonOK Älme1:18:05+25:26
66Matilda TorrkullaIF Femman1:18:07+25:28
67Vera ChiusoleEksjö SOK1:18:19+25:40
68Linnea SkalbergBredaryds SOK1:19:03+26:24
69Veera HaavistoIkaalisten Nouseva-Voima1:19:05+26:26
70Elsa ChristofferssonOK Renen1:19:12+26:33
71Karen Hoel JomaasFossum IF1:19:35+26:56
72Hanna LindgrenIF Femman1:19:44+27:05
73Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna1:19:51+27:12
74Johanna NilssonKungälvs OK1:19:57+27:18
75Alva RingiOK Kåre1:20:15+27:36
76Anna LuegerSU Schöckl Orienteering1:20:25+27:46
77Hilla PitkänenJämsän Retki-Veikot1:20:32+27:53
78Maja PorleVäxjö OK1:20:41+28:02
79Magdalena NilssonHögåkers OK1:21:04+28:25
80Joëlle MeisterOL NWK ZH/SH1:21:29+28:50
81Ebba JensenSkåneslättens OL1:21:33+28:54
82Amanda JanssonOK Djerf1:21:44+29:05
83Frida HectorSnättringe SK1:22:03+29:24
84Marlin HaavengenKongsberg OL1:22:55+30:16
85Maja MörthLeksands OK1:23:11+30:32
86Karin ModinBromma-Vällingby SOK1:23:16+30:37
87Ella AnderssonOK Södertörn1:23:55+31:16
88Hedda Raadal BjørloHalden SK1:25:27+32:48
89Lene Berg HanssenByåsen IL1:26:18+33:39
90Jenny VirtalaPargas IF1:26:48+34:09
91Stina JohanssonOK Bävern1:27:13+34:34
92Signe NilssonNyköpings OK1:27:57+35:18
93Ingvild LangeggenKongsberg OL1:29:11+36:32
94Sofia JohanssonOK Skärmen1:29:33+36:54
95Flurina BieriOL NWK ZH/SH1:30:26+37:47
96Elvira WildheimFK Friskus-Varberg1:30:45+38:06
97Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:32:05+39:26
98Ellika GrothKungälvs OK1:33:01+40:22
99Agnes BromanOK Roslagen1:33:26+40:47
100Moa KarlssonStorviks IF1:33:31+40:52
101Anniken RanvikKonnerud IL1:33:34+40:55
102Tindra HjortFalköpings AIK OK1:33:39+41:00
103Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK1:34:02+41:23
104Tora IndregardIL BUL-Tromsø1:37:21+44:42
105Malin KristianssonTrollhättans SOK1:38:56+46:17
106Emma HedlundOK Renen1:39:04+46:25
107Ylva SandénOK Södertörn1:41:52+49:13
108Linnéa GustafssonOK Hällen1:42:05+49:26
109Anna Øfsthus GravirAsker SK1:42:09+49:30
110Ane-Marte Borg HanssenIL BUL-Tromsø1:42:51+50:12
111Malva SteenOK Enen1:43:05+50:26
112Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF1:43:11+50:32
113Elin EdströmHärnösands OK1:47:49+55:10
114Ellen BlennowFalköpings AIK OK1:49:17+56:38
115Elise AusenPorsgrunn OL1:51:02+58:23
116Idunn StrandIL BUL-Tromsø1:55:18+1:02:39
117Vera RolfssonSkarpnäcks OL1:57:21+1:04:42
118Linda RennerOK Södertörn2:08:46+1:16:07
119Kaja Samuelsen SkiriBodø Orientering2:15:55+1:23:16
Jenny BaklidKonnerud ILej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser