Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D14

4 130 m, 190 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Ebba ThernOK Skogshjortarna34:29
2Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF34:38+0:09
3Elin LadängesAlfta-Ösa OK35:00+0:31
4Lisa SwartzOK Orion35:14+0:45
4Fredrika NordquistTäby OK35:14+0:45
6Tuva NylundBredaryds SOK35:37+1:08
7Elin NäslundOK Nolaskogsarna37:16+2:47
8Hanna ÖbergGamleby OK37:23+2:54
9Ebba OttossonGävle OK38:02+3:33
10Johanna RoosOK Linné38:06+3:37
11Eline Horten JordetVingelen IL38:34+4:05
11Emma EmilssonOK Skogsfalken38:34+4:05
13Felicia FyhrSOK Aneby39:05+4:36
14Salla IsoherranenLynx39:08+4:39
15Sara ÅbomGävle OK39:11+4:42
16Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna39:12+4:43
17Elena PorkhunO-Club39:19+4:50
18Elina ReinholdssonOK Alehof39:39+5:10
19Ida BengtssonOK Alehof39:48+5:19
20Mathea GløersenOreinteringslaget Tønsberg Og Omegn39:58+5:29
21Fannie SjölanderOK Rodhen40:08+5:39
22Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK40:11+5:42
23Tove ValleriusGamleby OK40:20+5:51
24Enni LindskogOK Älme40:35+6:06
25Alma SvennerudKarlskrona SOK40:36+6:07
26Alice Eriksson-BjörlingDomnarvets GoIF40:42+6:13
27Ekaterina GusevaNord West41:21+6:52
28Alice LarssonSundsvalls OK41:26+6:57
29Elsa LindahlHärnösands OK41:31+7:02
30Anna GasserO-Motion41:34+7:05
31Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK41:43+7:14
32Stina AnderssonAnderstorps OK41:54+7:25
33Matilda WallströmSävedalens AIK41:55+7:26
34Mathea Spets StorhovFreidig41:56+7:27
35Katarina SallilaHelsingin Suunnistajat42:01+7:32
36Ella TuressonOK Renen42:18+7:49
37Alice OlvegårdFK Göingarna42:24+7:55
37Elisabeth LarssonOK Södertörn42:24+7:55
39Miia RollerJärfälla OK42:27+7:58
40Wilma LeicktTullinge SK42:38+8:09
41Marie KvarmeIF Sturla42:50+8:21
42Ida ÖsterbergGustavsbergs OK42:58+8:29
43Filippa FagerströmIFK Göteborg43:01+8:32
44Anja NilssonDomnarvets GoIF43:16+8:47
45Nicolina BergOK Botnia43:19+8:50
46Vendela SturekSOK Viljan43:38+9:09
47Signe SchagerströmGarphyttans IF43:39+9:10
48Nora WesterlundOK Nolaskogsarna43:45+9:16
49Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK43:48+9:19
50Tilda HagelbergEksjö SOK44:27+9:58
51Cornelia KindlundOK Tyr44:40+10:11
52Meja AleniusNyköpings OK44:58+10:29
53Emilia SchmidtTampereen Pyrintö45:14+10:45
54Astrid WhiteSøgne Og Songdalen OK45:24+10:55
55Ylva SandströmSundsvalls OK45:37+11:08
56Linn AnderssonOK Tyr45:43+11:14
57Ellen FunkeLeksands OK45:53+11:24
58Isabell GislerOLG KTV Altdorf46:24+11:55
59Live Raknes SogstadGjø-Vard OL46:37+12:08
60Ines TuohimaaSolf IK46:43+12:14
61Arina IvanovaNord West47:02+12:33
62Amanda SjödinOK Tisaren47:21+12:52
63Emma Visted-HansenGjø-Vard OL47:34+13:05
64Emia HjortFalköpings AIK OK47:54+13:25
64Emmy PalmFK Boken47:54+13:25
66Linnea RydlundHässleholms OK48:11+13:42
67Soňa PesničákováTatran Jablonec48:15+13:46
68Nora EngströmOK Nolaskogsarna48:16+13:47
69Klara GraversenIL BUL-Tromsø48:29+14:00
70Maja GraadIF Rigor48:43+14:14
71Hanna AlsiöIF Hagen48:55+14:26
72Anastasia BelyakovaRussia49:03+14:34
73Ida HjortOK Roxen49:13+14:44
74Ellen TollOK Njudung49:21+14:52
75Maja AhlströmVästerås SOK49:54+15:25
76Paulina RadzikowskiO-Motion50:04+15:35
77Ebba AnderssonSundsvalls OK50:07+15:38
78Märta SödervallTullinge SK50:13+15:44
79Alžběta PodrábskáTatran Jablonec50:42+16:13
80Allis NilssonVimmerby OK50:58+16:29
81Matilda AasaÖvertorneå IF51:02+16:33
82Elmina MolinHärnösands OK51:42+17:13
83Elin WolgastSnättringe SK51:49+17:20
84Jonna LindbladOK Djerf51:58+17:29
85Sarah BorglundHärnösands OK52:02+17:33
86Liv NorbergAvesta OK52:04+17:35
87Viola HolmströmHärlövs IF52:34+18:05
88Wenke HeinemannSV Robotron Dresden52:44+18:15
89Tindra JonssonSkarpnäcks OL52:45+18:16
90Elsa GranholmSundsvalls OK52:54+18:25
91Alva ErikssonÖstersunds OK52:59+18:30
92Ebba LindholmSundsvalls OK53:09+18:40
93Marie ŠestákováTatran Jablonec53:12+18:43
94Alice JohanssonFinspångs SOK53:46+19:17
95Katja GustafssonNyköpings OK53:49+19:20
96Emma RindstigSOK Viljan53:55+19:26
97Lynn WilhelmOLG Chur54:06+19:37
98Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK54:07+19:38
99Vilma LarssonOK Milan54:31+20:02
100Ebba NäsmanLerums SOK54:33+20:04
101Matilda CederbergVänersborgs SK54:35+20:06
102Ina ÅmanOK Vilse 8754:44+20:15
103Emma JohanssonSundsvalls OK55:02+20:33
104Karolina AnderssonDalaportens OL55:14+20:45
105Emma NorinSöders-Tyresö55:15+20:46
106Olga RindeskogVästerbergslagens OL55:27+20:58
107Marta TörnströmFK Friskus-Varberg55:30+21:01
108Klara KivijärviOK Renen55:31+21:02
109Maja KarmstigFK Friskus-Varberg55:47+21:18
110Cilia SandellOK Raseborg56:09+21:40
111Aurora Wilkens JernbergNydalens SK56:25+21:56
112Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna56:36+22:07
113Gry DahlgrenÖstersunds OK56:47+22:18
114Hannah Syrdal ØenHeming Orientering56:59+22:30
115Veera TurakainenHelsingin Suunnistajat57:12+22:43
116Bella PedersenJärfälla OK57:15+22:46
117Lenka PorubskaSK Triturus Nitra59:30+25:01
117Agnes Söllvander-EklundOK Rodhen59:30+25:01
119Julia WesthMullsjö SOK59:37+25:08
120Maja InghammarHestra IF1:00:00+25:31
121Wilma PetterssonOK Kullingshof1:00:31+26:02
122Adéla SkácelováTatran Jablonec1:00:37+26:08
123Matilda AspIFK Göteborg1:00:52+26:23
124Saga MattssonDalaportens OL1:00:53+26:24
125Elin BryggarGrycksbo IF OK1:01:21+26:52
126Frida LindmarkRobertsfors IK1:01:36+27:07
127Natálie ZaňkováTatran Jablonec1:01:44+27:15
128Alicia BjörnbergSöders-Tyresö1:01:46+27:17
129Wilma JosefssonVäsby OK1:02:08+27:39
130Alva SvenssonFK Åsen1:02:10+27:41
131Elin JonhedKFUM Örebro OK1:02:22+27:53
132Irma ÖstbergAlfta-Ösa OK1:02:41+28:12
133Siiri ViskariLynx1:02:55+28:26
134Alice PerssonOK Tyringe1:02:58+28:29
135Agnes WallinKorsnäs IF OK1:03:29+29:00
136Lovisa MasesStora Tuna OK1:04:09+29:40
137Maja NordinUlricehamns OK1:04:16+29:47
138Riona ZüblinOLG Thun1:04:35+30:06
139Angelina ÄlvegranVästerås SOK1:04:36+30:07
140Linn WennbergSkellefteå OK1:05:02+30:33
141Moa LundinOK Linné1:05:47+31:18
142Kun WangHangzhou Migu Orienteering Club1:05:49+31:20
143Stella RangertIK Hakarpspojkarna1:05:54+31:25
144Nadia WaldnerOLG Pfäffikon1:06:42+32:13
145Linn OlssonOK Södertörn1:06:48+32:19
146Moa JohanssonVäsby OK1:07:22+32:53
147Stina LindholmSundsvalls OK1:08:14+33:45
148Aino VirtanenAngelniemen Ankkuri1:08:28+33:59
149Elin AxelssonMullsjö SOK1:09:03+34:34
150Anna SvenssonIF Rigor1:09:42+35:13
151Mia JanssonIK Falken1:11:57+37:28
152Ella SandbergAlfta-Ösa OK1:12:15+37:46
153Monique WesterbergOK Raseborg1:12:50+38:21
154Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK1:13:21+38:52
155Sanna RinnbäckOK Ravinen1:13:37+39:08
156Amanda JanssonOK Klemmingen1:13:46+39:17
157Helene Alsos HöglinHarstad OL1:14:58+40:29
158Céline HoferOLG Thun1:15:34+41:05
159Julia MeijerIFK Mora OK1:15:43+41:14
160Linn EneljungIFK Göteborg1:16:00+41:31
161Julia BretscherOLC Kapreolo1:16:01+41:32
162Lena PerssonTullinge SK1:16:15+41:46
163Vendela RundströmOK Ravinen1:17:02+42:33
164Hilja BerggrundUmeå OK1:18:02+43:33
165Xiaorui ZhangHangzhou Migu Orienteering Club1:18:09+43:40
166Metsämaria OjalaOunasvaaran Hiihtoseura1:19:44+45:15
167Ella ServinLånghundra IF1:20:39+46:10
168Isabelle StåhlbrandtRasbo IK1:22:11+47:42
169Hanny EdströmHärnösands OK1:22:30+48:01
170Linnea SkobeKalmar OK1:22:56+48:27
171Klara BäckstädeVisborgs OK1:25:54+51:25
172Elin HochstetterUSV Jena1:26:06+51:37
173Alicia BergkvistVästerbergslagens OL1:28:26+53:57
174Sandra WiduchKarlskrona SOK1:29:42+55:13
175Matilda FagerlindMarkbygdens OK1:30:55+56:26
176Elin DanielssonIstrums SK1:31:48+57:19
177Evelin GummessonFinspångs SOK1:33:23+58:54
178Ellen ArneborgUlricehamns OK1:36:11+1:01:42
179Stella BurénIK Ymer1:38:29+1:04:00
180Annika KällmanOK Hällen1:43:21+1:08:52
181Shao ShiyaChina DEER-O1:43:38+1:09:09
182Alva SteinerOLG Rymenzburg1:46:29+1:12:00
183Märta HenningssonLunds OK1:50:54+1:16:25
184Karin ArveliusTjalve IF Norrköping1:51:22+1:16:53
185Frida BerggrenÖstersunds OK2:08:22+1:33:53
186Thea LennartssonJärfälla OK2:26:04+1:51:35
Clara SvenssonSurahammars SOKej godkändLadda ner rutt i gpx-format
Hanna ThulinVästerås SOKej godkänd
Liv HerneTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Wiola MagnussonGöteborgs SKej godkänd
Lisa NilssonOK Linnéej start
Joanna PerssonOK Tyringeej start
Ella RantalaHelsingin Suunnistajatej start
Ellen PelanderOK Djerfej start
Greta BerglundLinköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser