Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D15

4 480 m, 183 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK35:12
2Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK35:16+0:04
3Fanny KukonlehtoKangasala SK35:35+0:23
4Agnes DjurstedtEksjö SOK36:03+0:51
5Amanda GranqvistOK Ravinen36:09+0:57
6Inès BergerANCO36:21+1:09
7Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna36:39+1:27
8Kerstin LjungemyrOK Kolmården36:41+1:29
9Linnea LundOK Kolmården38:34+3:22
10Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK39:53+4:41
11Eleonora AlinderSjövalla FK39:54+4:42
12Kristin Melby JacobsenLardal OL40:33+5:21
13Tilda PalmIK Hakarpspojkarna40:45+5:33
14Smilla MogensenOK Ravinen40:56+5:44
15Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna41:15+6:03
16Mari EidsmoFreidig41:22+6:10
17Olivia HahnSolf IK41:51+6:39
18Tove SjöbergTullinge SK42:10+6:58
19Hanna JonsellIF Thor42:28+7:16
20Emmi HietalaLapuan Virkiä42:35+7:23
21Vendela SöderqvistOK Kåre42:50+7:38
21Elin ForsgrenOK Nolaskogsarna42:50+7:38
23Emma AlmgrenOK Ravinen43:14+8:02
24Maiju LehtonenLahden Suunnistajat-3743:44+8:32
25Moa WallenborgLunds OK44:05+8:53
26Elsa SonessonFalköpings AIK OK44:13+9:01
27Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb44:24+9:12
28Elsa GörasLeksands OK44:26+9:14
29Birgit Kleppa MadslienLillehammer OK44:58+9:46
30Saana KuusinenHämeenlinnan Suunnistajat45:07+9:55
31Kristin HerberthsonLinköpings OK45:09+9:57
32Thilda SeldénIF Rigor45:20+10:08
33Siri SimonsenIK Hakarpspojkarna45:22+10:10
34Vera PetterssonFalköpings AIK OK45:34+10:22
35Vilde Margrethe SæbbøStavanger OK45:35+10:23
36Ida JohanssonFrämmestads IK45:48+10:36
37Agnes DambergIFK Lidingö SOK45:59+10:47
38Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL46:00+10:48
39Elin KjellmanLinköpings OK46:28+11:16
40Mille JægtvikKonnerud IL46:50+11:38
40Ronja StåhlSundbybergs IK46:50+11:38
42Sigrid CarlssonSundbybergs IK47:31+12:19
43Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL47:36+12:24
44Malin KindbomIF Hagen48:08+12:56
45Filippa SöderbergKalmar OK48:10+12:58
46Alice EkNyköpings OK48:59+13:47
47Rebecka PihlströmOK Landehof49:14+14:02
48Johanna AlmgrenOK Ravinen49:16+14:04
49Lisa ThunellIFK Lidingö SOK49:21+14:09
50Irmelie EnströmSundsvalls OK49:25+14:13
51Cornelia KraftLänna IF49:27+14:15
52Ella SöderbergOK Skogsfalken49:32+14:20
53Lea EdvardssonUmeå OK49:50+14:38
54Evelina NilssonHögåkers OK49:53+14:41
55Fanny ÖstlundOK Kolmården50:02+14:50
56Ane Malene KolstadFreidig50:10+14:58
57Sofia RaskKungälvs OK50:23+15:11
58Tuva-Cajsa SpikLeksands OK50:30+15:18
59Alva NystedtSkåneslättens OL50:34+15:22
60Henna TorrkullaIF Femman50:38+15:26
61Elsa KarlssonOK Landehof50:49+15:37
62Alma WallmanVästerbergslagens OL51:03+15:51
62Marie Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering51:03+15:51
64Eva Örnhagen JørgensenOK Snab51:15+16:03
65Moa SkoogFalköpings AIK OK51:33+16:21
66Eira HertinIK Hakarpspojkarna51:39+16:27
67Ida HänströmTäby OK51:40+16:28
68Julia NäslundOK Hammaren51:56+16:44
69Moa ErikssonTrollhättans SOK52:10+16:58
70Sara WänströmFinspångs SOK52:15+17:03
71Olivia LundstedtSjövalla FK52:44+17:32
72Emma EliassonDomnarvets GoIF52:49+17:37
73Jensine SvenssonFinspångs SOK52:52+17:40
74Frida JohanssonOK Skärmen52:58+17:46
75Cecilia HectorSnättringe SK53:17+18:05
76Selma LarssonLunds OK53:23+18:11
76Eliška VitebskáTatran Jablonec53:23+18:11
78Liina ViitasaariKokkolan Suunnistajat53:38+18:26
79Alicia SchandlOK Södertörn54:02+18:50
80Ester AnderssonOK Södertörn54:14+19:02
81Thea Nordin AbajiEksjö SOK54:38+19:26
82Thea BökmanHelsingborgs SOK54:53+19:41
83Sofie VindFinspångs SOK54:56+19:44
83Astrid RexSundsvalls OK54:56+19:44
85Maja BergqvistKorsnäs IF OK55:16+20:04
86Disa RangertKungälvs OK55:19+20:07
87Elin LindbergVandrarringen55:32+20:20
88Flisa RavaldÖstersunds OK55:36+20:24
89Elida Sagli GudimIndre Østfold OK55:59+20:47
90Kristine Bog VikaneFana IL56:18+21:06
91Caroline GuttkeNyköpings OK56:35+21:23
92Amanda HallVästerås SOK56:47+21:35
93Erika ÅkessonMarkbygdens OK56:50+21:38
94Olivia LarssonLunds OK56:54+21:42
95Agnes BohlinIFK Göteborg57:26+22:14
96Ida SolliMo o-klubb57:34+22:22
97Klara PerssonHalmstad OK58:00+22:48
98Elsa HermanssonIFK Mora OK58:50+23:38
99Alice HelmerssonVandrarringen59:18+24:06
100Hedda RöstinOK Ravinen59:23+24:11
101Elsa LinderOK Hällen59:26+24:14
101Karin LindgrenKFUM Örebro OK59:26+24:14
103Thynova MartinaSlavia Hradec Kralove59:35+24:23
104Thea NordinKorsnäs IF OK1:00:16+25:04
105Unni GranforsIF Rigor1:00:22+25:10
105Tina Kate SpektoreIK Auseklis1:00:22+25:10
107Marie Roll-TørnqvistFana IL1:00:43+25:31
108Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö1:00:59+25:47
109Lisa JakobssonSundsvalls OK1:01:15+26:03
110Wilma ThornellSurahammars SOK1:01:38+26:26
111Sofie BodinAlmby IK1:01:44+26:32
112Emilia JohnssonOK Kåre1:02:12+27:00
113Ella PerssonEksjö SOK1:02:33+27:21
114Alma AppelgrenTrollhättans SOK1:03:32+28:20
115Ronja AnderssonTrollhättans SOK1:03:34+28:22
116Emma OlssonOK Gränsen1:03:50+28:38
117Alva BladhTullinge SK1:04:05+28:53
117Louise OlssonMölndal Outdoor IF1:04:05+28:53
119Johanna FredrixonOK Skogshjortarna1:04:07+28:55
120Sanna SanderOK Milan1:04:31+29:19
121Edit KarlssonÄlvsby IF OK1:04:37+29:25
122Julia BergKFUM Örebro OK1:04:54+29:42
123Emma WesterlundNyköpings OK1:05:05+29:53
124Lina HällstenStora Tuna OK1:05:07+29:55
125Anni TaulavuoriAlatornion Pirkat1:05:19+30:07
126Emilia NilssonGustavsbergs OK1:05:26+30:14
127Sofia ElverlindOK Tranan1:05:29+30:17
128Malin SvenssonRånäs OK1:05:34+30:22
129Emma EliassonFK Friskus-Varberg1:05:39+30:27
130Stina LindSOK Viljan1:06:32+31:20
131Kristin LundanesEmblem IL1:06:39+31:27
132Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb1:06:51+31:39
133Johanna OlssonOckelbo OK1:06:59+31:47
134Olivia GrönqvistJönköpings OK1:07:11+31:59
135Antonia BräuerUSV Jena1:07:21+32:09
136Sofia GreenAlmby IK1:07:39+32:27
137Felicia SvenssonRasbo IK1:07:47+32:35
138Anna DikushnikovaNord West1:08:04+32:52
139Elvira LjungbergOK Skogsfalken1:08:37+33:25
140Hanna LarssonYstads OK1:08:49+33:37
141Frida JardingNyköpings OK1:09:12+34:00
142Johanna HalldinKFUM Örebro OK1:10:03+34:51
143Ella BrattOK Orion1:10:18+35:06
144Fanny CedstedtLånghundra IF1:11:36+36:24
145Tuuli TolkkinenSotkamon Jymy1:12:28+37:16
146Nora StaafjordUmeå OK1:12:38+37:26
147Hilda MartanderTrollhättans SOK1:13:03+37:51
148Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro1:15:01+39:49
149Kristiina MartikainenOK Trian1:15:42+40:30
149Tyra KarlssonSundsvalls OK1:15:42+40:30
151Ellen OlovssonGamleby OK1:18:07+42:55
152Tove Den BraverOK Gränsen1:19:50+44:38
153Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:20:00+44:48
154Elina FredmanOK Skogshjortarna1:20:40+45:28
155Emma IsidorssonOK Vivill1:20:49+45:37
156Clea WallnäsSundbybergs IK1:23:05+47:53
157Josefina JaneckovaEkonom Praha1:23:29+48:17
158Maija GomanVesaisen Pojat1:23:55+48:43
159Klara NordströmKils OK1:25:07+49:55
160Elin RahmOK Norrvirdarna1:25:26+50:14
161Rebecka HaslerSurahammars SOK1:26:02+50:50
162Dina Sofie TorgersenStavanger OK1:26:12+51:00
163Mathilda KarlssonValbo AIF1:26:33+51:21
164Kristina LindgrenVästerås SOK1:28:06+52:54
165Anna NilssonGarphyttans IF1:28:20+53:08
166Tilde JonssonOK Österåker1:28:30+53:18
167Felicia SahlénVästerås SOK1:34:12+59:00
168Linn RistoOK Linné1:34:28+59:16
169Klara StrandOK Linné1:36:15+1:01:03
170Gloor Lea-GioiaOLG Pfäffikon1:45:04+1:09:52
171Cornelia MöllerOK Kontinent1:45:17+1:10:05
172Tilda BorgströmAvesta OK1:46:25+1:11:13
173Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby1:53:52+1:18:40
174Julia ArvidssonIF Rigor1:54:51+1:19:39
175Sara LaurenPargas IF1:58:17+1:23:05
176Elsa EricssonLunds OK2:04:07+1:28:55
177Veronika MrkvičkováTatran Jablonec2:21:16+1:46:04
Lena NyfelerOLG Thunej godkänd
Ella BerstadØstmarka Orienteringsklubbej godkänd
Ellen HannrupIF Thorej godkänd
Daria GalateanuUnefs Bucuresti - Romaniaej godkänd
Emma WahlströmOK Djerfej godkänd
Elsa AspMölndal Outdoor IFej godkänd
Tova JanssonVänersborgs SKej start
Emilia MelemderRasti-Jussitej start
Lisa OlmKils OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser