Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D16 Kort

4 260 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lena EnnemoserOrienteering Innsbruck Imst37:10
2Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF43:47+6:37
3Elsa ErikssonOK Nolaskogsarna47:18+10:08
4Josefin LindströmOK Hammaren48:08+10:58
5Lisa MoosmannOrienteering Innsbruck Imst52:45+15:35
6Ida SkantzeSundbybergs IK53:38+16:28
7Vega KjellssonSidensjö IK53:56+16:46
8Sofia SundinWaxholms OK54:17+17:07
9Lisa EnnemoserOrienteering Innsbruck Imst56:40+19:30
10Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb1:00:16+23:06
11Rut Johnsson ThomeliusWaxholms OK1:00:20+23:10
12Annique NiederhauserOLG Thun (sui)1:04:50+27:40
13Malin BorgLinköpings OK1:07:00+29:50
14Anna RettichOL Zimmerberg1:07:28+30:18
15Lena GasserOL Zimmerberg1:08:22+31:12
16Linnea LeijonHärlövs IF1:08:40+31:30
17Ekaterina SidorovaKuzmolovo1:09:06+31:56
18Lea RettichOL Zimmerberg1:12:56+35:46
19Emma SvidénSöders-Tyresö1:17:45+40:35
20Serena DoyleUringa Orienteers1:19:08+41:58
21Saga JonssonWaxholms OK1:19:43+42:33
22Jana AmacherOLG Thun1:20:01+42:51
23Annie BjörkqvistOK Landehof1:20:46+43:36
24Klara SöderlundAvesta OK1:21:58+44:48
25Elin Sundvall KrügerGarphyttans IF1:22:26+45:16
26Siri GygaxOLG Biberist SO1:22:35+45:25
27Ella IngströmBottnaryds IF1:23:56+46:46
28Norah HellgrenWilhelmina OK1:26:12+49:02
29Wilma AlmJärla Orientering1:27:23+50:13
30Alma EmbretsenTäby OK1:31:37+54:27
31Julia De AlmeidaMalmö OK1:32:20+55:10
32Elsa LampinenSelånger SOK1:33:52+56:42
33Louise LindellGustavsbergs OK1:34:32+57:22
34Elisa PoschOrienteering Innsbruck Imst1:38:13+1:01:03
35Tilde JohanssonSurahammars SOK1:39:56+1:02:46
36Nathalie WestlundTorsås OK1:40:35+1:03:25
37Marlene UneggSU Klagenfurt1:41:00+1:03:50
38Ebba NilssonÖrkelljunga FK1:45:26+1:08:16
39Bella PalmqvistIFK Sävsjö1:55:15+1:18:05
40Hannah ÖrtlundRånäs OK1:58:37+1:21:27
41My LennartssonJärfälla OK2:12:18+1:35:08
42Emilie Stenslet HalsRaumar Orientering2:23:07+1:45:57
43Mit Van BruggenTrol Belgium3:15:08+2:37:58
Dea SundmarkIK Gandvikej godkänd
Julia SörensenOK Kontinentej godkänd
Anna AhlbinJärfälla OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser