Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D35 Kort

3 950 m, 102 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Salla FageruddPaimion Rasti33:21
2Malin SandHalden SK33:56+0:35
3Lina BergmanOK Skogsfalken34:40+1:19
4Maria AnderssonKamrat och IF KIF35:27+2:06
5Marie OhlinOK Linné36:10+2:49
6Marie OhlssonOK Storsjön36:52+3:31
7Johanna MaxénStora Tuna OK37:09+3:48
8Maria BacklundOK Hällen37:19+3:58
9Lisa NäsholmNydalens SK37:34+4:13
10Desiré RexOK Landehof38:08+4:47
11Karin LundbergTullinge SK38:09+4:48
12Klockar Jenny NääsSundsvalls OK38:27+5:06
13Ellinor FranssonSundsvalls OK38:40+5:19
14Nina de BoussardIFK Enskede38:58+5:37
15Anna-Karin BondessonFrosta OK39:14+5:53
16Lena NordlundOK Kåre39:25+6:04
16Sara ÖbergOK Hällen39:25+6:04
18Johanna Stropp GrybäckIF Thor39:28+6:07
19Karin TrolinForsa OK39:38+6:17
20Helena StroppGävle OK40:16+6:55
21Lisa GustafssonSävedalens AIK40:25+7:04
22Malin SörstrandIstrums SK41:05+7:44
22Johanna NordströmKFUM Örebro OK41:05+7:44
24Elin OlovssonOK Linné41:08+7:47
25Karin ElfvingDomnarvets GoIF42:18+8:57
26Kristin BerghTullinge SK42:25+9:04
27Maria HalvarssonÖstersunds OK43:11+9:50
28Malin FallgrenGudhems IF43:47+10:26
29Anna HammarbergSundsvalls OK44:13+10:52
29Emma MartinelleSöders-Tyresö44:13+10:52
31Caroline WestbomOK Österåker44:16+10:55
32Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL45:07+11:46
33Anna EnborgLunds OK45:12+11:51
34Aino TolkkinenSotkamon Jymy45:55+12:34
35Monika OswaldOLK Piz Hasi47:46+14:25
36Karin PalmqvistNyköpings OK47:55+14:34
37Elin LeijgårdGudhems IF48:15+14:54
38Åsa JernbergGävle OK49:03+15:42
39Anna KempeOK Denseln49:11+15:50
40Emma FaxénVäxjö OK49:12+15:51
41Sofia StenbergDomnarvets GoIF49:13+15:52
42Malin Stövling LöfgrenStora Tuna OK49:30+16:09
43Sara EliassonKarlskrona SOK50:16+16:55
44Marie GrönlundLunds OK50:19+16:58
45Stina AlbinssonBredaryds SOK50:28+17:07
46Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK50:31+17:10
47Caroline ErikssonTullinge SK50:46+17:25
48Ann-Christin NybergSnättringe SK51:05+17:44
49Erica BlythAttunda OK51:40+18:19
50Maria LarssonFilipstads OK52:20+18:59
51Michaela KällstrandÅmåls OK52:26+19:05
52Elinor LindstenNyköpings OK52:50+19:29
53Viktoria KarlssonKovlands IF53:38+20:17
54Rosmarie FinneSolf IK53:41+20:20
55Kristin KällströmerNyköpings OK54:12+20:51
56Johanna SjonsIFK Hedemora OK55:23+22:02
57Charlotte WedlinSävedalens AIK55:32+22:11
58Maria MagnussonKFUM Örebro OK56:18+22:57
59Sara SöderqvistLinköpings OK56:32+23:11
60Kristin AndréeJärla Orientering56:45+23:24
61Jenny NybergSkattkärrs SOK57:12+23:51
62Sara SvenssonTibro OK57:16+23:55
63Linda WåhlströmIF Thor57:56+24:35
64Åsa BraamOK Denseln58:16+24:55
65Stina BacklundOckelbo OK59:12+25:51
66Annica KristofferssonAlmby IK1:00:09+26:48
67Sandra SörensenOK Kontinent1:01:00+27:39
68Yoonsun CHAO-Lovers / KOR1:01:38+28:17
69Susanna CaleklintKarlskrona SOK1:02:58+29:37
70Emma KarlssonOK Denseln1:03:03+29:42
71Maija Fjällström1:03:13+29:52
72Karolina OlssonFalkenbergs OK1:03:20+29:59
73Jessica BlomqvistDegerfors OK1:03:27+30:06
74Veronika PalmertzHelsingborgs SOK1:03:49+30:28
74Johanna Svedström-SödermanNärpes OK1:03:49+30:28
76Anna Weglin EleniusCentrum OK1:03:51+30:30
77Anna RosnäsIK Stern1:03:58+30:37
78Hanne StensletRaumar Orientering1:04:15+30:54
79Franziska GrossenbacherCentrum OK1:04:57+31:36
80Anna HammarFalköpings AIK OK1:06:02+32:41
81Marie RubérLinköpings OK1:07:36+34:15
82Jenny VinbladHagaby GoIF Örebro1:07:38+34:17
83Martina FuchsOLG Galgenen1:08:11+34:50
84Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK1:08:15+34:54
85Viviane MumprechtIFK Ilfis OK1:08:58+35:37
86Ingrid HesselSjövalla FK1:11:09+37:48
87Evelina EkelundMalmö OK1:12:39+39:18
88Lisa GassnerUlricehamns OK1:13:08+39:47
89Cecilia AlzénGustavsbergs OK1:14:33+41:12
90Linda HarlénKFUM Örebro OK1:14:55+41:34
91Beth Paludan CarlsenFreidig1:15:11+41:50
92Annie Mya-Li SvenssonLidköpings VSK1:15:46+42:25
93Angelica LindblomGustavsbergs OK1:16:05+42:44
94Maria LindforsBjörkfors GoIF1:16:33+43:12
95Ida GawellIFK Lidingö SOK1:18:31+45:10
96Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:19:10+45:49
97Stina SternerLinköpings OK1:21:21+48:00
98Marie SvenssonFK Åsen1:21:30+48:09
99Lotta PerssonFMTM1:32:27+59:06
100Anna Lilja-RasmussonRonneby OK1:39:09+1:05:48
101Josephine EbertTSV Jetzendorf1:48:42+1:15:21
Lina LudvigssonEksjö SOKej godkänd
Märta ArnlöfHärnösands OKej start
Sara BrantheimÖstersunds OKej start
Birgitta IsakssonVästerås SOKej start
Lovisa TobiesonUmeå OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser