Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D35 Motion

4 290 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karin ForsbergKFUM Örebro OK49:21
2Katrine StenlundOK Klyftamo54:41+5:20
3Johanna KarlssonUlricehamns OK56:37+7:16
4Lisa DahlqvistStorviks IF57:29+8:08
5Karolin HenningssonOK Landehof57:37+8:16
6Rebecca KågemalmNyköpings OK58:44+9:23
7Johanna ÖhmanSundsvalls OK1:01:51+12:30
8Karin GundbergOK Kolmården1:03:24+14:03
9Renée MyrmanNyköpings OK1:04:12+14:51
10Cecilia KarlssonGöteborgs SK1:06:01+16:40
11Caroline CasselsjöOK Kolmården1:07:11+17:50
12Anna PaulsonLinköpings OK1:07:54+18:33
13Lina EttlingSkogspojkarnas OK1:11:19+21:58
14Anni FritzellCentrum OK1:13:06+23:45
15Lisa KullmanStora Tuna OK1:14:55+25:34
16Maja Elnerud1:15:05+25:44
17Elin TiensuuSkåneslättens OL1:15:14+25:53
18Sara HertsbackaNärpes OK1:17:07+27:46
19Siri LiukkalaHauhon Sisu1:18:39+29:18
20Sara ForsbergSundsvalls OK1:18:40+29:19
21Johanna ErikssonIFK Brattfors1:18:42+29:21
22Madeleine HellqvistOK Kontinent1:19:04+29:43
23Linda JohanssonOK Älme1:23:29+34:08
24Karen OmlandIL Koll1:23:37+34:16
25Kristina JennischeOK Kåre1:25:13+35:52
26Helena PerssonCentrum OK1:25:54+36:33
27Elena KurashovaFK Åsen1:27:04+37:43
28Kajsa AspegrenOK Kontinent1:28:13+38:52
29Cecilia VälijeesiöVästerås SOK1:29:04+39:43
30Janne Fossum MalmringFreidig1:31:00+41:39
31Kristina DersjöVästvärmlands OK1:31:11+41:50
32Ingvild G. SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering1:37:28+48:07
33Ebba EngmanIFK Lidingö SOK1:38:41+49:20
34Maja ÅströmOK Ödmården1:42:18+52:57
35Lena Tast-EmetOK Botnia1:43:46+54:25
36Lisa ÅströmUmeå OK1:43:54+54:33
37Sandra DavidssonOK Bävern1:50:56+1:01:35
38Andrea MarkOrienteering Innsbruck Imst1:52:30+1:03:09
39Yang WenpingChina DEER-O1:53:14+1:03:53
40Malin LundinFilipstads OK1:55:51+1:06:30
41Marja Ejdenwik1:58:26+1:09:05
42Emilia SvenssonRävetofta OK1:59:54+1:10:33
43Linda KandersFrosta OK2:02:03+1:12:42
44Sofia FogelbergVästvärmlands OK2:08:40+1:19:19
45GUO JIEChina DEER-O2:24:09+1:34:48
46Analyn BaumannY2Y2:26:02+1:36:41
47Kattis ÅströmKFUM Örebro OK2:40:08+1:50:47
48Weishan LuDeer-O2:42:13+1:52:52
49Zhang ZhongyuanChina DEER-O2:42:14+1:52:53
HSU Hsiang-TingChina DEER-Oej godkänd
Jennie BjurgrenIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Gunn Tove LeirenByåsen ILej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser