Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D40 Motion

4 290 m, 105 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linda SandbladUmeå OK52:14
2Sarah DjärvHärnösands OK53:13+0:59
3Hannah FovaeusSävedalens AIK56:10+3:56
4Maria EngstrandStorviks IF56:54+4:40
5Ingrid AlinderSjövalla FK57:41+5:27
6Camilla StengrenFalkenbergs OK58:12+5:58
7Anna SvanebäckTullinge SK58:16+6:02
8Lisa MartanderTrollhättans SOK58:31+6:17
9Katarina GezeliusIFK Mora OK58:43+6:29
10Anna GranforsOK Landehof59:37+7:23
11Åsa SjölanderTäby OK59:43+7:29
12Lisa RehnmanVandrarringen1:00:00+7:46
13Frida JonforsenHallstahammars OK1:01:57+9:43
14Johanna JonssonIK Gandvik1:02:06+9:52
15Anna MyhrÖstersunds OK1:02:29+10:15
16Helen LindkvistAlmby IK1:02:49+10:35
17Magdalena SjödinOK Tisaren1:03:00+10:46
18Maria HörnquistAnderstorps OK1:03:02+10:48
19Sara FredrikssonKFUM Örebro OK1:03:05+10:51
20Maria WennbergSkellefteå OK1:04:49+12:35
21Anna LarssonHJS-Vansbro OK1:05:17+13:03
22Helena HjertbergHestra IF1:05:18+13:04
23Kerstin OlvegårdFK Göingarna1:05:36+13:22
24Sara Ahlman ÅdahlUmeå OK1:06:06+13:52
25Madelene HanssonOK Löftan1:06:32+14:18
26Sara LindgrenLidköpings VSK1:06:34+14:20
27Anita GasserOL Zimmerberg1:06:38+14:24
28Emma LarssonOK Milan1:07:32+15:18
29Petra MartinssonAlmby IK1:08:07+15:53
30Anna KörleOK Landehof1:08:31+16:17
31Greta SnellmanOK Linné1:09:00+16:46
32Anna StaafUpsala IF1:09:38+17:24
33Ulla EinarssonKungälvs OK1:10:32+18:18
34Erika UmelandOK Älgen1:11:09+18:55
35Karin HallinOK Linné1:11:25+19:11
36Signe HanghøjBallerup OK1:11:35+19:21
37Karin LindSundsvalls OK1:11:41+19:27
38Jessica ZetterbergHudiksvalls OK1:12:08+19:54
39Maria HjorthDomnarvets GoIF1:12:48+20:34
40Elisabeth GaudernakOLT Transdanubien1:13:03+20:49
41Åsa WestströmAlvesta SOK1:13:08+20:54
42Sofia Rolén EkströmOK Tyr1:13:25+21:11
43Marianne MichelsenFossum IF1:14:32+22:18
44Jenny ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna1:14:37+22:23
45Sarah WilhelmOLG Chur1:14:46+22:32
46Sofia SkördeBredaryds SOK1:14:50+22:36
47Karolina BennitzOK Renen1:15:01+22:47
48Hanna FlordalLjusdals OK1:15:05+22:51
49Sara StiernstedtKungälvs OK1:15:54+23:40
50Anna MöllerOK Kontinent1:16:17+24:03
51Maria PetterssonBrattås CK1:16:24+24:10
52Katrin RettichOL Zimmerberg1:17:15+25:01
53Kajsa WinderLjusdals OK1:17:29+25:15
54Malin LindströmArvidsjaurs OK1:17:53+25:39
55Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK1:18:48+26:34
56Hanna Pansell EdvardssonEksjö SOK1:19:04+26:50
57Maria ErikssonOK Tyr1:19:05+26:51
58Anna MobergFK Göingarna1:19:44+27:30
59Jenny DruggeKorsnäs IF OK1:19:54+27:40
60Hanna FalkeströmFrösö IF1:20:22+28:08
61Malena DernfalkVästerbergslagens OL1:21:33+29:19
62Jessica LindmarkRobertsfors IK1:21:39+29:25
63Sofia Kjellberg LindgrenOK Kåre1:23:00+30:46
64Jessica ErikssonDomnarvets GoIF1:23:55+31:41
65Cecilia EngströmOK Kolmården1:24:22+32:08
66Anna HagbergKalmar OK1:25:28+33:14
67Maria BergHagaby GoIF Örebro1:25:45+33:31
68Helena EkmanStora Sundby GoIF1:26:41+34:27
68Therese RutqvistGammelstads IF1:26:41+34:27
68Camilla NöjdOK Hammaren1:26:41+34:27
71Maren Raknes SogstadGjø-Vard OL1:27:02+34:48
72Victoria FalkenströmSkogsluffarnas OK1:28:22+36:08
73Irene LarssonSundsvalls OK1:29:37+37:23
74Camilla DalgaardKolding OK1:29:47+37:33
75Sara ForsbergJärfälla OK1:31:04+38:50
76Veronica LindqvistNärpes OK1:32:07+39:53
77Sofia NilssonVimmerby OK1:32:30+40:16
78Hanne RolsdorphGrue IL1:32:59+40:45
79Marie FranssonUlricehamns OK1:33:08+40:54
80Barbara PerktoldOrienteering Innsbruck Imst1:33:12+40:58
81Anna DufvaSundsvalls OK1:33:54+41:40
82Åsa KjellbergBjörkfors GoIF1:34:37+42:23
83Annika IsidorssonOK Vivill1:35:22+43:08
84Lena EliassonFK Friskus-Varberg1:42:31+50:17
85Karin InghammarHestra IF1:43:39+51:25
86Sanna SintonenKoovee1:43:55+51:41
87Christine HedströmOK Renen1:44:04+51:50
88Åsa HanssonIF Rigor1:44:41+52:27
89Eva BuskasSvaide Roma SOK1:48:26+56:12
90Kristina PerssonHalmstad OK1:48:28+56:14
91Åsa CarlssonOK Hällen1:50:10+57:56
92Helena SkoglundOK Motala1:50:17+58:03
93Matilda HolmbergOK Gränsen1:50:42+58:28
94Marie AugustssonOK Bävern1:52:50+1:00:36
95Miki JaremalmTäby OK1:53:21+1:01:07
96Katja HedbergTumba-Mälarhöjden OK1:57:12+1:04:58
97Marita LindqvistSelånger SOK1:57:20+1:05:06
98Cecilia KarlssonIK Ymer1:59:23+1:07:09
99Linnéa BybergVittjärvs IK2:00:32+1:08:18
100Kajsa PerssonOK Tyringe2:02:27+1:10:13
101Maria DanielssonIFK Mora OK2:02:40+1:10:26
102Han YingjingO-Ringen Academy ( CHN - Learnjoy )2:32:26+1:40:12
Anna JacobsenOK Måsenej godkänd
Sandra PerssonIFK Göteborgej godkänd
Malin SehlerOK Kolmårdenej godkänd
Joanna Ganc-PetersenFossum IFej start
Anne Birgitte JensenBul-Tromsø ILej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser