Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D45 Kort-1

3 690 m, 126 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Eva HallOK Tor36:10
2Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF37:41+1:31
3Kerstin LarssonIFK Umeå37:51+1:41
4Marie NordSol Tranås37:56+1:46
5Tone AlmåsIL Leik38:32+2:22
6Susanna DjurstedtEksjö SOK38:34+2:24
7Anna-Karin SchmutzLeksands OK39:11+3:01
8Åsa ErikssonForsa OK40:30+4:20
9Helena SandbergIK Hakarpspojkarna40:33+4:23
10Malin HalldinKFUM Örebro OK41:06+4:56
11Karin AnderssonOK Tisaren41:27+5:17
12Annika EricssonVäxjö OK41:46+5:36
13Susanne AnderssonOK PAN-Kristianstad41:49+5:39
14Karin NilssonGarphyttans IF42:07+5:57
15Katarina OlssonOK Tor43:10+7:00
16Louise AxelssonFK Göingarna43:28+7:18
17Erika JedarOK Tor43:30+7:20
18Anna ElgesjöDomnarvets GoIF43:40+7:30
19Kirsi IsoherranenLynx44:02+7:52
20Jeanette SigenstamMarkbygdens OK44:32+8:22
20Kirsi KivilaaksoLynx44:32+8:22
22Mari Gullbrekken SchjølbergTynset IF44:39+8:29
23Linda SternerSträngnäs-Malmby OL44:53+8:43
24Åsa BäckstrandUmeå OK45:00+8:50
25Kristin Hvatz PedersenJärpens SK45:10+9:00
26Erika HårdGagnefs OK45:18+9:08
27Åsa EkbergLidköpings VSK45:29+9:19
28Jenny RönnlundStöcksjö IS45:35+9:25
29Katja LaaksoviitaSuomussalmen Rasti46:43+10:33
29Camilla HolmqvistOK Stigen46:43+10:33
31Marlene BigrenSödertälje-Nykvarn OF48:01+11:51
32Stina NordahlDomnarvets GoIF48:02+11:52
33Majgret EhrsIF Femman48:08+11:58
34Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF48:13+12:03
35Hanne NarvestadHalden SK48:26+12:16
36Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOK49:03+12:53
37Maria ModigOK PAN-Kristianstad49:13+13:03
38Helena SödervallIK Gandvik49:40+13:30
39Annika LindgrenIF Femman49:58+13:48
40Catrine OlssonTorsås OK50:03+13:53
41Annelie IngessonStora Tuna OK50:05+13:55
42Kerstin JensenSkåneslättens OL50:06+13:56
43Maria KylbornAlmby IK50:14+14:04
44Johanna MäättäläEspoon Suunta50:26+14:16
45Cecilia JohnssonIFK Mora OK51:17+15:07
46Susanne GrahnGamleby OK51:31+15:21
46Camilla KruseKFUM Örebro OK51:31+15:21
48Eva NelkingSkåneslättens OL51:32+15:22
49Annika ManniUmedalens IF51:34+15:24
50Sari SundqvistLahden Suunnistajat-3751:46+15:36
51Sofia GustafssonTrollhättans SOK52:32+16:22
52Kati RemesOK Renen52:36+16:26
53Jenny WåhlinDomnarvets GoIF52:52+16:42
54Johanna HallqvistUlricehamns OK52:57+16:47
55Ulrika SanderOK Milan53:10+17:00
56Anki BlennowFalköpings AIK OK53:16+17:06
57Barbara NeuenschwanderOLG Thun53:18+17:08
58Berit Irene BergsetGjø-Vard OL53:20+17:10
59Malin WeidenSkåneslättens OL53:29+17:19
60Ingela PetterssonOK Milan53:44+17:34
61Marie BorglundHärnösands OK54:44+18:34
62Anne KahelinVaajakosken Terä54:53+18:43
63Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK55:03+18:53
64Anna DanielssonOK Kåre55:04+18:54
65Catarina HardenFK Boken55:14+19:04
66Stine KaiserIF Sturla55:28+19:18
67Gunilla FredmanOK Skogshjortarna55:47+19:37
68Åsa EricssonLunds OK55:50+19:40
69Päivi TorrkullaIF Femman56:17+20:07
70Tone Cecilie NystrømStavanger OK56:19+20:09
71Annika BechtelFK Friskus-Varberg56:21+20:11
72Christina HallinOK Milan57:05+20:55
73Sofia ÖstenssonOK Tranan57:27+21:17
74Anna GustafssonKFUM Örebro OK57:38+21:28
75Malin JohanssonFK Friskus-Varberg57:47+21:37
76Anna-Karin RybergOK Klyftamo58:00+21:50
77Ingela ArenanderSkarpnäcks OL58:06+21:56
78Annica BerglundUlricehamns OK58:19+22:09
79Ulrica RudbergOK Bävern58:32+22:22
80Marie AnebreidMullsjö SOK59:08+22:58
81Annelie HermanssonIFK Mora OK59:16+23:06
82Sussie BjörklundKvarnsvedens GoIF OK1:00:02+23:52
83Anneli WihlborgOK Gynge1:00:07+23:57
84Kristin RamsellLeksands OK1:00:11+24:01
85Saara OripeltoKalvolan Keihäs1:00:14+24:04
86Marian KjellevoldIL Gular1:00:32+24:22
87Ann-Sophie OhlinOK Tranan1:00:41+24:31
88Helen Aristondo MagnussonOK Tor1:01:39+25:29
89Sara GörasLeksands OK1:01:46+25:36
90Josefina BerglundFK Boken1:01:58+25:48
91Jessica ElmerssonOK Bävern1:03:28+27:18
92Erika FältmanLeksands OK1:03:36+27:26
93Anna BlombergSegersta OK1:04:46+28:36
94Karin RundqvistOK Nackhe1:04:53+28:43
95Kaisa MårtenssonGarphyttans IF1:05:19+29:09
96Käthi AttingerOLG Chur1:05:55+29:45
97Camilla CarlssonHärlövs IF1:06:29+30:19
98Jeanette HenningssonLunds OK1:06:46+30:36
99Karolina KarlssonNybro OK1:07:03+30:53
100Anne NilsenÅs-NMBU Orientering1:07:14+31:04
101Sofia SörqvistMarkbygdens OK1:09:29+33:19
102Karin LinderOK Hällen1:09:48+33:38
103Kajsa NordinUlricehamns OK1:10:41+34:31
104Anna FunkeLeksands OK1:11:49+35:39
105Johanna JohnssonLidköpings VSK1:11:51+35:41
106Claudia WetzsteinOLG Chur1:12:03+35:53
107Fredrika ErikssonRyda SK1:12:29+36:19
108Agneta LindbäckOK Renen1:12:43+36:33
109Ninni CarlssonStora Tuna OK1:12:45+36:35
110Marita OlarsLeksands OK1:13:36+37:26
111Anna-Karin LövgrenAvesta OK1:13:52+37:42
112Monica GrönqvistJönköpings OK1:14:29+38:19
113Anna Söderlund1:14:31+38:21
114Petra Hurtig HalvarsonLeksands OK1:15:00+38:50
115Marie WibergHelsingborgs SOK1:15:10+39:00Ladda ner rutt i gpx-format
116Camilla TinglövOK Gränsen1:15:58+39:48
117Jeanette BlomOK Löftan1:16:02+39:52
118Mona RosbergÖrkelljunga FK1:19:17+43:07
119Margita SjöqvistOK Måsen1:21:00+44:50
120Věra LesákováTatran Jablonec1:22:24+46:14
121Tina UdellSolf IK1:22:31+46:21
122Katrin StenUmeå OK1:35:02+58:52
123Camilla BerglundKarlsbyhedens OK1:40:00+1:03:50
124Muriel SchulerOLG Chur1:44:20+1:08:10
125Käthi ScherrerOLG Chur1:45:29+1:09:19
126Camilla WidmarkUmeå OK1:49:14+1:13:04
Lina LiljeholmAnkarsrums OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser