Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D45 Motion

4 290 m, 117 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linda ErikssonÖstersunds OK54:26
2Bente HenrikssonRånäs OK55:54+1:28
3Malin JönssonOK Södertörn56:33+2:07
4Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg57:01+2:35
5Mervi Holster-HemmiSK Pohjantähti57:19+2:53
6Catrine JohanssonVäsby OK58:11+3:45
7Jenny GustafssonLunds OK1:01:13+6:47
8Åsa SylvanVänersborgs SK1:02:33+8:07
9Helena LiljeströmGävle OK1:02:46+8:20
10Pia HammarSträngnäs-Malmby OL1:03:39+9:13
11Louise GrahnGöteborgs SK1:04:04+9:38
12Jessica BjörckOK Älme1:04:59+10:33
13Christina PetterssonSjövalla FK1:05:25+10:59
14Marita KarlssonStorviks IF1:06:29+12:03
15Hillevi LuksTjalve IF Norrköping1:06:41+12:15
16Anna ÅsLunds OK1:06:44+12:18
17Anne SkoglundSol Tranås1:07:09+12:43
18Kinna ÅslundSol Tranås1:07:36+13:10
19Helena BångaAlfta-Ösa OK1:07:41+13:15
20Ylva NowénFrösö IF1:07:46+13:20
21Anna-Karin ForsbergOK Kåre1:07:57+13:31
22Åsa JohanssonGudhems IF1:08:09+13:43
23Helena FalkTäby OK1:09:25+14:59
24Linda AlmgrenOK Kolmården1:09:56+15:30
25Maria KarlssonIF Thor1:10:46+16:20
25Elizabeth LöchtingOK Roslagen1:10:46+16:20
27Marte Kvittum TangenTynset IF1:10:53+16:27
27Karin HannrupIF Thor1:10:53+16:27
29Pernilla KarlssonOK Landehof1:10:55+16:29
30Helena LindholmSundsvalls OK1:12:18+17:52
31Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna1:12:47+18:21
32Annica HenrysspnTibro OK1:13:04+18:38
33Marika ElverlindOK Tranan1:13:13+18:47
34Malin GidlundOK Linné1:13:43+19:17
34Malin ThörnkvistSol Tranås1:13:43+19:17
36Petra HelmerssonVandrarringen1:14:51+20:25
37Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK1:16:05+21:39
38Erika LindströmOK Hammaren1:16:08+21:42
39Annica LübckeOK Ravinen1:16:21+21:55
40Anna-Maria LarssonStigmännen Karlshamns OK1:17:02+22:36
41Liudmila RodinaO-Club1:17:21+22:55
42Katarina VartiaOK Löftan1:18:00+23:34
43Mia Sjösten AnderssonIFK Mora OK1:18:44+24:18
44Vanessa UlateOK Triangeln1:18:55+24:29
45Sanna GahnshagOK Kåre1:19:00+24:34
46Karin JonsellVallentuna-Össeby OL1:19:48+25:22
47Marie-Louise StridhHestra IF1:20:50+26:24
48Anna LjungemyrOK Kolmården1:21:14+26:48
49Elisabet Lindblom LarssonOK Enen1:21:23+26:57
50Ellen LadimOK Moss1:22:00+27:34
51Linda PetterssonNybro OK1:22:11+27:45
52Ulla KlemettinenSuunta Jyväskylä1:22:51+28:25
53Carina BlombergLycksele IF1:23:47+29:21
54Sofia DelinRyda SK1:23:53+29:27
55Hana PokornáTatran Jablonec1:25:11+30:45
56Karin HemmingsVimmerby OK1:25:38+31:12
57Carina AronssonHässleholms OK1:25:53+31:27
58Kerstin DahlHärlövs IF1:26:03+31:37
59Clary BernerssonOK Enen1:26:22+31:56
60Linnéa EvensenOL Tønsberg og Omegn1:26:41+32:15
61Mia PeräläKeravan Urheilijat1:27:06+32:40
62Malin SandbergOK Älvsjö-Örby1:27:13+32:47
63Johanna HaikonenUlvilan Ura1:27:14+32:48
64Anna Karin OlssonOK Kåre1:27:16+32:50
65Maria WikströmOK Tyr1:27:29+33:03
66Anna EllmarkLunds OK1:27:50+33:24
67Claudia MächlerOLG Galgenen1:28:17+33:51
68Camilla KarlssonOK Älvsjö-Örby1:28:22+33:56
69Jenny EkmanStöcksjö IS1:28:25+33:59
70Marie-Louise LarssonLerums SOK1:29:35+35:09
71Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:29:43+35:17
72Eva SkantzeSundbybergs IK1:32:14+37:48
73Caroline OttossonGävle OK1:32:25+37:59
74Jenny LjungbergSjövalla FK1:32:34+38:08
75Lene FlessebergKongsberg OL1:32:55+38:29
76Anneli LidmarSnättringe SK1:33:05+38:39
77Ulrika LarssonOK Renen1:33:14+38:48
78Annika VikströmUmeå OK1:33:19+38:53
79Ingela AnderssonOK Orion1:33:31+39:05
80Magdalena LindvallOK Renen1:33:42+39:16
81Renata NožičkováTatran Jablonec1:34:22+39:56
82Eivor HansénOK Botnia1:34:44+40:18
83Maria OlssonNjurunda OK1:34:47+40:21
84Gölin WikstrandOK Linné1:36:53+42:27
85In-Anna Knutsdotter1:36:55+42:29
86Johanna WallnäsSundbybergs IK1:37:07+42:41
87Monika JohnssonOK Tor1:37:19+42:53
88Madelene AnderssonOK 64 Torpa1:38:34+44:08
89Susanne ArneborgUlricehamns OK1:39:43+45:17
90Petra OlssonIFK Sävsjö1:40:33+46:07
91Kathrin EggerOrienteering Innsbruck Imst1:40:54+46:28
92Linda Kraft UnossonKalmar OK1:41:55+47:29
93Jessica ArfwedsonFrölunda OL1:42:35+48:09
94Malin AlfredssonLerums SOK1:43:12+48:46
95Maria Nilsson RøddeGanddal IL1:43:32+49:06
96Malin SundströmTäby OK1:43:44+49:18
97Marjaana DanielsHofors OK1:44:29+50:03
98Anna-Maria SameusFrölunda OL1:45:03+50:37
99Anneli BäckströmHögåkers OK1:45:28+51:02
100Tina JohanssonSundsvalls OK1:47:24+52:58
101Maria KarlssonPiteå IF Orientering1:48:25+53:59
102Annika BerglundVittjärvs IK1:51:36+57:10
103Nina KastrupFK Herkules1:51:49+57:23
104Susanne LingblomOK Storsjön1:55:12+1:00:46
105Hana NetukovaSlavia Hradec Kralove1:57:11+1:02:45
106Malin TillmanOK Roslagen1:57:32+1:03:06
107Lenka VitebskáTatran Jablonec1:57:57+1:03:31
108Maria JohanssonLunds OK2:00:29+1:06:03
109Helena KarlssonSundsvalls OK2:03:06+1:08:40
110Gunilla Svensk ÖstergrenAlvesta SOK2:06:43+1:12:17
111Maria Luise SchneggOrienteering Innsbruck Imst2:13:03+1:18:37
112Petronella EnströmSundsvalls OK2:25:24+1:30:58
113Carolina CuestaMalarruta2:38:46+1:44:20
Karin ThörnbladOK Flundrehofej godkänd
Mia NäpänkangasSuunta Jyväskyläej godkänd
Cecilia ErdalenIFK Göteborgej godkänd
Christina StåhlSävedalens AIKej godkänd
Adria FranssonOK Njudungej start
Yvonne GranlundIF Minkenej start
Helena NilssonOK Älvsjö-Örbyej start
Camilla OlssonMölndal Outdoor IFej start
Karolina OrrhedeHelsingborgs SOKej start
Carolina SigrandOK Södertörnej start
Candice StåhlJärbo OKej start
Hanna WigforssArboga OKej start
Lena ÅbomGävle OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser