Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D50

4 260 m, 182 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Carina SvenssonBredaryds SOK32:53
2Cecilia BrattOK Orion33:56+1:03
3Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna35:47+2:54
4Annika ViiloTampereen Pyrintö36:06+3:13
5Maria JonssonNydalens SK36:44+3:51
6Ulrika Örnhagen JørgensenOK Snab36:48+3:55
7Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF36:57+4:04
8Elisabet EnmarkGävle OK37:10+4:17
9Charlotta Thureson GibergHellas Orientering37:24+4:31
10Jaana Pietilä-AnnalaKangasala SK37:28+4:35
11Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF37:33+4:40
12Gro EidsmoFreidig38:41+5:48
13Sarah DunnMar Orienteering Club39:11+6:18
14Anna-Lena LängheimTullinge SK39:58+7:05
15Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF39:59+7:06
16Eva PetterssonKarlskrona SOK40:44+7:51
17Torunn Spets StorhovFreidig41:04+8:11
18Monica HatlenTullinge SK41:33+8:40
19Patricia AhlsvedIK Falken41:39+8:46
20Marianne CarlbergRånäs OK41:58+9:05
21Marie HedarOK Tor42:00+9:07
22Laila IngelssonOK Hammaren42:01+9:08
23Hege SolerødGjø-Vard OL42:10+9:17
24Sabrina MeisterOLG Dachsen42:44+9:51
25Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK42:57+10:04
26Pia LindholmSundsvalls OK43:00+10:07
27Anita DrageKongsberg OL43:01+10:08
28Tiina ÄijäläKangasala SK43:33+10:40
29Anna Karin NilssonUmeå OK43:39+10:46
30Anna-Sofie BarkBerger-Clan43:55+11:02
31Anna-Maria BackrydLindebygdens OK44:10+11:17
32Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK44:19+11:26
33Anneli ÖstbergStora Tuna OK44:41+11:48
34Anna von KrusenstiernaOK Kåre44:42+11:49
35Maria JunevikLeksands OK44:49+11:56
36Hedi BergerBerger-Clan45:13+12:20
37Anette PalmHJS-Vansbro OK45:19+12:26
38Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK45:20+12:27
39Marit HaavardsholmSandnes IL45:34+12:41
40Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK45:40+12:47
41Ingela ErikssonGävle OK45:47+12:54
42Rine HanssenByåsen IL45:51+12:58
43Malin WästlundNotodden OL45:52+12:59
44Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL45:57+13:04
45Virpi RemahlLahden Suunnistajat-3746:07+13:14
46Camilla AdlertegOK Enen46:16+13:23
47Ewa Edström ForsbergLånghundra IF46:18+13:25
48Monica BomanGävle OK46:24+13:31
49Ann-Sofie JohanssonUmeå OK46:28+13:35
50Karin TidevallSkogsluffarnas OK46:41+13:48
51Rannveig NordhagenFana IL46:42+13:49
52Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK46:49+13:56
53Anna NordinSundsvalls OK46:50+13:57
54Lena MolinBoxholm-Mjölby OL46:57+14:04
55Sigrun Hernes YtterbøAsker SK47:02+14:09
56Isa HeggedalKonnerud IL47:08+14:15
57Tarja TaulavuoriAlatornion Pirkat47:11+14:18
58Riikka OtsamoHelsingin Suunnistajat47:14+14:21
59Gunhild KvistadSteinkjer OK47:22+14:29
60Anna ErikssonOK Landehof47:37+14:44
61Helen SkoogKils OK48:04+15:11
62Eva-Maria AsplundÄrla IF48:12+15:19
63Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL48:15+15:22
64Hillevi ErikssonOK Linné48:25+15:32
65Ulrika ErikssonStora Tuna OK48:28+15:35
66Susanne AnderssonPiteå IF Orientering48:39+15:46
67Evonne StrandOK Linné48:57+16:04
68Eija RantalaHelsingin Suunnistajat49:00+16:07
69Lena PetrisiVästerbergslagens OL49:08+16:15
70Tove AasheimVaregg Fleridrett49:13+16:20
71Karin Swärd LindbergVandrarringen49:18+16:25
72Eva HägnanderLidköpings VSK49:20+16:27
73Mona Høiås SætherFreidig49:35+16:42
74Anna EkbringKexholms SK49:40+16:47
75Marie OlssonÖrkelljunga FK49:57+17:04
76Lena MasesStora Tuna OK50:51+17:58
77Ing-Marie AronengBredareds IF50:57+18:04
78Ingrid JohanssonLaholms IF OK50:59+18:06
79Teresa KollanenLynx51:05+18:12
80Maria ColeVäsby OK51:07+18:14
81Helena ErikssonEds SK51:58+19:05
82Anneli KarlssonFK Finn52:03+19:10
83Annika JosefssonKarlskrona SOK52:28+19:35
84Karin SvenskStora Tuna OK52:52+19:59
85Lena GumaeliusWaxholms OK53:06+20:13
86Helena KönigssonRobertsfors IK53:13+20:20
87Marie HäggstrandSödertälje-Nykvarn OF53:35+20:42
88Judith HoferOLG Thun53:49+20:56
89Päivi LeppävuoriKuopion Suunnistajat53:55+21:02
90Cristina BrechbuehlOLG Stäfa54:10+21:17
91Yvonne FranzénAlmby IK54:34+21:41
92Petra KolsvikHägersta GF54:56+22:03
93Kristina LindOK Skärmen54:57+22:04
94Karin SteneboAttunda OK55:01+22:08
95Ylva PeterssonLånghundra IF55:31+22:38
96Tove HammarbergJärfälla OK55:32+22:39
97Margrete GaskiBardu IL55:42+22:49
97Ann LyrbergValbo AIF55:42+22:49
99Eva-Lena NilssonNyköpings OK56:05+23:12
100Anna LarssonSöders-Tyresö56:07+23:14
101Inger GunnarssonVästerås SOK56:16+23:23
102Charlotta AskeljungOK Klemmingen56:25+23:32
103Maria SvanbergOK Renen56:39+23:46
104Frederika Tagwerker GloorOLG Pfäffikon56:41+23:48
105Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK56:55+24:02
106Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna57:00+24:07
107Sonja HaasNybro OK57:14+24:21
108Åsa AlsiöIF Hagen57:20+24:27
109Gunilla EdgrenTrollhättans SOK57:51+24:58
110Lena ErlandssonOK Södertörn58:03+25:10
111Eva PedersenOK Skogshjortarna58:22+25:29
112Laila HallménOK Tisaren58:33+25:40
113Judith AttingerOL Zimmerberg58:34+25:41
114Heidi Torp-DonnerOK7758:35+25:42
115Johanna PurrerOLG Cordoba Basel59:02+26:09
116Lotta StenströmSträngnäs-Malmby OL59:19+26:26
117Ingrid GjersvoldÅlen IL59:26+26:33
118Andrea SilierJärfälla OK59:38+26:45
119Anna PernebyTullinge SK1:00:40+27:47
120Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro1:00:46+27:53
121Annika OhlssonÄrla IF1:01:12+28:19
122Caroline HagströmFalköpings AIK OK1:01:35+28:42
123Anette SjöbergGävle OK1:01:40+28:47
124Maria HartOK Linné1:01:50+28:57
125Anna StombergIF Hagen1:02:09+29:16
126Ebba HedegårdOK Kolmården1:02:13+29:20
127Kerstin HålandTullinge SK1:02:15+29:22
128Inga-Lill ÅbergOK Trian1:02:18+29:25
129Anneli WiklundFinspångs SOK1:02:21+29:28
130Kristina NilssonOK Tranan1:02:27+29:34
131Véronique DecroixSOS-GO France1:02:52+29:59
132Anne LindellKalmar OK1:03:22+30:29
133Susanne BerghMölndal Outdoor IF1:03:26+30:33
134Ingegerd CarlssonSundbybergs IK1:03:30+30:37
135Åsa SpikLeksands OK1:03:55+31:02
136Carina NilssonTäby OK1:04:57+32:04
137Caroline LiljebjörnNybro OK1:05:10+32:17
138Cecilia WestströmSundbybergs IK1:05:24+32:31
139Nina GumaeliusTibro OK1:05:46+32:53
140Anette ArksandVallentuna-Össeby OL1:06:07+33:14
141Katarina LindbärgOK Södertörn1:06:18+33:25
142Liselott KihlSundbybergs IK1:06:43+33:50
143Inger Birgitte TorbjørnsenIL Gular1:07:04+34:11
144Katarina AlmehedFrölunda OL1:07:14+34:21
145Sofie von FrenckellIFK Lidingö SOK1:08:05+35:12
146Gislind BergerBerger-Clan1:08:12+35:19
147Trine RaaenKongsberg1:08:14+35:21
148Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK1:08:31+35:38
149Berit GummusIFK Mora OK1:08:44+35:51
150Karin LaurellOK Flundrehof1:08:57+36:04
151Helen CarlbomIFK Göteborg1:10:11+37:18
152Anna KullbergLinköpings OK1:11:07+38:14
153Nina-Beate LiabakkByåsen IL1:11:15+38:22
154Christina BjörkÖrkelljunga FK1:12:02+39:09
155Erika CarlingerSkogsluffarnas OK1:12:34+39:41
156Kerstin MitchellHOC1:12:38+39:45
157Teija LaunisASS Raisu Lumous1:13:03+40:10
158Ann Jansson JärplingOK Klemmingen1:13:34+40:41
159Lena StrömbäckLinköpings OK1:13:42+40:49
160Pia Käck FritzellGudhems IF1:13:50+40:57
161Kristina MarteliusAttunda OK1:14:09+41:16
162Pia GuståsOK Linné1:14:18+41:25
163Franziska Müller-HotzOLG Galgenen1:15:02+42:09
164Lotta StålVästerbergslagens OL1:15:22+42:29
165Annika Repo WallmanOK Skogsvargarna1:18:18+45:25
166Anne DahlNydalens SK1:18:27+45:34
167Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:18:40+45:47
168Åsa LindhSundbybergs IK1:20:23+47:30
169Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK1:21:44+48:51
170Kristiina OksanenIkaalisten Nouseva-Voima1:22:22+49:29
171Karin AckeretOL Zimmerberg1:22:30+49:37
172Christel OlssonFK Åsen1:23:13+50:20
173Kristina ForsOK Grip1:26:08+53:15
174Maria LenningSkåneslättens OL1:26:59+54:06
175Monika JonssonSvaide Roma SOK1:28:51+55:58
176Katarina BorneFrölunda OL1:32:34+59:41
177Karin KronhelmOK Måsen1:35:55+1:03:02
178Lotta LarssonVästerbergslagens OL1:38:46+1:05:53
179Jana LatasteCO Colmar1:41:49+1:08:56
180Najla NaceurCO Lausanne-Jorat1:47:52+1:14:59
181Nicole RevencuASUB Orientation2:04:44+1:31:51
Anna EkSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Carina AnderssonFK Friskus-Varbergej start
Carin BergenstenVittjärvs IKej start
Anna-Karin ÖhgrenKarlsbyhedens OKej start
Elisabet KongsbakkBodø Orienteringej start
Hilde Sofie HansenMo o-klubbej start
Qingli LiaoOACej start
Heidi ArnesenFreidigej start
Sigrid MelkildFreidigej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser