*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands OF
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 Elit | H21 Elit | D20 Elit | H20 Elit | D18 Elit | H18 Elit | D21 Lång | H21 Lång-1 | D21-1 | D21-2 | H21-1 | H21-2 | D21 Kort-1 | D21 Kort-2 | H21 Kort-1 | H21 Kort-2 | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20 Kort | H17-20 Kort | D16 | H16 | D16 Kort | H16 Kort | D15 | H15 | D14 | H14 | D14 Kort | H14 Kort | D13 | H13 | D12 | H12 | D12 Kort | H12 Kort | D11 | H11 | D10 | H10 | D35 | H35 | D35 Kort | H35 Kort | D40 | H40 | D40 Kort | H40 Kort-1 | H40 Kort-2 | D45 | H45-1 | H45-2 | D45 Kort-1 | D45 Kort-2 | H45 Kort-1 | H45 Kort-2 | D50 | H50-1 | H50-2 | D50 Kort | H50 Kort-1 | H50 Kort-2 | D55 | H55 | D55 Kort | H55 Kort | D60 | H60 | D60 Kort | H60 Kort | D65 | H65 | D65 Kort | H65 Kort | D70 | H70 | D70 Kort | H70 Kort | D75 | H75 | D75 Kort | H75 Kort | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | H100 | D21 Motion | H21 Motion | D35 Motion | H35 Motion | D40 Motion | H40 Motion | D45 Motion | H45 Motion | D50 Motion | H50 Motion | D55 Motion | H55 Motion | D60 Motion | H60 Motion | D65 Motion | H65 Motion | D70 Motion | H70 Motion | D80 Motion | H80 Motion | Inskolning | U1 | U2 | Lätt 2,5 | Lätt 3,5 | Lätt 5,0 | Lätt 10,0 | Medelsvår 2,5 | Medelsvår 3,3 | Medelsvår 4,0 | Medelsvår 5,0 | Medelsvår 6,0 | Svår 2,5 | Svår 3,5 | Svår 5,0 | Svår 7,5 | Etappstart-Inskolning | Etappstart-U1 | Etappstart-U2 | Etappstart-Mycket lätt 2,5 | Etappstart-Mycket lätt 4,0 | Etappstart-Lätt 2,5 | Etappstart-Lätt 3,5 | Etappstart-Lätt 5,0 | Etappstart-Lätt 10,0 | Etappstart-Medelsvår 2,5 | Etappstart-Medelsvår 3,3 | Etappstart-Medelsvår 4,0 | Etappstart-Medelsvår 5,0 | Etappstart-Medelsvår 6,0 | Etappstart-Svår 2,5 | Etappstart-Svår 3,5 | Etappstart-Svår 5,0 | Etappstart-Svår 7,5 | 3-dagars-Lätt 2,5 | 3-dagars-Medelsvår 3,3 | 3-dagars-Medelsvår 5,0 | 3-dagars-Svår 3,5 | 3-dagars-Svår 5,0

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D60

3 490 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Hennariikka LonkaKalevan Rasti33:49
2Susanne BerglundSävedalens AIK34:03+0:14
3Annariitta KottonenLynx35:16+1:27
4Lotta LinseforsLunds OK35:18+1:29
5Helga HaverstadLierbygda O-Lag35:45+1:56
6Lotta ValentinGustavsbergs OK36:31+2:42
7Liv Inger PrangerødTistedalen Friluftslag37:15+3:26
8My RönnolsTäby OK37:31+3:42
9Maria ErikssonÅmåls OK37:50+4:01
10Kerstin AnderssonRyda SK38:13+4:24
11Elisabet ÖströmOK Tyr39:21+5:32
12Eva WoxlinAlfta-Ösa OK40:27+6:38
13Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren40:54+7:05
14Gunilla LarssonBredareds IF41:26+7:37
15Karin GunnarssonStora Tuna OK42:31+8:42
16Sinikka TaimistoMS Parma42:48+8:59
17Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK43:26+9:37
18Anneli Brander NilssonStenungsunds OK43:53+10:04
19Monica MartinssonOK Tranan45:14+11:25
20Marie MalmbergKvarnsvedens GoIF OK45:20+11:31
21Jannike WåhlbergOK Kåre45:26+11:37
22Olga PozhidaevaAzimut, SPB45:56+12:07
23Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK46:33+12:44
24Lena LarssonSala OK46:34+12:45
25Elle MelbyeHeming Orientering46:40+12:51
26Angela NilssonSkellefteå OK47:12+13:23
27Eva Rabe MagnussonIF Hagen47:19+13:30
28Maria AnderssonBredaryds SOK47:34+13:45
29Agneta HolmgrenBergnäsets AIK47:44+13:55
30Eva KarlssonUddevalla OK47:51+14:02
31Marketa ZelenaSK Praga Praha48:18+14:29
32Sally LindsayEdinburgh Southern OC48:33+14:44
33Sirpa LiljaModum O-Lag48:35+14:46
34Helena SaarrimäkiAngelniemen Ankkuri49:08+15:19
35Anita GalinHärnösands OK49:49+16:00
36Inger Norling-FrickFK Göingarna50:05+16:16
37Catharina CarlssonTrollhättans SOK50:39+16:50
38Anna LarssonÖrkelljunga FK50:42+16:53
39Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OK50:46+16:57
40Britt GunnarssonKristinehamns OK50:49+17:00
41Randveig BergIF Rigor51:03+17:14
42Ursula SpycherOL Biel Seeland51:06+17:17
43Lena SjöströmUmeå OK51:38+17:49
44Ann Warma LaasOK Skogshjortarna51:48+17:59
45Anne-Marie RöllikeOK Lindéna52:02+18:13
46Pia SvenssonFalköpings AIK OK54:04+20:15
47Linnea CarlssonSkarpnäcks OL54:27+20:38
48Vivianne LindstamSol Tranås55:56+22:07
49Eva ElnerudSigtuna OK57:09+23:20
50Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:00:03+26:14
51Elena LamovaLegenda1:01:23+27:34
52Angela PearsonEdmonton Overlanders Orienteering Club1:01:40+27:51
53Elise JohannessonTrollhättans SOK1:03:32+29:43
54Mona EnforsTockarps IK1:03:59+30:10
55Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK1:05:18+31:29
56Netta TammisaloKangasala SK1:09:28+35:39Ladda ner rutt i gpx-format
57Gertraud LeonhardtOC Fürstenfeld1:10:40+36:51
58Britt KarlssonStenungsunds OK1:16:30+42:41
59Anne SandersonOrienteering Taranaki1:21:12+47:23
60Maja WildOLK Argus1:21:58+48:09
61Annette FæringSvendborg OK1:25:34+51:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser