Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D60

3 490 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Hennariikka LonkaKalevan Rasti33:49
2Susanne BerglundSävedalens AIK34:03+0:14
3Annariitta KottonenLynx35:16+1:27
4Lotta LinseforsLunds OK35:18+1:29
5Helga HaverstadLierbygda O-Lag35:45+1:56
6Lotta ValentinGustavsbergs OK36:31+2:42
7Liv Inger PrangerødTistedalen Friluftslag37:15+3:26
8My RönnolsTäby OK37:31+3:42
9Maria ErikssonÅmåls OK37:50+4:01
10Kerstin AnderssonRyda SK38:13+4:24
11Elisabet ÖströmOK Tyr39:21+5:32
12Eva WoxlinAlfta-Ösa OK40:27+6:38
13Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren40:54+7:05
14Gunilla LarssonBredareds IF41:26+7:37
15Karin GunnarssonStora Tuna OK42:31+8:42
16Sinikka TaimistoMS Parma42:48+8:59
17Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK43:26+9:37
18Anneli Brander NilssonStenungsunds OK43:53+10:04
19Monica MartinssonOK Tranan45:14+11:25
20Marie MalmbergKvarnsvedens GoIF OK45:20+11:31
21Jannike WåhlbergOK Kåre45:26+11:37
22Olga PozhidaevaAzimut, SPB45:56+12:07
23Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK46:33+12:44
24Lena LarssonSala OK46:34+12:45
25Elle MelbyeHeming Orientering46:40+12:51
26Angela NilssonSkellefteå OK47:12+13:23
27Eva Rabe MagnussonIF Hagen47:19+13:30
28Maria AnderssonBredaryds SOK47:34+13:45
29Agneta HolmgrenBergnäsets AIK47:44+13:55
30Eva KarlssonUddevalla OK47:51+14:02
31Marketa ZelenaSK Praga Praha48:18+14:29
32Sally LindsayEdinburgh Southern OC48:33+14:44
33Sirpa LiljaModum O-Lag48:35+14:46
34Helena SaarrimäkiAngelniemen Ankkuri49:08+15:19
35Anita GalinHärnösands OK49:49+16:00
36Inger Norling-FrickFK Göingarna50:05+16:16
37Catharina CarlssonTrollhättans SOK50:39+16:50
38Anna LarssonÖrkelljunga FK50:42+16:53
39Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OK50:46+16:57
40Britt GunnarssonKristinehamns OK50:49+17:00
41Randveig BergIF Rigor51:03+17:14
42Ursula SpycherOL Biel Seeland51:06+17:17
43Lena SjöströmUmeå OK51:38+17:49
44Ann Warma LaasOK Skogshjortarna51:48+17:59
45Anne-Marie RöllikeOK Lindéna52:02+18:13
46Pia SvenssonFalköpings AIK OK54:04+20:15
47Linnea CarlssonSkarpnäcks OL54:27+20:38
48Vivianne LindstamSol Tranås55:56+22:07
49Eva ElnerudSigtuna OK57:09+23:20
50Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:00:03+26:14
51Elena LamovaLegenda1:01:23+27:34
52Angela PearsonEdmonton Overlanders Orienteering Club1:01:40+27:51
53Elise JohannessonTrollhättans SOK1:03:32+29:43
54Mona EnforsTockarps IK1:03:59+30:10
55Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK1:05:18+31:29
56Netta TammisaloKangasala SK1:09:28+35:39Ladda ner rutt i gpx-format
57Gertraud LeonhardtOC Fürstenfeld1:10:40+36:51
58Britt KarlssonStenungsunds OK1:16:30+42:41
59Anne SandersonOrienteering Taranaki1:21:12+47:23
60Maja WildOLK Argus1:21:58+48:09
61Annette FæringSvendborg OK1:25:34+51:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser