Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D65 Kort

2 850 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sirpa LakanenMuuramen Rasti32:49
2Mona ForsbergNyköpings OK37:48+4:59
3Monica SvärdOK Klemmingen38:25+5:36
4Monica DjurbergOK Tyr38:40+5:51
5Britta EklundTrosabygdens OK39:28+6:39
6Marianne EinarssonFagersta OK39:43+6:54
7Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL39:56+7:07
8Barbro EdströmKovlands IF40:36+7:47
9Lena SöderbergOK Skogsfalken41:00+8:11
10Stina ElfvingByåsen IL41:23+8:34
11Dagny JonssonOK Letstigen42:37+9:48
12Mona HullAlmby IK43:11+10:22
13Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF43:26+10:37
14Gerd HagströmTjalve IF Norrköping43:34+10:45
15Ingeborg DanielssonÖstersunds OK44:41+11:52
16Agneta ThorsellForsa OK45:27+12:38
17Britt-Marie LarssonSOK 6845:45+12:56
18Åsa StåhlHjärnarps OL46:18+13:29
19Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu46:54+14:05
20Lena AbelHärnösands OK47:05+14:16
21Gun FinnäsIF Brahe47:17+14:28
22Aila HalttunenHaninge SOK47:35+14:46
23Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg48:30+15:41
24Maria KärrströmTullinge SK48:38+15:49
25Kristin PetterssonStora Tuna OK48:39+15:50
26Kerstin ErikssonBjörkfors GoIF48:45+15:56
27Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK49:00+16:11
28Karin WalltinÖstersunds OK49:37+16:48
29Gunilla AnderssonKarlskrona SOK50:04+17:15
30Maud Göthe-LundgrenLinköpings OK50:13+17:24
31Karin ElfmanIF Marin Väst50:26+17:37
32Annika NorströmHallstahahammar50:43+17:54
33Heléne ErikdsdotterÖstersunds OK50:53+18:04
34Tuula ÅhlinOK Måsen51:58+19:09
34Eva TrangiusOK Tyr51:58+19:09
36Berit MartinssonFinspångs SOK52:44+19:55
37Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK52:55+20:06
38Marianne SjöbergOK Gränsen53:08+20:19
39Kristina WåhlinVästerås SOK53:11+20:22
40Doris KläyOLG Huttwil53:32+20:43
41Lena HedmanHallstahammars OK54:06+21:17
42Lena JakobssonVästerås SOK54:24+21:35
43Kerstin Frisk EngstrandRehns BK54:32+21:43
44Barbro ÖstlundOK Roxen55:33+22:44
45Britt-Marie AnderssonOK Amne55:51+23:02
46Liz DrewEborienteers56:17+23:28
47Solweig PalmAvesta OK56:28+23:39
48Bodil BerbyTrøsken IL56:53+24:04
49Lisbeth ÅhlundOK Klemmingen59:23+26:34
50Lena Nyström-NilssonRånäs OK59:30+26:41
51Gun MillingerVästerås SOK1:00:46+27:57
52Beatrice EyerOL Biel Seeland1:00:58+28:09
53Kerstin GustafssonOK Gränsen1:02:53+30:04
54Vanja GummessonNybro OK1:04:02+31:13
55Irene GustafssonOK Måsen1:05:17+32:28
56Karin MårtenssonGotlands Bro OK1:06:31+33:42
57Helene WiknerOK Storsjön1:09:26+36:37
58Mania LarsonIBM-Klubben1:09:55+37:06
59Barbro MartinssonOK Tyringe1:10:00+37:11
60Karin JohanssonHögåkers OK1:12:35+39:46
61Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:15:33+42:44
62Marianne GerbornVästvärmlands OK1:21:17+48:28
63Gunilla WegebroVännäs OK1:21:39+48:50
64Eva ArvidssonAlvesta SOK1:28:02+55:13
65Helga PeveriEiker OL1:29:30+56:41
Louise ´maxénTimrå SOKej start
Agneta AlbertssonÅre OKej start
Lena FritzellIF Rigorej start
Anita LjungbergUmeå OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser