Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H14

4 110 m, 205 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marcus SteneboAttunda OK27:04
2Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna27:23+0:19
3Edvin NilssonLånghundra IF28:59+1:55
4Elias DanielssonOK Hammaren29:04+2:00
5Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna29:28+2:24
6Arvid SkeppSävedalens AIK29:39+2:35
7Alvin CraigOK Ravinen29:52+2:48
8Marek ŠtěrbaSlovan Karlovy Vary30:24+3:20
9Ewan MusgraveMar Orienteering Club30:36+3:32
10Victor BeischerIK Uven31:27+4:23
11Edvin LakeSundsvalls OK31:28+4:24
12Alfred BjørnerødOK Moss31:42+4:38
13Tobias NagelOLG Murten31:56+4:52
14Laurin MaurerOLC Kapreolo32:00+4:56
15Tobias JohanssonOK Löftan32:19+5:15
16Hugo CedervallÖrkelljunga FK32:24+5:20
17Viktor JemthIF Thor32:28+5:24
18Karl GranforsOK Landehof32:55+5:51
19Melker ÅkessonOK Landehof33:10+6:06
20Hugo ÖrnKFUM Örebro OK33:21+6:17
21Gunnar FovaeusSävedalens AIK33:36+6:32
22Linus WernströmRonneby OK33:54+6:50
23Hugo PerssonOK Denseln33:59+6:55
24Joel GolsäterKorsnäs IF OK34:01+6:57
24Anton KruseKFUM Örebro OK34:01+6:57
26Simon BååthSävedalens AIK34:05+7:01
27Johan FochsenWaxholms OK34:07+7:03
28Matěj TkáčTatran Jablonec34:09+7:05
29Leo AlvolinOK Kåre34:22+7:18
30Eirik FrostAlta OL34:33+7:29
31Viktor SoneAttunda OK34:34+7:30
32Jesper DonnerOK7734:36+7:32
33Ludvig HedströmOK Skogshjortarna34:41+7:37
34Lars LienGjø-Vard OL34:46+7:42
35Florian NagelOLG Murten34:47+7:43
36Emil LarssonOK Tisaren35:22+8:18
37Aapo LiponkoskiTampereen Pyrintö35:25+8:21
38Edvin ForsbergOK Ravinen35:35+8:31
39Oskar IngvarssonOK Renen35:36+8:32
40Viggo ÖstlundKovlands IF35:45+8:41
41Elias NordbergGöteborg-Majorna OK36:02+8:58
42Marius PeterOL Biel Seeland36:40+9:36
43Axel GidlundOK Linné36:41+9:37
44Verneri SankeloLapuan Virkiä36:43+9:39
45Martin Nøkleby MellingRingerike OL36:44+9:40
46Anton KnollBielefelder TG36:49+9:45
47Karl KylbornAlmby IK36:54+9:50
48Linus NiederhauserOLG Thun (sui)36:55+9:51
49Sondre LadimOK Moss37:02+9:58
50Hugo LindskogOK Ravinen37:10+10:06
51Simon ClaessonOK Rodhen37:18+10:14
52Victor HanssonOK Löftan37:25+10:21
53Filip BrolingBredaryds SOK38:01+10:57
54Lucas HansénOK Botnia38:04+11:00
55Marcus NilssonSkogslöparna38:12+11:08
56Joonatan VuorensolaLynx38:23+11:19
57Alfred HallqvistUlricehamns OK38:45+11:41
58Noel HelmerssonOK Tisaren38:52+11:48
59Isak BengtssonOK Lindéna38:53+11:49
60Elias LehtonenUlvilan Ura39:18+12:14
61Filip LindqvistTäby OK39:26+12:22
62Aaro KoskinenTampereen Pyrintö39:28+12:24
62Elis IversAttunda OK39:28+12:24
64Yorick ZüblinOLG Thun39:37+12:33
65Fridtjof ReuschHeming Orientering39:45+12:41
66Jesper ÅkessonJärfälla OK40:01+12:57
67Ole Gunnar Kleppa MadslienLillehammer OK40:07+13:03
68Leo HoferOL Biel Seeland40:10+13:06
69Milosz CzynskiBerliner TSC40:22+13:18
70Axel ArnessonÖstersunds OK40:25+13:21
71Simon EngströmPargas IF40:27+13:23
72David MorénHjärnarps OL40:39+13:35
73Erik ByströmOK Nolaskogsarna41:00+13:56
74Tuomas LeinamoKalvolan Keihäs41:04+14:00
75Theo LövdahlSOK Viljan41:06+14:02
76Albin SamuelssonOK Vivill41:21+14:17
77Mathias LatasteCO Colmar41:25+14:21
78Jonathan RundqvistOK Nackhe41:28+14:24
79Jacob HenrikssonRånäs OK41:50+14:46
80Elis Forsberg RundströmIFK Enskede41:54+14:50
81Johan ÅrbrinkLinköpings OK42:03+14:59
82Hannes EssungerSjövalla FK42:11+15:07
83Rico PünterOLG Stäfa42:28+15:24
84Lukas HagbergKalmar OK42:30+15:26
85Kristoffer KlarinVästerås SOK42:43+15:39
85David BerglundIF Thor42:43+15:39
87Erik ÅkermanÄlvdalens IF OK43:02+15:58
88Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK43:14+16:10
88Gustav BertsOK Alehof43:14+16:10
90Isak AnderssonLunds OK43:35+16:31
91Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping43:40+16:36
92Jonatan GreenAlmby IK44:07+17:03
93Ilmo HaikonenUlvilan Ura44:28+17:24
94Justus ArenanderSkarpnäcks OL44:35+17:31
95Annar Erlien SolerødGjø-Vard OL44:38+17:34
96Fabian SundOK Hammaren44:45+17:41
97Mathias NordlinderOK Linné44:58+17:54
98Max StigenlövHögåkers OK44:59+17:55
99Joël MesserliOLG Thun / ANCO45:10+18:06
100Jérôme TschenettOLG Chur45:21+18:17
101Lukas GrothKungälvs OK45:37+18:33
102Lucas WannerAvesta OK45:46+18:42
103Isak ThörnbladOK Flundrehof46:24+19:20
104Henri ArvelaLahden Suunnistajat-3746:25+19:21
105Anders SkoglundSol Tranås46:35+19:31
106Martin HanssonIF Rigor46:45+19:41
107Gustav LyckebäckSigtuna OK47:19+20:15
108Mikhail ZiminKuzmolovo47:22+20:18
109Jonatan HälldalSkogslöparna47:56+20:52
110Nico ToivanenIkaalisten Nouseva-Voima48:03+20:59
111Viktor NorbergStora Tuna OK48:07+21:03
112Andrei AgeevKuzmolovo48:25+21:21
113Jan PokornýTatran Jablonec48:29+21:25
114Arvid ErikssonNorbergs OK48:46+21:42
115Mathias Pedersen HolmskauTrøsken IL48:56+21:52
116Joel RingströmOK Landehof48:58+21:54
117Pontus ÖstemarFinspångs SOK49:11+22:07
118Arne Jacob Nystrøm OlsenStavanger OK49:36+22:32
119Oskar EricssonRonneby OK50:02+22:58
120Rasmus LindblomGustavsbergs OK50:14+23:10
121Gustaf HofstedtTäby OK51:19+24:15
122Edvin MäkinenOK Hammaren51:21+24:17
123Alfred JohanssonOK Alehof51:25+24:21
124Joel PrutschOC Fürstenfeld51:29+24:25
125Johan LindénSelånger SOK51:30+24:26
126Adam JohanssonSkåneslättens OL51:33+24:29
127Ivan TimofeevKuzmolovo51:38+24:34
128Nicolò InfangerOLG Chur51:40+24:36
129Jan KurzenOLG Huttwil51:42+24:38
130Damian SommerOLG Suhr51:45+24:41
131David RyderåsWaxholms OK53:05+26:01
132Øyvind LamarkGanddal IL53:20+26:16
133Hjalmar WennbergHudiksvalls OK53:23+26:19
134Isak DalinLeksands OK53:48+26:44
135Aurel WylenmannOLG Pfäffikon54:30+27:26
136Gustav EvebornSOK Viljan54:34+27:30
137Rasmus PåledalOK Roxen54:40+27:36
138Silvan ZoellyOL Zimmerberg55:06+28:02
139Erik ErikssonOK Skogsfalken55:08+28:04
140Albin SjöblomOK Kåre56:02+28:58
141Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF56:10+29:06
142Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK56:15+29:11
143Filip NordströmSkogslöparna56:19+29:15
144Lucas AlzénGustavsbergs OK56:33+29:29
145Samuel KleinBjörkfors GoIF56:34+29:30
146Melker LarssonOK Orion56:42+29:38
147Anton MörkforsJärfälla OK56:46+29:42
148Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK57:28+30:24
149Albin MalmgrenOckelbo OK57:33+30:29
150Urho OjalaKouvolan Suunnistajat57:45+30:41
151Emil GrønliFreidig57:56+30:52
152Linus BuchliOLG Chur58:01+30:57
153Daniel OlarsLeksands OK58:09+31:05
154Jakob AspIFK Göteborg58:12+31:08
155Mikhail SaidakovskiiKuzmolovo58:57+31:53
156Love PerssonMalmö OK59:21+32:17
157Loke HolmgrenOK Hammaren59:50+32:46
158Anton HedströmOK Renen1:00:03+32:59
159Aron BlomqvistVittjärvs IK1:00:21+33:17
160Viktor KarlssonStorviks IF1:01:14+34:10
161Albin KjellbergBjörkfors GoIF1:03:15+36:11
162Fabian KlauserOLG Rymenzburg1:04:19+37:15
163Johan BjörckOK Älme1:05:35+38:31
164Elias SöderlundSkogslöparna1:05:49+38:45
165Pablo Aristondo MagnussonOK Tor1:06:41+39:37
166Eric BäckArboga OK1:07:04+40:00
167Oliver LarsenMo o-klubb1:07:53+40:49
168Simon LjungkvistOK Alehof1:08:14+41:10
169Oskar ErikssonOK Renen1:08:22+41:18
170Moltas ÖstergrenAlvesta SOK1:09:30+42:26
171Linus SjödénÄlvdalens IF OK1:10:52+43:48
172Jakob CarlssonStora Tuna OK1:13:19+46:15
173Axel AnderssonOK 64 Torpa1:13:37+46:33
174Jesper BergströmIF Femman1:15:35+48:31
175Tronje SkoglundOK Motala1:16:45+49:41
176Isaak GustafssonVästerbergslagens OL1:16:53+49:49
177Elmer WaldfeltFinspångs SOK1:17:09+50:05
178Wang MingdaChina DEER-O1:18:47+51:43
179Martin ErikssonVäsby OK1:18:52+51:48
180Johan SameusFrölunda OL1:19:20+52:16
181John McNaughtonTorquay Boys OC1:20:59+53:55
182Emil KoivulaHelsingin Suunnistajat1:21:05+54:01
183Isak AbrahamssonSkogslöparna1:21:46+54:42
184Melker CarlingerSkogsluffarnas OK1:22:25+55:21
185Børge Nilsen BergFossum IF1:22:55+55:51
186Calle JohanssonOK Ravinen1:23:49+56:45
187Johan Wall JungbjerGöteborgs SK1:24:12+57:08
188Oskar EureniusOK Hammaren1:28:02+1:00:58
189Erik BernerssonOK Enen1:28:11+1:01:07
190Axel TenghagenHärlövs IF1:30:43+1:03:39
191Rickar BerndtssonFrölunda OL1:34:49+1:07:45
192Linus HallinSurahammars SOK1:38:01+1:10:57
193Yixun GaoHangzhou Migu Orienteering Club1:40:41+1:13:37
194Joshua Au2:08:02+1:40:58
195Zezhang Peng2:12:59+1:45:55
196Zhanyi WuHangzhou Migu Orienteering Club2:14:00+1:46:56
197Zhonglai WangEagle,shenzhen,china2:18:15+1:51:11
198Yicheng ZhuHangzhou Migu Orienteering Club2:24:37+1:57:33
Albin JägstedtHalmstad OKej godkänd
Bobby GodleyTorquay Boys OCej godkänd
Sebastian MitchellHOCej godkänd
Finlay WalshTorquay Boys OCej godkänd
Kasperi WillmanRastikarhutej godkänd
Viktor ZillingOK Södertörnej godkänd
Vilgot KempeOK Denselnej godkänd
Oliver JohanssonBredareds IFej start
GU QingranChina DEER-Oej start
Victor FredmanOK Älvsjö-Örbyej start
Carl-Henrik WassOK Kolmårdenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser