Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H16

5 600 m, 193 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Axel ElmbladBredaryds SOK37:38
2David BorgSödertälje-Nykvarn OF39:23+1:45
3Daniil FominNord West40:04+2:26
4Jesper JohanssonOK Löftan40:07+2:29
5Emil AxelssonLerums SOK40:12+2:34
6Aaro OjalaKouvolan Suunnistajat40:24+2:46
7Isak HagbergKalmar OK40:55+3:17
8Axel LundgrenSundsvalls OK41:09+3:31
9Aron ÖstangårdGamleby OK41:23+3:45
10Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK41:26+3:48
11Dmitry StepanovNord West41:56+4:18
12Jonas CarlssonStora Tuna OK42:08+4:30
13Nils SchagerströmGarphyttans IF42:59+5:21
14Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK43:07+5:29
15Mikhail BelyakovRussia43:26+5:48
16Gustav WirénAttunda OK43:29+5:51
17Vetle DrageKongsberg OL43:34+5:56
18Melker LundinOK Hällen43:58+6:20
19Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK44:03+6:25
20Valter PetterssonOK Tisaren44:55+7:17
21Ådne SkjærsteinIL Tyrving44:57+7:19
22Henrik PetrisiVästerbergslagens OL45:04+7:26
23Emil JanssonIK Falken45:08+7:30
24Anton GunnarssonBredaryds SOK45:33+7:55
25Tobias SnellOK Renen45:37+7:59
26Sondre YtterbøAsker SK45:49+8:11
27Lukas WernerIFK Lidingö SOK46:18+8:40
28Jari SuterEksjö SOK46:22+8:44
29Dominic SchacherOLK Argus46:34+8:56
29Alex VirtalaPargas IF46:34+8:56
31Felix FinsrudAsker SK46:57+9:19
32Isak OlssonStigsökarna46:59+9:21
33Emil LaaksonenEspoon Suunta47:13+9:35
34Ludvig SigrandOK Södertörn47:56+10:18
35Iivari WillmanRastikarhut48:06+10:28
36Viktor HolmgrenUmeå OK48:23+10:45
37Alfred LängheimTullinge SK48:40+11:02
38Frantisek SvetnickyKarlskrona SOK48:58+11:20
39Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb49:07+11:29
40Arvid KronmarKarlskrona SOK49:13+11:35
41Nils KörleOK Landehof49:17+11:39
42Hannes LindahlSundsvalls OK49:26+11:48
43Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK49:45+12:07
44Mikko MäättäläEspoon Suunta49:46+12:08
45David MelinOK Rodhen50:16+12:38
46Felix DrejmoOK Landehof50:18+12:40
47Felix BäckstädeVisborgs OK50:23+12:45
48Manne HammarbergJärfälla OK50:32+12:54
49Melker NordgrenOK Kåre50:56+13:18
50Rasmus PetterssonOK Djerf50:57+13:19
51Henry SvensVästerbergslagens OL51:10+13:32
52Jørgen SchjølbergTynset IF51:28+13:50
53Gustav OhlinOK Tranan51:30+13:52
54Kristian ØstermannHeming Orientering51:51+14:13
55Albin LindskogOK Ravinen52:05+14:27
56Janis HutzliOL Regio Wil52:06+14:28
57Karl LundinOK Hällen52:08+14:30
58Dominique SchmidOLG Galgenen52:21+14:43
59Jonne LiukkonenSundsvalls OK52:29+14:51
60Simon RüeggOLG Chur52:35+14:57
61Fabian ValleriusGamleby OK53:08+15:30
62Isak AnängenNyköpings OK53:09+15:31
63Oskar SundblomRånäs OK53:15+15:37
64Olli TiainenEspoon Suunta53:26+15:48
65Axel NalbinMullsjö SOK53:52+16:14
66Magnus Eide-FredriksenHeming Orientering54:40+17:02
67Samuel LindénAttunda OK54:43+17:05
68John McLellandOK Rodhen54:53+17:15
69Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK54:57+17:19
70Jakob Gadefors-NauHaninge SOK55:07+17:29
71Erik BrandtDomnarvets GoIF55:23+17:45
72Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen55:29+17:51
73Antti SorsaEspoon Suunta55:42+18:04
74Martin RinnbäckOK Ravinen55:53+18:15
75Henrik ReuschHeming Orientering55:58+18:20
76Jakob NilssonUmeå OK56:20+18:42
77Arvid BlomsterRonneby OK56:24+18:46
78Soma GárdonyiMOM Budapest56:29+18:51
78Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK56:29+18:51
80Melker AnderssonOK PAN-Kristianstad56:43+19:05
81Valtteri LahtiRastikarhut56:44+19:06
82Linus MalmKFUM Örebro OK56:51+19:13
83Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK56:58+19:20
84Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF57:09+19:31
85Fredrik JunevikLeksands OK57:51+20:13
86Joel HabermacherOLK Argus58:12+20:34
87Gustav HägglundOK Nolaskogsarna58:17+20:39
88Simon FogelströmTorsås OK58:33+20:55
89Christopher LadimOK Moss58:49+21:11
90Kristoffer HelminsenFredrikstad SK59:20+21:42
91Mikkel HoltFreidig59:24+21:46
92Tobias RøddeGanddal IL59:31+21:53
93Felix SilverGävle OK59:48+22:10
94Albin PerssonHalmstad OK1:00:10+22:32
95Alvar MelinHaninge SOK1:00:11+22:33
96Alfred LiljeströmGävle OK1:00:14+22:36
97Erik Lidström LauriSnättringe SK1:00:30+22:52
98Obbie FoxTorquay Boys OC1:00:35+22:57
99Ferdinand FremmingHeming Orientering1:01:11+23:33
100Matias MaronenLynx1:01:23+23:45
101Isak WestringJärfälla OK1:01:32+23:54
102Sixten EkbladhSol Tranås1:01:39+24:01
103David MårtenssonGarphyttans IF1:01:42+24:04
104Jack ForrestTorquay Boys OC1:02:30+24:52
105Isak BerggrenGävle OK1:02:37+24:59
106Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb1:02:42+25:04
107Theis MunktvedAllerød OK1:02:55+25:17
108Albin ForsbergLånghundra IF1:02:56+25:18
109Florin WeyOLG Goldau1:03:02+25:24
110Emil SoneAttunda OK1:03:11+25:33
111Benjamin ClaessonJönköpings OK1:03:26+25:48
112John WolgastSnättringe SK1:04:06+26:28
113Seth BorglundHärnösands OK1:04:22+26:44
114Karl GranathOK Kåre1:04:35+26:57
115Markus Andreas BreivoldGanddal IL1:04:49+27:11
116Emil RavakkoSävedalens AIK1:04:59+27:21
117Linus TäckOK Hammaren1:05:04+27:26
118Peter BergerBerger-Clan1:05:11+27:33
119Simon NordbergGöteborg-Majorna OK1:05:15+27:37
120Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL1:05:16+27:38
121William MatthewsTorquay Boys OC1:05:24+27:46
122Gustav KüglerSigtuna OK1:06:04+28:26
123Nico PöhlmannUSV Jena1:06:14+28:36
124Albin HainkeSnättringe SK1:06:35+28:57
125Gard FrostAlta OL1:06:37+28:59
126Joakim Wilkens JernbergNydalens SK1:08:05+30:27
127Jacob ÖstermanVänersborgs SK1:08:10+30:32
128Erik NilssonDalaportens OL1:08:12+30:34
129Carl ÅsLunds OK1:09:17+31:39
130Linus HalvorsenSkarpnäcks OL1:09:22+31:44
131Gustav GöranssonArboga OK1:09:28+31:50
132Alexander MitchellHOC1:09:55+32:17
133Waldemar von FrenckellIFK Lidingö SOK1:10:20+32:42
134Lukas GustafssonIK Ymer1:10:27+32:49
135Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK1:10:30+32:52
136Axel HedströmÖstersunds OK1:10:34+32:56
137Viggo JohanssonSkåneslättens OL1:10:46+33:08
138Einar EideByåsen IL1:10:50+33:12
139Arvid BylundIF Thor1:10:51+33:13
140Eskil FrischknechtAlta OL1:11:35+33:57
141Martin SandqvistVästerås SOK1:11:48+34:10
142Arvid LundqvistHalmstad OK1:12:04+34:26
143Martin BlombergLycksele IF1:12:23+34:45
144Tor RönnestrandFrösö IF1:13:13+35:35
145Hannes RosendahlIF Marin Väst1:13:15+35:37
146Hampus WiknerOK Österåker1:14:01+36:23
147Sune Raknes SogstadGjø-Vard OL1:14:23+36:45
148Gustav BjörklundIFK Enskede1:14:38+37:00
149Elias ThörnbladTrollhättans SOK1:14:55+37:17
150Ludvig CarlbomUlricehamns OK1:15:02+37:24
151Lukas JohanssonSundsvalls OK1:15:07+37:29
152Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö1:15:20+37:42
153Sam JohnsonTorquay Boys OC1:15:36+37:58
154Ole Kristian TaksdalGanddal IL1:16:17+38:39
155Erik ThoressonAndrarums IF1:16:58+39:20
156Jakob FredbyOK Renen1:17:12+39:34
157Elis SandbergAlfta-Ösa OK1:17:31+39:53
158Magnus FossumIK Grane Arendal Orientering1:17:51+40:13
159Erik JohnssonOK Kolmården1:18:01+40:23
160Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK1:18:07+40:29
161Joel Aristondo MagnussonOK Tor1:21:50+44:12
162Filip BäckArboga OK1:22:12+44:34
163Ludde BlomIFK Enskede1:22:14+44:36
164Zebastian ArfwedsonFrölunda OL1:22:41+45:03
165Edvin BorneFrölunda OL1:23:02+45:24
166Hugo FriskVästerås SOK1:23:16+45:38
167Carl HenrikssonRånäs OK1:23:48+46:10
168Noa StenälvValbo AIF1:25:26+47:48
169Hampus PerssonOK Enen1:26:56+49:18
170Aron BjörklundOK Botnia1:28:12+50:34
171Melvin NilssonHärlövs IF1:28:39+51:01
172Olle MolinOK Klemmingen1:28:55+51:17
173Simon LiljaIFK Lidingö SOK1:31:16+53:38
174Jonas BjörsLjusdals OK1:31:32+53:54
175Pontus ThuressonSkåneslättens OL1:32:10+54:32
176Erik JohanssonOK Alehof1:34:16+56:38
177Emil KarlssonVäsby OK1:35:03+57:25
178Samuel JohanssonOK Nolaskogsarna1:36:10+58:32
179Emil AhlströmVästerås SOK1:39:21+1:01:43
180Tommi ViiloTampereen Pyrintö1:43:15+1:05:37
181Tõnis JäädmaaOK Võru1:51:00+1:13:22
182Alfred ÖstergrenAlvesta SOK2:02:16+1:24:38
Teodor ÄlvegranVästerås SOKej godkänd
Tommy WrightTorquay Boys OCej godkänd
August ØenHeming Orienteringej godkänd
Håkon SæternesByåsen ILej godkänd
Christian ScherrerOLG Churej godkänd
Kevin SjölanderOK Rodhenej godkänd
Theodor LierIndre Østfold OKej godkänd
Erlend BörliFossum IFej godkänd
Johan LundbäckJärfälla OKej godkänd
Karl PetersénOK Njudungej godkänd
Nils Forsberg RundströmIFK Enskedeej godkänd
Thobias BrodinIFK Mora OKej start
Mattias LauriFK Herkulesej start
Axel MålargårdTäby OKej start
Philip ForngrenTäby OKej start
Simon JohanssonOK Kolmårdenej start
Jakob GunnarssonLerums SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser