Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H20

6 440 m, 113 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rasmus WickbomBergnäsets AIK50:39
2Henrik André LarsenKongsberg OL52:43+2:04
3Finlay ToddScottish Junior Squad53:53+3:14
4Bjørn Anders FlågenHeming Orientering55:12+4:33
5Alasdair PedleyScottish Junior Squad55:33+4:54
6Hugo DalhammerOK Roxen56:51+6:12
7Arttu LaaksonenAngelniemen Ankkuri56:56+6:17
8Gustaf BerglundIFK Mora OK57:02+6:23
9Jørgen WulfsbergNydalens SK57:09+6:30
10Cyrill FrickerOLK Argus57:15+6:36
11Amund Bø KongsbakkBodø Orientering58:08+7:29
12Arvid LinderOK Hällen58:13+7:34
13Andreas PerssonOK Hammaren59:29+8:50
14Jeremias JoutsensaariKangasala SK59:35+8:56
15Rasmus LundbergOK Bävern59:40+9:01
16Hugo LindbärgOK Södertörn59:53+9:14
17Finn LydonScottish Junior Squad1:00:15+9:36
18Waldemar AnderssonLånghundra IF1:00:41+10:02
19James AcklandScottish Junior Squad1:01:06+10:27
20Jonas TofteredIF Rigor1:01:47+11:08
21Simon ErikssonBergnäsets AIK1:01:55+11:16
22Tobias KarlssonSnättringe SK1:02:12+11:33
23Truls LindholmSundsvalls OK1:02:43+12:04
24Erik OlssonGävle OK1:03:38+12:59
25Håkon LundKongsberg OL1:03:39+13:00
26David RisbergKils OK1:03:53+13:14
27Øystein Fruseth ChristiansenNtnui1:04:03+13:24
28Mårten OlssonGävle OK1:04:06+13:27
29Ruairi LongIrish Junior Team1:04:21+13:42
30Christian Michelsen1:04:30+13:51
31Gustav FrænellSundsvalls OK1:05:17+14:38
32Jostein TandbergNydalens SK1:06:24+15:45
33Olle SörqvistMarkbygdens OK1:06:49+16:10
34Elias AnderssonOK Norrvirdarna1:07:15+16:36
35Tim HarrisonScottish Junior Squad1:07:29+16:50
36Daniel RönnqvistOK Linné1:07:40+17:01
37Hugo ThunbergOK Alehof1:08:05+17:26
38Gustaf HedegårdOK Kolmården1:08:14+17:35
39Lachlan ChavasseScottish Junior Squad1:08:21+17:42
40Florian WepferOL NWK ZH/SH1:08:45+18:06
41Martin GranbergIFK Mora OK1:08:50+18:11
42Linus BacklundOK Södertörn1:09:26+18:47
43Jonas LauriFK Herkules1:09:55+19:16
44Adrian Stokdal OpheimFreidig1:09:56+19:17
45Simon TörnqvistOK Ravinen1:10:07+19:28
46Romain WältiANCO1:10:38+19:59
47David MichekTatran Jablonec1:10:42+20:03
47Bjørnar LøvliAsker SK1:10:42+20:03
49Mathias VindalFreidig1:10:48+20:09
50Fredrik JohanssonOK Nackhe1:11:32+20:53
51Andreas KarlssonPiteå IF Orientering1:11:37+20:58
52Albin LarssonGotlands Bro OK1:11:44+21:05
53Joar GjerdahlBerger Og Svelvik O-Lag1:13:49+23:10
54Henrik HamreforsVästerås SOK1:14:03+23:24
55Emil Olander LorenzAllerød OK1:14:19+23:40
56Viktor BarkegrenStora Tuna OK1:14:23+23:44
57Benjamin LangerakJärfälla OK1:14:33+23:54
58Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK1:14:37+23:58
59Alexander GraadRonneby OK1:14:59+24:20
60Hans V PetersenOK Gorm1:15:30+24:51
61Axel ForsmanFK Herkules1:15:42+25:03
62Conall WhelanIrish Junior Team1:15:45+25:06
63Morten Rindom KnudsenOK Melfar1:16:51+26:12
64Pavel YufanovNord West1:16:54+26:15
65Oliver O'brienTorquay Boys OC1:18:21+27:42
66Jan PuntschartOLG Chur1:18:23+27:44
67Oskar EngesAttunda OK1:19:43+29:04
68Guillaume WyrschANCO1:20:11+29:32
69Rasmus SvenssonVärend GN OL1:20:12+29:33
70Christian LindhSundbybergs IK1:20:41+30:02
71Antonin StampbachANCO1:21:03+30:24
72Rasmus NielsenAllerød OK1:21:26+30:47
73Lasse August HelwegFarum Tisvilde OK1:22:06+31:27
74Severin MüllerOLG Thun1:22:20+31:41
75Vidar PerssonTäby OK1:23:11+32:32
76Oscar PrytzTjalve IF Norrköping1:23:12+32:33
77Isak HertinIK Hakarpspojkarna1:23:18+32:39
78Colas GintzburgerSOS-GO1:24:18+33:39
79Olof LissmatsOK Södertörn1:24:33+33:54
80Maxime WyrschANCO1:26:04+35:25
81Alexander AlnessLånghundra IF1:27:17+36:38
82Sixten ElehedLinköpings OK1:27:18+36:39
83Zac O'sullivan-HourihanIrish Junior Team1:30:35+39:56
84Ludvig WaktelSvaide Roma SOK1:30:51+40:12
85Adam LiljaOK Enen1:33:59+43:20
86Lasse Fugmann ThamdrupFarum Tisvilde OK1:35:43+45:04
87Magnus EricsonJärla Orientering1:37:15+46:36
88Jonathan BjörkLeksands OK1:37:23+46:44
89Niilo OjanahoOunasvaaran Hiihtoseura1:37:30+46:51
90Cameryn Kelly-MorrishIrish Junior Team1:37:49+47:10
90Rasmus EkströmMS Parma1:37:49+47:10
92Tom SnowTorquay Boys OC1:37:57+47:18
93Marek NovotnyTJ Tatran Jablonec1:38:37+47:58
94Ole ArenthBos Elite1:38:46+48:07
95Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna1:38:47+48:08
96Severin RohrOL Zimmerberg1:38:57+48:18
97Matthias HurschlerOL Zimmerberg1:39:21+48:42
98James CondonTorquay Boys OC1:40:33+49:54
99Euan TebbuttTwycross Orienteering Club1:41:09+50:30
100Harald LarssonBergnäsets AIK1:44:14+53:35
101Marcus NylénDegerfors OK1:53:17+1:02:38
102Axel HoveidAsker SK1:54:07+1:03:28
103Johan Teodor WestlyAsker SK1:54:41+1:04:02
104Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb1:56:46+1:06:07
105Mathias BlomsterRonneby OK2:06:02+1:15:23
106Andrew TurnerIrish Junior Team2:07:25+1:16:46
107Erik BlickOK Alehof2:13:54+1:23:15
108Eoin RiordanIrish Junior Team2:20:22+1:29:43
109Emil RoosAttunda OK2:53:30+2:02:51
Hannes StubbIK Falkenej godkänd
Mikkel LyskjærFarum Tisvilde OKej godkänd
Robert PimIrish Junior Teamej godkänd
Martin StorkampSundsvalls OKej godkänd
Sturla FrydenlundNtnuiej start
Silas HotzOLK Argusej start
Erlend Kvittum NytrøenTynset IFej start
Carl EkbringKexholms SKej start
Christian RedtzerAttunda OKej start
Josef JohanssonOK Kolmårdenej start
Oscar MolinBoxholm-Mjölby OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser