Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H21-2

8 540 m, 130 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Fredrik EdénIFK Göteborg1:00:34
2Sindre JohannessenFreidig1:01:30+0:56
3Simon LundinFinspångs SOK1:04:21+3:47
4Martin HunhammarOK Ravinen1:05:57+5:23
5Isak LangerakJärfälla OK1:06:58+6:24
6Albin ThunbergSävedalens AIK1:08:03+7:29
7Mattias MillingerJärla Orientering1:08:32+7:58
8Anton NilssonJärla Orientering1:08:56+8:22
9Timo MähönenIFK Lidingö SOK1:10:04+9:30
10Arvid VågIFK Göteborg1:10:32+9:58
11Morgan KarlssonSundbybergs IK1:11:30+10:56
12Ari-Pekka LassilaKoovee1:12:06+11:32
13Emil KaleredOK Denseln1:12:18+11:44
14Hugo DahlbergHaninge SOK1:12:58+12:24
15Lars Berge OwrenFreidig1:13:40+13:06
16Håvard MyhreBäkkelagets SK1:13:45+13:11
17Tobias ÖströmOK Tyr1:13:57+13:23
18Peter ErikssonLinköpings OK1:14:13+13:39
19Erik BerzellJärla Orientering1:14:17+13:43
20Caj SnickarsOK771:14:50+14:16
21Emil NilssonUmeå OK1:14:52+14:18
22Juho-Veikko HytönenIkaalisten Nouseva-Voima1:15:49+15:15
23Håkan PetterssonOK Djerf1:16:29+15:55
24Joar SvartholmBergnäsets AIK1:16:51+16:17
25Raul FerraKoovee1:17:14+16:40
26Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:17:37+17:03
27Jonas CarlssonSundbybergs IK1:17:42+17:08
28Mattis HoltFreidig1:19:10+18:36
29Tomas BorilKOS Tesla BRNO1:20:32+19:58
30Patrik JohanssonKexholms SK1:20:33+19:59
31Gustav BoquistIK Uven1:20:35+20:01
32Victor AxbomOK Landehof1:20:53+20:19
33Johan WikströmSävedalens AIK1:21:02+20:28
34Vetle ChristiansenBækkelagets SK1:21:03+20:29
35Johannes EklöfIF Hallby SOK1:21:05+20:31
36Fredrik NorellFrölunda OL1:21:29+20:55
37Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK1:21:51+21:17
38Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK1:21:56+21:22
39Anders VedinSundsvalls OK1:22:04+21:30
40Juno KimOLG Chur1:22:19+21:45
41Fabian GürtlerOLG Kakowa1:22:40+22:06
42Robert PetterssonIF Thor1:22:41+22:07
43Pontus JanssonKungälvs OK1:23:14+22:40
44Måns LennermoNässjö OK1:23:15+22:41
45David MellinSundbybergs IK1:24:19+23:45
46Coni MeiliOLG Chur1:25:38+25:04
47Joakim BerglundSävedalens AIK1:26:02+25:28
48Jonas LundgrenLinköpings OK1:26:14+25:40
49Ruslan NikolayenkoKyivska Rus1:27:20+26:46
50Johan SöderlundOK Tyr1:28:20+27:46
51Oskar ÖqvistBergnäsets AIK1:28:24+27:50
52Thomas PetterssonAttunda OK1:28:26+27:52
53Axel BengtsonSol Tranås1:28:33+27:59
54Simon MarteliusAttunda OK1:28:34+28:00
55Erik SköldLinköpings OK1:29:07+28:33
56Martin AnkelOK Alehof1:29:59+29:25
57David HectorSnättringe SK1:30:01+29:27
58Emil AnderssonTullinge SK1:30:03+29:29
59Joakim SkärlénHaninge SOK1:30:25+29:51
60Anton GumaeliusWaxholms OK1:30:31+29:57
61Jonas LundbladTullinge SK1:30:42+30:08
62Henrik PerssonUmeå OK1:31:05+30:31
63Dag StridhUmeå OK1:31:22+30:48
64Morten SundliGanddal IL1:31:54+31:20
65Simon NilssonEksjö SOK1:31:57+31:23
66Andreas JohanssonIFK Göteborg1:31:59+31:25
67Erik ToomingasSundsvalls OK1:32:28+31:54
67Mårten LundqvistSundbybergs IK1:32:28+31:54
69Joel HallbergIFK Hedemora OK1:33:02+32:28
70David LundstenVittjärvs IK1:33:08+32:34
71Niklas MannbergHögåkers OK1:34:06+33:32
72Erik BengtssonSävedalens AIK1:34:13+33:39
73Nils HenrikssonBergnäsets AIK1:34:15+33:41
74Erik SöderhjelmLitsbygdens SK1:34:20+33:46
75Oskar LindEksjö SOK1:35:45+35:11
76Santeri AikioKuusamon Erä-Veikot1:36:08+35:34
77Isak ForsbergHögåkers OK1:36:19+35:45
78Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL1:37:03+36:29
79Benjamin MisteliOLG Kakowa1:37:56+37:22
80Filip Salén1:38:22+37:48
81Fredrik JohanssonBredaryds SOK1:38:23+37:49
82Ville SundelinRastikarhut1:38:57+38:23
83David GrossmannOLG Thun1:38:59+38:25
84Tommy ÅbackaIF Brahe1:39:09+38:35
85Thomas EkKöping-Kolsva OK1:40:07+39:33
86Joakim BergBromma-Vällingby SOK1:40:22+39:48
87Andreas LundstenVittjärvs IK1:40:39+40:05
88Erik KarlssonMålilla OK1:41:10+40:36
89Martin NorrbomSala OK1:41:40+41:06
90Bobby BrahmIFK Kiruna1:43:48+43:14
91Lukas OlssonVäsby OK1:44:27+43:53
92Anders HaflanOL Tønsberg og Omegn1:44:39+44:05
93Jacob SvenssonSöders-Tyresö1:45:10+44:36
94Simon LennermoNässjö OK1:46:36+46:02
95Takashi Yamada1:46:54+46:20
96Lukas HoferOLG Thun1:49:16+48:42
97Markus NordmarkNässjö OK1:49:31+48:57
98Love Lindström1:50:16+49:42
99Gian-Reto SchaadOLG Chur1:51:07+50:33
100Samuel ÖrnMarkaryds FK1:52:25+51:51
101Oliver Lindblad PetersenSöders-Tyresö1:53:30+52:56
102Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:54:20+53:46
103Marcus HanssonLinköpings OK1:54:37+54:03
104Niklas FriesUmeå OK1:54:59+54:25
105Cristian LarssonKöping-Kolsva OK1:55:22+54:48
106Nver SurenianKyivska Rus1:55:25+54:51
107Sindre Engzelius GylverNtnui1:55:45+55:11Ladda ner rutt i gpx-format
108Heikki HaapakoskiRastikarhut1:57:00+56:26
109Engström MattiasSkåneslättens OL1:57:45+57:11
110Petter LindSkogsluffarnas OK1:57:55+57:21
111David PustaiTatran Jablonec1:58:13+57:39
112Karl KarlssonTjalve IF Norrköping1:58:15+57:41
113Peter SöderströmOK Raseborg1:59:04+58:30
114Luzian CaduffOLG Birseck1:59:05+58:31
115Joakim OlssonVäsby OK2:02:49+1:02:15
116Zdenek SabatkaSlavia Hradec Kralove2:11:51+1:11:17
117Erik ErlandssonOK Vivill2:12:28+1:11:54
118Nils Ola KvamFreidig2:15:47+1:15:13
119Fredric JohanssonSnättringe SK2:16:35+1:16:01Ladda ner rutt i gpx-format
120Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:16:51+1:16:17
121Pascal BlickleOLG Kakowa2:22:06+1:21:32
122Fredrik SetterqvistOK Södertörn2:22:26+1:21:52
123Peter UranNtnui2:53:05+1:52:31Ladda ner rutt i gpx-format
124Manuel Pereira LopesADFA Portugal2:53:21+1:52:47
125Filip OlssonVäsby OK3:00:40+2:00:06
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Marcus BeckiusOK Tyrej godkänd
Klas JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Jefta LangerakJärfälla OKej godkänd
Martin GelinderAttunda OKej godkänd
Andreas BjärkmarSävedalens AIKej start
Henrik JohanssonUmeå OKej start
Magnus YngvessonRobertsfors IKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser