Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H40 Motion

5 980 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tony BjörlingDomnarvets GoIF45:08
2Jørgen BreivoldGanddal IL56:42+11:34
3Fredrik BorgströmAvesta OK59:45+14:37
4Erik JohanssonOK Skogshjortarna1:03:30+18:22
5Tobias ErikssonUmeå OK1:05:06+19:58
6Allan EverumStockholm Multisport1:05:30+20:22
7Anders MöllerbergValbo AIF1:05:48+20:40
8Rickard BerglundVittjärvs IK1:06:49+21:41
9Peter BadenfeltFalkenbergs OK1:06:58+21:50
10Johan BertsOK Alehof1:08:49+23:41
11Christian StiernstedtKungälvs OK1:09:12+24:04
12Mathias SundbäckSävedalens AIK1:09:59+24:51
13Daniel JohanssonRyda SK1:10:31+25:23
14Jonas LångbergHudiksvalls OK1:11:19+26:11
15Anders LarssonOK Skogshjortarna1:11:21+26:13
16Arne ErlandssonSOK Viljan1:11:48+26:40
17Albin ÅlinSundsvalls OK1:13:13+28:05
18Tobias SöderlundSkellefteå OK1:13:24+28:16
19Thomas SundbergTullinge SK1:13:59+28:51
20Stefan SvederDomnarvets GoIF1:14:32+29:24
21Jesper IngelsboOK Tranan1:14:37+29:29
22Johan OlssonGrycksbo IF OK1:14:44+29:36
23Jerker YtterbomKovlands IF1:15:28+30:20
24Jonas NilssonBredaryds SOK1:15:59+30:51
25Fredrik NilssonÖrkelljunga FK1:16:37+31:29
26Fredrik EreltOK Norrvirdarna1:16:43+31:35
27Daniel YtterströmSundsvalls OK1:16:55+31:47
28Stefan Sandberg1:17:03+31:55
29Mikael AbramssonWilhelmina OK1:17:43+32:35
30Matz HöögOK Motala1:18:15+33:07
31Martin HedeSödertälje-Nykvarn OF1:18:19+33:11
32Andreas DernfalkVästerbergslagens OL1:19:01+33:53
33Jon MobergFK Göingarna1:19:13+34:05
34Fredrik ErikssonOK Flundrehof1:19:47+34:39
34Olof NilssonKFUM Örebro OK1:19:47+34:39
36Fredrik AugustssonOK Bävern1:20:01+34:53
37Markus LindgrenOK Botnia1:20:23+35:15
38Peter EllmarkLunds OK1:20:57+35:49
39Mattias SörensenOK Kontinent1:21:09+36:01
40Björn DavidssonOK Bävern1:21:27+36:19
41Tobias GustavssonVäxjö OK1:21:39+36:31
42Erik EngströmOK Kolmården1:22:09+37:01
43Magnus JohanssonOK Njudung1:22:29+37:21
44Roger ÅkessonStora Tuna OK1:22:43+37:35
45Daniel LorentzsonStigmännen Karlshamns OK1:23:05+37:57
46Fredrik LundellOK Österåker1:23:36+38:28
47Marcus WestinSkogsluffarnas OK1:23:49+38:41
48Anders FlodbergOK Rodhen1:24:25+39:17
49Mattias ÖrtlundRånäs OK1:24:50+39:42
50Erik BergforsVK Uvarna1:25:28+40:20
51Emil PéclardOK Kåre1:26:12+41:04
52Patrik MarkusOK Norrvirdarna1:26:42+41:34
53Patrik EureniusOK Hammaren1:27:59+42:51
54Martin NilssonHelsingborgs SOK1:30:47+45:39
55Kent HolmgrenNässjö OK1:30:57+45:49
56Mathias BladlundKarlsbyhedens OK1:31:17+46:09
57Robert ÖrjestålSundsvalls OK1:34:48+49:40
58Mattias BerglundSundsvalls OK1:35:20+50:12
59Niklas StolpeEidskog OL1:38:17+53:09
60Fredrik DahlinKovlands IF1:39:05+53:57
61Roland MächlerOLG Galgenen1:43:22+58:14
61Mattias NordlanderHärnösands OK1:43:22+58:14
63Robert LindelöfSträngnäs-Malmby OL1:48:48+1:03:40
64Erik KandersFrosta OK1:50:47+1:05:39
65Andréas KågemalmNyköpings OK2:01:52+1:16:44
66Thomas Hegardt2:06:14+1:21:06
Mats BohmanTeam Lekhagenej godkänd
Oscar ForsbergKFUM Örebro OKej start
Esteban GuerreroColombiaej start
Johan Kallin StroppGävle OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser