*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands OF
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 Elit | H21 Elit | D20 Elit | H20 Elit | D18 Elit | H18 Elit | D21 Lång | H21 Lång-1 | D21-1 | D21-2 | H21-1 | H21-2 | D21 Kort-1 | D21 Kort-2 | H21 Kort-1 | H21 Kort-2 | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20 Kort | H17-20 Kort | D16 | H16 | D16 Kort | H16 Kort | D15 | H15 | D14 | H14 | D14 Kort | H14 Kort | D13 | H13 | D12 | H12 | D12 Kort | H12 Kort | D11 | H11 | D10 | H10 | D35 | H35 | D35 Kort | H35 Kort | D40 | H40 | D40 Kort | H40 Kort-1 | H40 Kort-2 | D45 | H45-1 | H45-2 | D45 Kort-1 | D45 Kort-2 | H45 Kort-1 | H45 Kort-2 | D50 | H50-1 | H50-2 | D50 Kort | H50 Kort-1 | H50 Kort-2 | D55 | H55 | D55 Kort | H55 Kort | D60 | H60 | D60 Kort | H60 Kort | D65 | H65 | D65 Kort | H65 Kort | D70 | H70 | D70 Kort | H70 Kort | D75 | H75 | D75 Kort | H75 Kort | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | H100 | D21 Motion | H21 Motion | D35 Motion | H35 Motion | D40 Motion | H40 Motion | D45 Motion | H45 Motion | D50 Motion | H50 Motion | D55 Motion | H55 Motion | D60 Motion | H60 Motion | D65 Motion | H65 Motion | D70 Motion | H70 Motion | D80 Motion | H80 Motion | Inskolning | U1 | U2 | Lätt 2,5 | Lätt 3,5 | Lätt 5,0 | Lätt 10,0 | Medelsvår 2,5 | Medelsvår 3,3 | Medelsvår 4,0 | Medelsvår 5,0 | Medelsvår 6,0 | Svår 2,5 | Svår 3,5 | Svår 5,0 | Svår 7,5 | Etappstart-Inskolning | Etappstart-U1 | Etappstart-U2 | Etappstart-Mycket lätt 2,5 | Etappstart-Mycket lätt 4,0 | Etappstart-Lätt 2,5 | Etappstart-Lätt 3,5 | Etappstart-Lätt 5,0 | Etappstart-Lätt 10,0 | Etappstart-Medelsvår 2,5 | Etappstart-Medelsvår 3,3 | Etappstart-Medelsvår 4,0 | Etappstart-Medelsvår 5,0 | Etappstart-Medelsvår 6,0 | Etappstart-Svår 2,5 | Etappstart-Svår 3,5 | Etappstart-Svår 5,0 | Etappstart-Svår 7,5 | 3-dagars-Lätt 2,5 | 3-dagars-Medelsvår 3,3 | 3-dagars-Medelsvår 5,0 | 3-dagars-Svår 3,5 | 3-dagars-Svår 5,0

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H40 Motion

5 980 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tony BjörlingDomnarvets GoIF45:08
2Jørgen BreivoldGanddal IL56:42+11:34
3Fredrik BorgströmAvesta OK59:45+14:37
4Erik JohanssonOK Skogshjortarna1:03:30+18:22
5Tobias ErikssonUmeå OK1:05:06+19:58
6Allan EverumStockholm Multisport1:05:30+20:22
7Anders MöllerbergValbo AIF1:05:48+20:40
8Rickard BerglundVittjärvs IK1:06:49+21:41
9Peter BadenfeltFalkenbergs OK1:06:58+21:50
10Johan BertsOK Alehof1:08:49+23:41
11Christian StiernstedtKungälvs OK1:09:12+24:04
12Mathias SundbäckSävedalens AIK1:09:59+24:51
13Daniel JohanssonRyda SK1:10:31+25:23
14Jonas LångbergHudiksvalls OK1:11:19+26:11
15Anders LarssonOK Skogshjortarna1:11:21+26:13
16Arne ErlandssonSOK Viljan1:11:48+26:40
17Albin ÅlinSundsvalls OK1:13:13+28:05
18Tobias SöderlundSkellefteå OK1:13:24+28:16
19Thomas SundbergTullinge SK1:13:59+28:51
20Stefan SvederDomnarvets GoIF1:14:32+29:24
21Jesper IngelsboOK Tranan1:14:37+29:29
22Johan OlssonGrycksbo IF OK1:14:44+29:36
23Jerker YtterbomKovlands IF1:15:28+30:20
24Jonas NilssonBredaryds SOK1:15:59+30:51
25Fredrik NilssonÖrkelljunga FK1:16:37+31:29
26Fredrik EreltOK Norrvirdarna1:16:43+31:35
27Daniel YtterströmSundsvalls OK1:16:55+31:47
28Stefan Sandberg1:17:03+31:55
29Mikael AbramssonWilhelmina OK1:17:43+32:35
30Matz HöögOK Motala1:18:15+33:07
31Martin HedeSödertälje-Nykvarn OF1:18:19+33:11
32Andreas DernfalkVästerbergslagens OL1:19:01+33:53
33Jon MobergFK Göingarna1:19:13+34:05
34Fredrik ErikssonOK Flundrehof1:19:47+34:39
34Olof NilssonKFUM Örebro OK1:19:47+34:39
36Fredrik AugustssonOK Bävern1:20:01+34:53
37Markus LindgrenOK Botnia1:20:23+35:15
38Peter EllmarkLunds OK1:20:57+35:49
39Mattias SörensenOK Kontinent1:21:09+36:01
40Björn DavidssonOK Bävern1:21:27+36:19
41Tobias GustavssonVäxjö OK1:21:39+36:31
42Erik EngströmOK Kolmården1:22:09+37:01
43Magnus JohanssonOK Njudung1:22:29+37:21
44Roger ÅkessonStora Tuna OK1:22:43+37:35
45Daniel LorentzsonStigmännen Karlshamns OK1:23:05+37:57
46Fredrik LundellOK Österåker1:23:36+38:28
47Marcus WestinSkogsluffarnas OK1:23:49+38:41
48Anders FlodbergOK Rodhen1:24:25+39:17
49Mattias ÖrtlundRånäs OK1:24:50+39:42
50Erik BergforsVK Uvarna1:25:28+40:20
51Emil PéclardOK Kåre1:26:12+41:04
52Patrik MarkusOK Norrvirdarna1:26:42+41:34
53Patrik EureniusOK Hammaren1:27:59+42:51
54Martin NilssonHelsingborgs SOK1:30:47+45:39
55Kent HolmgrenNässjö OK1:30:57+45:49
56Mathias BladlundKarlsbyhedens OK1:31:17+46:09
57Robert ÖrjestålSundsvalls OK1:34:48+49:40
58Mattias BerglundSundsvalls OK1:35:20+50:12
59Niklas StolpeEidskog OL1:38:17+53:09
60Fredrik DahlinKovlands IF1:39:05+53:57
61Roland MächlerOLG Galgenen1:43:22+58:14
61Mattias NordlanderHärnösands OK1:43:22+58:14
63Robert LindelöfSträngnäs-Malmby OL1:48:48+1:03:40
64Erik KandersFrosta OK1:50:47+1:05:39
65Andréas KågemalmNyköpings OK2:01:52+1:16:44
66Thomas Hegardt2:06:14+1:21:06
Mats BohmanTeam Lekhagenej godkänd
Oscar ForsbergKFUM Örebro OKej start
Esteban GuerreroColombiaej start
Johan Kallin StroppGävle OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser