Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H45 Kort-2

4 650 m, 156 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin LarssonIFK Göteborg31:32
2Ola JodalGöteborg-Majorna OK31:37+0:05
3Johan SundénVästerås SOK33:31+1:59
4Jarkko RyyppöRastivarsat33:56+2:24
5Jonas GustafssonTrollhättans SOK33:58+2:26
6Herman RosénGöteborg-Majorna OK34:04+2:32
7Sven OlssonKorsnäs IF OK34:11+2:39
8Anders AspMölndal Outdoor IF34:31+2:59
9Magnus LarssonKarlskrona SOK35:08+3:36
10Mikael PalmbergOK Hammaren35:11+3:39
11Stefan KarlssonOK Denseln36:00+4:28
12Anders HåkanssonOK Orion36:21+4:49
13Jonas AxelssonLerums SOK36:31+4:59
14Pål KittilsenFreidig36:46+5:14
15Per KempeOK Denseln36:58+5:26
16Ulf KarlssonStorviks IF37:38+6:06
17Christian ErikssonLinköpings OK37:39+6:07
18Peter AspIFK Göteborg37:40+6:08
19Urban AndréSvärdsjö Skid Och Orienteringsklubb37:41+6:09
19Per BrandtDomnarvets GoIF37:41+6:09
21Fredrik MäkinenOK Hammaren38:12+6:40
22Jonas IvarssonOK Hammaren38:27+6:55
23Jaani Lantela38:31+6:59
24Stefan KinellIFK Göteborg39:07+7:35
25Håkan StoltSundsvalls OK39:14+7:42
26Ola SöderbergOK Skogsfalken39:18+7:46
27Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK40:04+8:32
28Jörgen ÅhlÅmåls OK40:22+8:50
29Martin PerssonOK Kåre40:34+9:02
29Ingemar StålbergGävle OK40:34+9:02
29Jukka ViskariLynx40:34+9:02
32Magnus HjorthDomnarvets GoIF40:40+9:08
33Daniel JohanssonOK Hammaren40:52+9:20
34Mathias DanielssonOK Hammaren41:05+9:33
35Max PackalenLynx41:23+9:51
36Vegard GrønliFreidig41:32+10:00
37Henrik BjörkOK Hammaren41:52+10:20
38Torbjörn AnderssonSundsvalls OK41:53+10:21
39Thomas KarlssonOK Landehof41:55+10:23
40Anders SelinFK Göingarna42:10+10:38
41Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL42:19+10:47
42Jan-Olov MattssonMalungs OK Skogsmårdarna42:26+10:54
43Timo LehtonenLahden Suunnistajat-3742:30+10:58
44Sami IsoherranenLynx43:02+11:30
45Jan TäppinenOK Raseborg43:43+12:11
46Rickard JonforsenHallstahammars OK43:54+12:22
47Magnus WallenborgLunds OK44:02+12:30
47Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping44:02+12:30
49Magnus GraadRonneby OK44:20+12:48
50Janne KankainenSotkamon Jymy44:29+12:57
50Magnus KronmarKarlskrona SOK44:29+12:57
52Magnus JonssonSundsvalls OK44:44+13:12
53Timo KauppilaKoovee44:52+13:20
54Stefan NilssonHögåkers OK44:57+13:25
55Per HolmstrandArboga OK45:00+13:28
55Mattias LindmarkRobertsfors IK45:00+13:28
57Fredrik KylbornAlmby IK45:11+13:39
58Erik ÅsLunds OK45:15+13:43
59Torbjörn WikblomOK Hammaren45:20+13:48
60Arttu LaineEspoon Suunta45:36+14:04
61Andreas EklundGöteborg-Majorna OK46:00+14:28
62Olle MalmringFreidig46:18+14:46
63Magnus ThuressonSkåneslättens OL46:21+14:49
64Janne LindströmOK Hammaren46:30+14:58
65Patrik WennbergSkellefteå OK46:47+15:15
66Erik JakobssonSundsvalls OK47:31+15:59
66Michael LarssonSundsvalls OK47:31+15:59
68Anders MasesStora Tuna OK47:34+16:02
69Johan SwartzOK Orion47:49+16:17
70Henrik LundgrenSundsvalls OK47:55+16:23
71Fredrik NystedtSkåneslättens OL47:57+16:25
72Ulf NyqvistOK Landehof48:05+16:33
73Örjan SandellOK Roxen48:25+16:53
73Staffan OlssonStigsökarna48:25+16:53
75Johan JensenSkåneslättens OL48:34+17:02
76Mathias WestinOK Kåre48:36+17:04
77Peter HermanssonIFK Mora OK48:45+17:13
78Jerry LarssonSundsvalls OK48:52+17:20
79Daniel SundOK Hammaren48:54+17:22
80Even ErlienGjø-Vard OL48:55+17:23
81Joakim HolmbackIF Femman49:00+17:28
82Martin TryggSävedalens AIK49:07+17:35
83Olle NyströmBrattås CK49:08+17:36
84Carsten GemmerBallerup OK49:16+17:44
85Thomas NilssonEslövs FK49:39+18:07
86Håkan PerssonValbo AIF49:53+18:21
87Stefan TisellIK Stern49:55+18:23
88Johan LundbergOK Kåre50:23+18:51
89Per BaierTolered-Utby Ol-klubb50:28+18:56
89Johan AgåsSundsvalls OK50:28+18:56
91Mats EkmanFinspångs SOK50:41+19:09
92Ulrik FrödinSundsvalls OK52:01+20:29
93Hans Helmer SæternesByåsen IL52:20+20:48
94Pierre DanielssonOK Skogsfalken52:27+20:55
95Roland ErikersSkåneslättens OL52:33+21:01
96Rico NussbaumerOLG Chur52:45+21:13
97Björn ZettervallKarlskrona SOK52:59+21:27
98Tommy JoensuuIF Brahe53:20+21:48
99Hans NykvistStora Tuna OK53:22+21:50
100Dan JohanssonFK Boken53:27+21:55
101Jesper WaldfeltFinspångs SOK53:29+21:57
102Magnus JeppssonOK Hammaren53:46+22:14
103Jesper NordinKorsnäs IF OK53:47+22:15
104Bosse LindströmStorviks IF53:48+22:16
105Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb53:51+22:19
106Pasi NivaLaitasaaren Veto54:01+22:29
107Håkon BörliFossum IF54:50+23:18
108Ulf StenbackaVaasan Suunnistajat55:01+23:29
108Johan NäslundÖstersunds OK55:01+23:29
110Magnus CinthioSkåneslättens OL55:08+23:36
111Kristofer DrejmoOK Landehof55:57+24:25
112Fredrik BernstenÖstersunds OK56:49+25:17
113Niklas SöderlundAvesta OK57:37+26:05
114Urban LindgrenOK Storsjön58:18+26:46
115Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK58:54+27:22
116Christer NordbergGöteborg-Majorna OK59:09+27:37
117Henrik WeidenSkåneslättens OL59:24+27:52
118Johan FridströmFinspångs SOK59:25+27:53
119Roland VikströmUmeå OK59:36+28:04
120Jani LeppäniemiVetelin Urheilijat1:00:11+28:39
121Andreas PihlströmOK Landehof1:01:16+29:44
122Johan EngströmHärnösands OK1:01:19+29:47
123Leif LindgrenLinköpings OK1:01:35+30:03
124Marcus HenningssonLunds OK1:04:38+33:06
125Jonas JohanssonOK Skogsfalken1:05:41+34:09
126Johan DahmTjalve IF Norrköping1:07:16+35:44
127Lars ZachrissonKungälvs OK1:07:58+36:26
128Roger LundinFK Herkules1:08:00+36:28
129Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb1:08:11+36:39
130Jörgen HjortOK Roxen1:08:44+37:12
131Johan EricsonFagersta OK1:08:52+37:20
132Joakim ÅkessonOK Landehof1:09:13+37:41
133Johan WallinSträngnäs-Malmby OL1:09:21+37:49
133Janis SpektorsIK Auseklis1:09:21+37:49
135Jonas AhlstedtÅmåls OK1:10:36+39:04
136Bo-Arne OlssonEslövs FK1:10:38+39:06
137Dahl LarsHärlövs IF1:11:11+39:39
138Tomas CahierIK Uven1:11:15+39:43
139Mats BackFagersta OK1:11:21+39:49
140Per WikströmHästveda OK1:11:37+40:05
141Robert BertilssonLunds OK1:12:06+40:34
142Fredrik BergströmFrölunda OL1:12:20+40:48
143Patrik ArvidssonVimmerby OK1:12:24+40:52
144Mats NilssonFinspångs SOK1:14:07+42:35
145Lars-Johan DömstedtUmeå OK1:14:26+42:54
146Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK1:14:39+43:07
147Benno ScherrerOLG Chur1:15:35+44:03
148Torgny HolmströmHärlövs IF1:16:53+45:21
149Johan KruskopfKorsnäs IF OK1:20:49+49:17
150Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping1:21:17+49:45
151Björn LarssonTjalve IF Norrköping1:27:42+56:10
152Ulf KivisäkkOK Hammaren1:35:32+1:04:00
153Kimmo LeinamoKalvolan Keihäs1:36:18+1:04:46
154Staffan StenUmeå OK1:43:07+1:11:35
155Rik Van BruggenTrol Belgium1:43:10+1:11:38
Per NordahlDomnarvets GoIFej godkänd
Anders AtterbrandOK Kåreej start
Ulf FredrikssonKorsnäs IF OKej start
Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Niklas LorénOK Landehofej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser