Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H45 Motion

4 590 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan EvebornSOK Viljan45:24
2Rikard AndreassonIFK Göteborg49:33+4:09
3Fredrik HåkanssonRonneby OK49:52+4:28
4Joakim KarlssonKvillebyns SK49:54+4:30
5Anders JohanssonFinspångs SOK50:01+4:37
6Anders NilssonAttunda OK50:32+5:08
7Andreas Mårtensson50:33+5:09
8Torbjörn AlmgrenOK Kolmården52:28+7:04
9Ulf MellerdalKils OK53:26+8:02
10Johannes StötzelWilhelmina OK53:59+8:35
11Anders ThorstenssonLjusdals OK54:30+9:06
12Niclas CarlssonOK Ravinen55:19+9:55
13John-Arne SandströmOK Älme55:24+10:00
14Dan SunneroVaggeryds SOK55:30+10:06
15Robert KruseKFUM Örebro OK55:33+10:09
16Johan KarlssonLerums SOK56:10+10:46
17Peter BergmanTullinge SK56:15+10:51
18Klas EdinOK Renen56:42+11:18
19Olof StåhlSävedalens AIK57:35+12:11
20Lars Magnus BjörckOK Älme57:39+12:15
21Markus BylundIF Thor58:29+13:05
22Niclas SjöblomOK Kåre58:30+13:06
23Martin HagbergKalmar OK58:36+13:12
24Ulf ÅmanOK Vilse 8759:33+14:09
25Pontus KastrupFK Herkules1:00:26+15:02
26Mikael AleniusNyköpings OK1:00:41+15:17
27Erik NilssonGarphyttans IF1:01:58+16:34
28Anders IvarssonFK Friskus-Varberg1:02:27+17:03
29Patric MalmströmTjalve IF Norrköping1:02:44+17:20
30Anders LindholmBoxholm-Mjölby OL1:03:02+17:38
31Fredrik EnbergHalmstad OK1:03:21+17:57
32Christian EgliOLG Säuliamt1:03:32+18:08
33Mårten KällmanSöders-Tyresö1:03:37+18:13
34Lars OlofssonVästerås SOK1:03:57+18:33
35Henrik ViktorssonOK Skogsfalken1:05:19+19:55
36Anders WestströmAlvesta SOK1:06:00+20:36
37Bo JönssonStigmännen Karlshamns OK1:06:22+20:58
38Håkan AuseliusBredaryds SOK1:07:03+21:39
39Stefan ClaessonOK Stigen1:07:25+22:01
40Björn BergqvistGarphyttans IF1:08:14+22:50
41Patrik AnderssonAnderstorps OK1:08:37+23:13
42Karl DelinRyda SK1:08:45+23:21
43Mikael LöfgrenOK Kåre1:09:10+23:46
44Magnus EdlundSundsvalls OK1:09:41+24:17
45Per StinessenDalaportens OL1:10:55+25:31
46Arne TaillieuK.O.L. Belgium1:11:28+26:04
47Dan EdvardssonUmeå OK1:11:48+26:24
48Rickard KarlssonSundsvalls OK1:12:24+27:00
49Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL1:14:00+28:36
50Mikael LarssonIFK Umeå1:14:31+29:07
51Peter LübckeOK Ravinen1:15:21+29:57
52Andrew BlythAttunda OK1:16:04+30:40
53Magnus ElverlindOK Tranan1:16:43+31:19
54Fredrik KörleOK Landehof1:17:36+32:12
55Hans EliassonIK Hakarpspojkarna1:19:33+34:09
56Nicklas LindqvistSelånger SOK1:19:52+34:28
57Martin CarlströmFK Boken1:22:35+37:11
58Joakim ÖsterlundIK Ymer1:23:04+37:40
59Morgan NilssonHestra IF1:28:13+42:49
60Roar SkoglundGjø-Vard OL1:29:13+43:49
61Jonas LarssonGöteborg1:31:58+46:34
62Peter OláRånäs OK1:32:10+46:46
63Henrik OlssonMölndal Outdoor IF1:32:11+46:47
64Mikael NilssonFK Friskus-Varberg1:33:52+48:28
65Josef KohoutSlavia Hradec Kralove1:33:56+48:32
66Gabriel ThörnbladOK Flundrehof1:33:59+48:35
67Martin KaspersenMo o-klubb1:34:55+49:31
68Fredrik HanssonIF Rigor1:35:48+50:24
69Ola SamuelssonOK Vivill1:35:58+50:34
69Magnus WidmarkAlmby IK1:35:58+50:34
71Fredrik JohnssonWaxholms OK1:36:14+50:50
72Tomas Eklund-WahlqvistOK Roslagen1:36:20+50:56
73Patric TolftebladhOK Älme1:40:10+54:46
74Mikael HellgrenSkogspojkarnas OK1:43:21+57:57
75Wolfgang SchüllerBerger-Clan1:47:27+1:02:03
76Jari RiihinenStenungsunds OK1:49:06+1:03:42
77Anders MöllerSkåneslättens OL1:56:59+1:11:35
Mattias SundstedtRasbo IKej godkänd
Martin LarssonLerums SOKej godkänd
Torodd KolbergsrudRøyken Orienteringslagej start
Tobias PerssonOK Tyringeej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser