Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H50-1

5 840 m, 136 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars Håkan SandvikAttunda OK39:44
2Ulrik OlssonBrattås CK42:17+2:33
3Per EkNyköpings OK42:31+2:47
4Lars NordinTullinge SK43:18+3:34
5Fredrik SoneAttunda OK44:02+4:18
6Björn ÖbergRyda SK44:08+4:24
7Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna44:26+4:42
8Magnus JohanssonOK Löftan45:17+5:33
9Conny ForsbergLånghundra IF45:25+5:41
10Pär StålVästerbergslagens OL47:00+7:16
11Torgny RundlöfVäsby OK47:04+7:20
12Andreas RangertIK Hakarpspojkarna47:18+7:34
13Dan NorinGävle OK47:31+7:47
14Ola HultinOK Roslagen47:32+7:48
15Kristian PalmIK Hakarpspojkarna47:38+7:54
16Pär EricsonNyköpings OK47:48+8:04
17Mats J0nsellIF Thor48:11+8:27
18Jerker BomanGävle OK48:27+8:43
19Arne JanssonOK Klemmingen48:32+8:48
20Rob HartOK Linné48:46+9:02
21Erik BerggrenTullinge SK48:50+9:06
22Eric RollerJärfälla OK49:01+9:17
23Per-Olov WedinIF Thor49:12+9:28
24Daniel HotzOLK Argus49:13+9:29
25Piero SannicolòTullinge SK49:14+9:30
26Per ForsbergIFK Enskede49:18+9:34
27Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna49:19+9:35
28Ulf JanssonOK Triangeln49:38+9:54
29Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna49:50+10:06
30Håkan BerglundIF Thor49:54+10:10
31Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna50:18+10:34
32Kjell AlmgrenOK Ravinen50:31+10:47
33Pär TögenmarkOK Linné50:32+10:48
34Mats EkmanTäby OK50:46+11:02
35Magnus RajanIFK Lidingö SOK50:54+11:10
36Gunnar KindlundhTrosabygdens OK50:56+11:12
37Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL50:59+11:15
38Patrik LeicktTullinge SK51:12+11:28
39Helge GisholtOK Skeidi51:23+11:39
40Göran LängheimTullinge SK51:30+11:46
41Anders KarlssonSnättringe SK51:37+11:53
42Johan HallgrenBjursås OK51:52+12:08
43Jörgen AxelssonTullinge SK51:53+12:09
44Sven LundgrenVäxjö OK52:01+12:17
45Fredrik SteneboAttunda OK52:13+12:29
46Robert PalmVästerås SOK52:17+12:33
47Jesper LagerbergOK Södertörn53:23+13:39
48Ulf LindqvistÖstersunds OK53:25+13:41
49Per CarlbergRånäs OK53:48+14:04
50Fredrik WikstenGävle OK53:49+14:05
51Jonas GidingVallentuna-Össeby OL53:54+14:10
52Anders BrinkmanVandrarringen54:06+14:22
53Nicklas BergströmTäby OK54:40+14:56
54Mats SöderbergKalmar OK54:46+15:02
55Peter NilssonOK Tranan54:54+15:10
56Per SigvardsonBredaryds SOK55:24+15:40
57Ingemar MagnussonOK Måsen55:34+15:50
58Jonas PerssonTorsås OK55:35+15:51
59Michael HertinIK Hakarpspojkarna56:07+16:23
60Mats SandinHaninge SOK56:54+17:10
61Gudbrand LienHamar OK, Norge56:56+17:12
62Mårten KällströmSala OK56:59+17:15
63Patrik OttossonGävle OK57:10+17:26
64Björn OlofssonOK Storsjön57:21+17:37
65Lars HelgessonHestra IF57:26+17:42
66Jens WernerGustavsbergs OK57:29+17:45
67Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg57:48+18:04
68Stefan KarlssonOK Ravinen58:39+18:55
69Håkan OlofssonÄrla IF58:47+19:03
70Christer ArksandVallentuna-Össeby OL59:25+19:41
71Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby59:26+19:42
72Lars OlssonOK Linné59:37+19:53
72Göran NordSol Tranås59:37+19:53
74Jonas HagströmFalköpings AIK OK59:41+19:57
75Stefan AronengHestra IF59:44+20:00
76Mats CarlssonSundbybergs IK59:53+20:09
77Bengt NorrmanTrollhättans SOK59:54+20:10
78Kalle PerssonOK Österåker1:00:14+20:30
79Petri SavilahtiLynx1:00:28+20:44
80Anders OlssonGävle OK1:00:35+20:51
81Johan MöllerOK Linné1:01:40+21:56
82Peter LandénGustavsbergs OK1:01:44+22:00
83Mats HolmbergOK Gränsen1:02:52+23:08
84Anders BygrenGävle OK1:03:05+23:21
85Håkan KarlssonFK Finn1:04:22+24:38
86Magnus PorleVäxjö OK1:04:45+25:01
87Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna1:04:50+25:06
88Mats HedmanIF Hagen1:04:53+25:09
89Bo StrandOK Linné1:05:43+25:59
90Joakim AhlströmVästerås SOK1:05:48+26:04
91Joakim SkantzeSundbybergs IK1:05:55+26:11
92Nils ErikssonVäsby OK1:06:07+26:23
93Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK1:06:12+26:28
94Patrik SteenOK Enen1:06:56+27:12
95Peter BrämersonTibro OK1:07:20+27:36
96Tomas JonssonVandrarringen1:07:41+27:57
97Geir Inge FolkestadAnderstorps OK1:08:22+28:38
98Nils EklöwOK Södertörn1:08:31+28:47
99Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:09:03+29:19
100Olle SandénOK Södertörn1:09:18+29:34
101Lars NygrenOK Linné1:09:20+29:36
102Nils LinderOK Hällen1:09:41+29:57
103Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:10:32+30:48
104Dennis TollOK Njudung1:10:48+31:04
105Hans JonssonVäsby OK1:11:04+31:20
106Mattias VejlensVisborgs OK1:11:08+31:24
107Ulf HolstenHestra IF1:11:26+31:42
108Björn FredmanOK Älvsjö-Örby1:12:37+32:53
109Mikael DavidssonVästerås SOK1:12:47+33:03
110Mattias RobertsonCentrum OK1:13:19+33:35
111Jan ViklundVästerås SOK1:13:35+33:51
112Kjell NordqvistWaxholms OK1:15:18+35:34
113Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK1:15:33+35:49
114Eric HuijsersHammarby IF OF1:17:05+37:21
115Jonas JohanssonOK Nackhe1:17:17+37:33
116Per WolgastSnättringe SK1:17:41+37:57
117Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:19:11+39:27
118Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:19:35+39:51
119Peter ForsOK Grip1:22:45+43:01
120Stefan NilssonOK Linné1:23:40+43:56
121Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:23:51+44:07
122Mikael BäsénIF Thor1:24:30+44:46
123Patrik GustafssonVästerbergslagens OL1:24:37+44:53
124Magnus JohanssonLånghundra IF1:24:48+45:04
125Örjan SahlOK Klemmingen1:29:12+49:28
126Cristian OlivestamVimmerby OK1:30:41+50:57
127Thomas KronhelmOK Måsen1:30:57+51:13
128Anders LevinSvaide Roma SOK1:34:38+54:54
129Jörgen DalénSala OK1:37:35+57:51
130Göran ModinBromma-Vällingby SOK1:40:55+1:01:11
131Roger CarlssonVästerås SOK1:42:49+1:03:05
132Björn AnderssonTäby OK1:56:50+1:17:06
Thomas LjungqvistTibro OKej godkänd
Mats NylundBredaryds SOKej godkänd
Göran JonssonSundbybergs IKej godkänd
Patrik WendeliusIFK Lidingö SOKej godkänd
Lars JohanssonKarlsbyhedens OKej start
Koni WildiOLK Argusej start
Matti EnvallIK Hakarpspojkarnaej start
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser