Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H55

5 320 m, 184 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Joacim IngelssonOK Hammaren36:26
2Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF37:48+1:22
3Håkan SvenssonBredaryds SOK38:52+2:26
4Lasse JanssonGävle OK42:23+5:57
5Per BacklundOK Södertörn43:36+7:10
6Torbjörn LännevallOK Roslagen43:42+7:16
7Lars HolmquistSundsvalls OK43:54+7:28
8Peter NordströmTäby OK44:11+7:45
9Stefan NybergAvesta OK44:12+7:46
10Anders BergLinköpings OK44:19+7:53
11Harry HietanenGävle OK44:20+7:54
12Mikael KindbornOK Hällen44:50+8:24
13Mikael IngelssonOckelbo OK45:11+8:45
14Øyvind DrageKongsberg OL45:12+8:46
15Lars MattssonOK Kåre45:19+8:53
16Reto MüllerOLG Galgenen45:30+9:04
17Øystein HoloFossum IF45:44+9:18
18Michael BjörnlingerIK Vista45:49+9:23
19Lars JonssonVK Uvarna46:00+9:34
20Inge SöderkvistOK Renen46:10+9:44
21Christer SkoogKils OK46:13+9:47
22Jens LeibigerPost SV Dresden46:20+9:54
23Magnus JosefssonSävedalens AIK46:35+10:09
24Frans WickbomI 19 IF46:36+10:10
24Mats WalheimRobertsfors IK46:36+10:10
26Jussi SilvennoinenKalevan Rasti46:37+10:11
27Jonathan MusgraveMar Orienteering Club46:45+10:19
28Colin McIntyreOK Tyr47:11+10:45
29Peo SvenskStora Tuna OK47:23+10:57
29Anders EnmarkGävle OK47:23+10:57
31Mats HallNyköpings OK47:27+11:01
32Jan-Olof SvenssonHalmstad OK48:09+11:43
33Nils Petter FremmingHeming Orientering48:48+12:22
34Per-Arne WahlgrenSjövalla FK48:58+12:32
35Lars HolmbergIF Hagen49:07+12:41
36Arne JohannesenIL Gular49:11+12:45
37Juha TuomistoVaasan Suunnistajat49:27+13:01
38Lars Roger LundanesEmblem IL49:58+13:32
39Bertil ÅkessonMarkbygdens OK50:03+13:37
40Per MelénOK Kåre50:10+13:44
41Per SanderGöteborg-Majorna OK50:13+13:47
42Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna50:18+13:52
43Pär NorénVännäs OK50:24+13:58
44Dan StenlundIF Brahe50:51+14:25
45Ronny NordgrenSundbybergs IK50:58+14:32
46Esbjörn Eriksson LångströmAttunda OK51:18+14:52
47Roger HugossonSundsvalls OK51:36+15:10
48Bo BörjessonStorviks IF51:49+15:23
49Martin SacherKilroy51:56+15:30
50Peter CederbergVänersborgs SK52:04+15:38
51Björn KarlssonOK Orinto52:17+15:51
52Knut BjørkeloKolbotn & Skimt OL52:21+15:55
52Roland MeisterOLG Dachsen52:21+15:55
54Bengt HesslekransOK Njudung52:50+16:24
55Hans-Erik CarlborgIFK Umeå52:53+16:27
56Ingvar IsakssonSeskarö IF53:07+16:41
57Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby53:18+16:52
58Anders MattssonOK Älvsjö-Örby53:49+17:23
59Per EdenhamnLänna IF54:04+17:38
60Martin GranlyLillomarka OL54:11+17:45
61Sturla SætherFreidig54:13+17:47
62Andres LaasOK Skogshjortarna54:40+18:14
63Mats BrorssonTockarps IK54:55+18:29
64Kent KlassonHestra IF55:08+18:42
65Walter KellerOK Djerf55:12+18:46
66Lars_ SjökvistStora Tuna OK55:13+18:47
67Ulf HylanderNyköpings OK55:30+19:04
68Sven WigertzLånghundra IF55:31+19:05
69Pedro LundquistLinköpings OK55:43+19:17
70Anthony CoxCOLE55:46+19:20
71Gunnar ForsgrenForsa OK55:51+19:25
72Theophil BucherOLV Hindelbank55:55+19:29
73Göran TjernbergKovlands IF55:57+19:31
74Tsutomu YoshidaMichi56:06+19:40
75Stefan LundOK Linné56:13+19:47
76Magnus Axelsson56:30+20:04
77Jan Petter HansenIL Gular56:31+20:05
78Peter HedbergLunds OK56:32+20:06
79Torbjörn SöderlundLeksands OK56:42+20:16
80Yngvar ChristiansenBækkelagets SK56:45+20:19
81Håkan AlmqvistDegerfors OK57:29+21:03
82Jan LavénGustavsbergs OK57:30+21:04
83Sven ÖhrnerlingOK Renen57:31+21:05
84Urs ZinnikerOLK Wiggertal57:33+21:07
85Sören CallebergSöderhamns OK57:35+21:09
86Jörgen HectorSnättringe SK57:36+21:10
87Steffen LöschUSV Jena57:41+21:15
88Rene HaasGlobi OK58:08+21:42
89Otto von FrenckellOK Raseborg Finland58:12+21:46
90Mikael YngvessonRobertsfors IK58:18+21:52
91Bert ForsbergHögåkers OK58:19+21:53
92Jan HanssonStenungsunds OK58:27+22:01
93Claes-Håkan EkbergLidköpings VSK58:59+22:33
93Haakon ArnesenByåsen IL58:59+22:33
95Tapio KarrasBay Area Orienteering Club59:19+22:53
96Thomas HenmyrOK Vilse 8759:32+23:06
97Johan MarkstedtOK Södertörn59:34+23:08
98Lars GerhardssonAttunda OK59:35+23:09
99Wilhelm von FrenckellIFK Lidingö SOK1:00:44+24:18
100Niclas MobergOK Tyr1:00:48+24:22
101Rikard BorgLinköpings OK1:00:51+24:25
102Hans OlsénSundbybergs IK1:00:57+24:31
103Erik SimesOK Tyr1:00:59+24:33
104Per Arne ForsbergTullinge SK1:01:10+24:44
105Stig LarssonGöteborg-Majorna OK1:01:11+24:45
106Mike PedleyWest Yorkshire Orienteers1:01:12+24:46
107Nils AronssonOK Tisaren1:01:25+24:59
108Lars MagnussonOK Landehof1:01:26+25:00
109Ulf JungstrandOK Skogsfalken1:01:41+25:15
110Mats JavehedTäby OK1:01:50+25:24
111Legere PascalValmo1:01:57+25:31
112Johnny NimvikFK Åsen1:02:15+25:49
112Mark CollinsDFOK1:02:15+25:49
114Thomas NybergAttunda OK1:02:26+26:00
115Per SundströmVästerås SOK1:03:15+26:49
116Arne SääfGudhems IF1:03:16+26:50
117Markku VirtalaPargas IF1:03:49+27:23
118Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:03:58+27:32
119Bo LauriSnättringe SK1:04:02+27:36
120Mats HugosonKvillebyns SK1:04:07+27:41
121Mikael WirénAttunda OK1:04:36+28:10
122Martin CrosbyAuckland OC1:05:11+28:45
123Gert JonssonIK Hakarpspojkarna1:05:24+28:58
124Mons Kr. LøvfaldNydalens SK1:06:10+29:44
125Tomas BorgSundbybergs IK1:06:30+30:04
126Vadim PorkhunO-Club1:06:32+30:06
127Roine AnderssonRånäs OK1:07:02+30:36
128Johan SköldJärfälla OK1:07:04+30:38
129Per HansonHärnösands OK1:07:22+30:56
130Ahti AasaÖvertorneå IF1:07:46+31:20
131Jan-Åke IsraelssonOK Milan1:07:58+31:32
132Jan LindhSundbybergs IK1:08:51+32:25
133Jens BeironSkattkärrs SOK1:09:12+32:46
134Stefan UnossonKalmar OK1:09:22+32:56
135Steve SamuelsenBodø Orientering1:09:36+33:10
136Otto WaltiOLK Argus1:09:37+33:11
137Peter RutzO-Motion1:09:58+33:32
138Bosse WiggeDomnarvets GoIF1:10:04+33:38
139Rune TeiglandØstmarka OK1:10:29+34:03
140Ulf LindbergSnättringe SK1:11:15+34:49
141Jari JurvakainenSuunta Jyväskylä1:11:28+35:02
142Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:11:33+35:07
143Risto LuodonpääAlatornion Pirkat1:11:52+35:26
144Ola LundhIF Hagen1:12:13+35:47
144Jan NettelbjerJärfälla OK1:12:13+35:47
146Lasse PedersenGöteborg-Majorna OK1:13:42+37:16
147Karl-Erik EngblomValbo AIF1:14:01+37:35
148Björn LundstenVittjärvs IK1:14:15+37:49
149Stefan MarteliusAttunda OK1:14:59+38:33
150Björn AlpbergAlmby IK1:15:14+38:48
151Håkon Brinchmann BøBodø Orientering1:15:49+39:23
152Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:16:22+39:56
153Urban LundbergOrienteering Klosterneuburg1:16:25+39:59
154Dan ÖhmanUmeå OK1:17:24+40:58
155Håkan WåhlanderFrölunda OL1:18:31+42:05
156Ian SimpsonOBOP1:19:37+43:11
157Philip MullinsSjövalla FK1:19:56+43:30
158Jan SveideIF Hagen1:20:09+43:43
159Peter AskeljungOK Klemmingen1:21:01+44:35
160Håkan PerssonLaxå OK1:21:30+45:04
161Pelle BlomIFK Enskede1:23:46+47:20
162Per WadmanVästerås SOK1:24:36+48:10
163Anders LindénFrölunda OL1:24:38+48:12
164Jan RydenSjövalla FK1:25:47+49:21
165Håkan RedtzerAttunda OK1:26:38+50:12
166Ola OlssonOK Kompassen1:26:44+50:18
167Göran SvenssonAlfta-Ösa OK1:29:37+53:11
168Karri LindellOK Måsen1:29:50+53:24
169Vital Peeters1:30:40+54:14
169Henrik BodingIFK Lidingö SOK1:30:40+54:14
171Anders BirgerssonVisborgs OK1:31:15+54:49
172Björn EngströmLustens OK1:31:24+54:58
173Kent NeroMullsjö SOK1:32:21+55:55
174Coulier FrançoisCS Pertuis1:34:46+58:20
175Håkan ErikssonOK Räven1:43:01+1:06:35
176Bengt ZetterbergOK Skärmen1:44:14+1:07:48
177Peter KleinOLG Pfäffikon1:44:26+1:08:00
178Ove PetersenOK Syd1:45:31+1:09:05
179Lennarth KarlssonValbo AIF1:47:29+1:11:03
180Reijo MäkiläKankaanpään Suunnistajat1:53:34+1:17:08
181Ibrahim NaceurCO Lausanne-Jorat2:02:58+1:26:32
182Mats EnglundSvaide Roma SOK2:16:09+1:39:43
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Knut Edvard HellandØstmarka OKej godkänd
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Peter FrauchigerOLG Pfäffikonej start
Göran MånssonStigmännen Karlshamns OKej start
Torbjörn AlmgrenGöteborgs SKej start
Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser