Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H70

3 840 m, 116 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jan Ragnar FogelbergVästvärmlands OK35:06
2Ensio LakanenVaajakosken Terä37:35+2:29
3Magnus SäverosNilivaara IS38:02+2:56
4Carl-Henry AnderssonOK Orinto38:31+3:25
5Roger DanielssonLinköpings OK39:38+4:32
6Leif SandgrenFrosta OK39:42+4:36
7Bo SundqvistOckelbo OK39:45+4:39
8Hans AurellGävle OK39:47+4:41
9Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK39:58+4:52
10Matts EngvallBodens Bandyklubb OS40:41+5:35
11Kjell ErikssonOK Djerf40:43+5:37
12Christer SandhOK Roxen40:55+5:49
13Helmut ConradUSV TU Dresden40:56+5:50
14Gunnar EhnTullinge SK41:07+6:01
15Olle AdolfssonLerums SOK41:10+6:04
16Claes NidebornStora Tuna OK41:28+6:22
17Hans Roar BakkenEiker OL41:37+6:31
18Kalle JohanssonOK Skogshjortarna41:47+6:41
19Ingvar SvenssonBjursås OK42:20+7:14
20Willy LjungdellTäby OK42:26+7:20
21Torbjörn KarldénKvillebyns SK42:38+7:32
22Håkan RaumaOK Botnia42:46+7:40
23Thomas LillicrapTorquay Boys OC43:29+8:23
24Karl-Evert SvenssonIF Hagen43:48+8:42
25Berndt StenbergIFK Umeå44:31+9:25
26Henry Lågland45:04+9:58
27Hasse BergstrømIL Tyrving45:24+10:18
28Vesterberg OveLycksele IF45:33+10:27
29Per-Erik WåhlbergOK Linné45:35+10:29
30Roy DawsonGafanhori45:44+10:38
31Mauno HanhelaHaukiputaan Heitto45:53+10:47
32Poul BobachAalborg OK45:54+10:48
33Runar AldénOK Kolmården46:04+10:58
34Kari SaneHelsingin Suunnistajat46:09+11:03
35Mats MårtenssonStora Tuna OK46:26+11:20
36Owe EdströmKovlands IF46:33+11:27
37Ernst BrändströmStöcksjö IS46:49+11:43
38Ronald McGrailHjärnarps OL47:16+12:10
39Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK47:24+12:18
40Boris HolmbergIF Åland47:59+12:53
41Sven-Olof BackmanIK Falken48:35+13:29
42Håkan NilssonMalmö OK48:53+13:47
43Ove ThorssonIK Trenne Ullared48:57+13:51
44Henry DjubäckMarkbygdens OK49:12+14:06
45Tommy OlssonKarlskrona SOK49:22+14:16
46Björn ForsénNärpes OK49:39+14:33
47Jack GrönroosOK Alehof49:49+14:43
48Sören SvenssonSjövalla FK50:00+14:54
49Stig JohanssonFalköpings AIK OK50:37+15:31
49Lars JonassonJärfälla OK50:37+15:31
51P-O FernbergIS Skanne51:15+16:09
52Staffan HolmbergSödertälje-Nykvarn OF51:38+16:32
53Conny LagerskogArvidsjaurs OK52:14+17:08
54Roland EggliFuersten OK Ettingen52:17+17:11
55Göran LarboAttunda OK53:55+18:49
56Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK53:57+18:51
57Ake LewanderSkarpnäcks OL54:01+18:55
58Bengt StåhlHjärnarps OL54:09+19:03
59Bertil SenestadFinspångs SOK54:29+19:23
60Gunnar LöfkvistBjursås OK54:35+19:29
61Per-Anders LindgrenSkellefteå OK54:51+19:45
62Max MoosbergerOL Regio Olten55:13+20:07
63Harald BrandeTjalve IF Norrköping55:19+20:13
64Ulf BackVandrarringen55:21+20:15
65Sven RuterOK Älme55:25+20:19
66Leif CarlssonSkarpnäcks OL55:28+20:22
67Ueli BinggeliOl Norska55:59+20:53
68Antony RadfordBendigo Orienteers56:16+21:10
69Bernt LöfkvistBjursås OK57:06+22:00
70Hanspeter OswaldOLK Piz Hasi57:08+22:02
71Simo MannervesiRasti-Lukko57:27+22:21
72Sven PihlEnköpings AIF58:13+23:07
73Kjell JeppsonIF Rigor58:36+23:30
74Roland NilssonSOK Viljan58:42+23:36
75Sepp FuchsOLG Galgenen59:28+24:22
76Karl-Gustav LarssonOK P459:47+24:41
77Lars PerssonOK Kompassen1:01:05+25:59
78Lars HenrikssonOK Älme1:01:25+26:19
79Olle RosénStöcksjö IS1:01:46+26:40
80Johnny KarlssonUddevalla OK1:02:07+27:01
81Staffan BrobergIF Marin Väst1:03:17+28:11
82Anders ClaessonIFK Mora OK1:03:54+28:48
83Leif NordinAttunda OK1:04:03+28:57
84Tommy WåhlinVästerås SOK1:04:12+29:06
85Rolf LindbergSöderhamns OK1:04:46+29:40
86Hans NygrenBolidens SK1:04:51+29:45
87Fritz SiegenthalerOLG Bern1:04:58+29:52
88Gösta MalmerIF Marin Väst1:05:07+30:01
89Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:05:59+30:53
90Stefan ErlandssonGarda OK1:06:44+31:38
91Börje ÅkessonFrosta OK1:07:21+32:15
92Peter HabeggerOLK Piz Hasi1:07:55+32:49
93Tommy LundqvistBjursås OK1:08:00+32:54
94Frank MensinkMinor1:08:14+33:08
95Bert ThorssonRyda SK1:09:02+33:56
96Christer HellströmStora Tuna OK1:09:09+34:03
97Tommy HeldFK Åsen1:09:21+34:15
98Stellan AhnströmForserums SOK1:09:41+34:35
99Gunnar HellströmHaninge SOK1:10:45+35:39
100Roland SalomonssonVittjärvs IK1:13:37+38:31
100Othmar MüllerBussola OK1:13:37+38:31
102Arne LindqvistTäby OK1:14:10+39:04
103Christer SamuelssonOK Löftan1:14:38+39:32
104Leif IngemarssonKarlskrona SOK1:16:18+41:12
105Nils-Erik BondessonFrosta OK1:16:50+41:44
106Kjell MörtbergBodens Bandyklubb OS1:17:01+41:55
107Torvald HaldinIF Femman1:18:35+43:29
108Ingemar JohnssonOK Södertörn1:18:39+43:33
109Chuck SpaldingBay Area Orienteering Club1:20:30+45:24
110Lennart SvenssonRävetofta OK1:21:24+46:18
111Bernd WollenbergBerliner TSC1:23:21+48:15
112Georg KapperudOppsal Orientering1:25:01+49:55
113Kanji ShikanoGIFU OLC1:27:16+52:10
114Knud Erik ThomsenSvendborg OK1:39:27+1:04:21
115Chris Hirt2:28:47+1:53:41
Jan-Ulf KarlssonMålilla OKej godkänd
Jonas LarssonOK Kullingshofej start
Krister AlfredssonOK Orintoej start
Matti KattilakoskiKaustisen Pohjan-Veikotej start
Anders SellgrenSigtuna OKej start
Kjell-Åke RyenKroppa IFej start
Klas LangelsSkarpnäcks OLej start
Göran AnderssonEnebybergs IFej start
Erland SvensonFrölunda OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser