Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H70 Motion

3 610 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Thorbjörn NilssonVästvärmlands OK47:23
2Bo JohanssonOK Stigen50:49+3:26
3Sven-Arne NilssonVästvärmlands OK52:57+5:34
4Sölve AnderssonOK Stigen53:47+6:24
5Clas-Göran LundBodens Bandyklubb OS55:10+7:47
6Tommy ÖhlingÄrla IF57:00+9:37
7Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OK57:51+10:28
8Per-Ake AnderssonIS Kullen58:40+11:17
9Leif NilssonGöteborgs SK58:54+11:31
10Erik TroengStorviks IF1:00:11+12:48
11Kjell AnderssonSundsvalls OK1:01:10+13:47
12Östen AnderssonVästerbergslagens OL1:02:02+14:39
13Anders WettemarkSundbybergs IK1:02:08+14:45
14Leif PerssonLjusdals OK1:03:27+16:04
15Håkan BeijarDegerfors OK1:04:15+16:52
16Carl CarlinSöders-Tyresö1:04:20+16:57
17Sölve WidenbrantEnebybergs IF1:06:11+18:48
18Torgny JonssonVäxjö AIS1:06:52+19:29
19Lennart VessbergAvesta OK1:07:02+19:39
20Lars-Olof JohanssonLeksands OK1:10:07+22:44
21Jan-Erik LarssonUpsala IF1:10:23+23:00
22Bengt PerssonDegerfors OK1:11:53+24:30
23Thorwald FranssonOK Virdarna1:15:49+28:26
24Leif HagstedtVäsby OK1:16:55+29:32
25Nils JohanssonIFK Mora OK1:20:32+33:09
26Ejvin BrindbergsVästerbergslagens OL1:21:30+34:07
27Ingolf BengtssonHalmstad OK1:23:58+36:35
28Kenneth WerlinSimlångsdalens IF1:24:36+37:13
29Evan KarlssonLycksele IF1:33:09+45:46
30Sven-Åke SvenssonFilipstads OK1:38:00+50:37
31Jan-Olof HedbergGagnefs OK1:38:20+50:57
32Bo HedmanHallstahammars OK1:41:12+53:49
33Lars NordinSolna OK1:47:16+59:53
34Egon FrödinHögåkers OK1:53:18+1:05:55
35Pär-Olof SöderströmOK Raseborg2:16:15+1:28:52
36Olle NäslundSelånger SOK2:27:26+1:40:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser