Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Inskolning

2 020 m, 155 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Nils KorenOK Renen27:35
Erik TiensuuSkåneslättens OL19:54
Elin Karin JohanssonOK Kåre19:51
Klara JuhlinVästerås SOK16:47
Wilhelmina HedbergKarlsbyhedens OK35:23
Selma WåkeråsRydboholms SK23:38
Hugo FallgrenGudhems IF16:34
Alva MellegårdLidköpings VSK25:43
Kaisla KauppilaKoovee21:33
Tilda HemmyrJärla Orientering25:16
Liv ErikssonKatrineholms OK20:36
Linnea SundkvistKatrineholms OK18:09
Johannes MählerSkogslöparna35:01
Frida AbrahamssonSkogslöparna35:08
Oliver WickströmArboga OK23:02
Oskar DåverhögVästvärmlands OK20:41
Kerstin NilssonVästerbergslagens OL32:41
Victor HaglundIFK Hedemora OK19:31
Olle StinessenDalaportens OL26:15
Astrid HamiltonNyköpings OK16:18
Harald HamiltonNyköpings OK32:32
Hilda GunérusSurahammars SOK31:56
Lovis Ekberg RohmanLidköpings VSK27:35
Jakob SternerSträngnäs-Malmby OL17:18
Heng LuoO-STAR51:24
Zeng HuifangO-STAR51:22
Astrid FlordalLjusdals OK26:34
Julia EllmarkLunds OK25:55
Alvin SörensenOK Kontinent24:24
Elvin MagnellKatrineholms OK19:53
Alma FaxénVäxjö OK25:27
Erik RundbergTolered-Utby Ol-klubb39:36
Silje Nilsen BergFossum IF21:16
Filip LindqvistNärpes OK19:42
Wilma HöglandIF Brahe23:31
Jan KehrleOLG Säuliamt13:04
Stina SvenssonLunds OK32:12
Alfred SvenssonLunds OK38:40
Zoe Lia GrassiSC Meran Italy17:56
Vera StällbergTullinge SK27:08
Liv StällbergTullinge SK19:42
Ivan DegerlundVittjärvs IK22:10
Vera SundbergSundbybergs IK24:07
Oskar WestbomSäterbygdens OK30:13
Astrid HambergVästvärmlands OK26:11
Dominik GalinHärnösands OK21:54
Igor GalinHärnösands OK22:04
Wiktor GalinHärnösands OK21:35
Astrid NilssonBredaryds SOK20:45
Jeanne RenuadANCO32:49
Elin KarlssonLerums SOK23:37
Hannes ModénVänersborgs SK27:16
Aaron LindellIF Brahe18:16
Noah LindellIF Brahe17:49
Saga SjölundFrösö IF21:34
Lars OftedalSandnes IL19:49
Fanny VikströmSundsvalls OK30:48
Calle MobergSundsvalls OK19:13
Jon DahlgrenÄlvdalens IF OK45:23
Aapo Puro-AhoVaasan Suunnistajat17:46
Ingalisa ÖbergOK Hällen17:41
Hampus LöfgrenStångenäs AIS20:01
Isak AndersenNydalens SK37:21
Isak WimmerSnättringe SK20:08
Filip WimmerSnättringe SK19:23
Axel StridTrosabygdens OK21:16
William JonssonJärfälla OK25:29
Teus KarlssonVäxjö OK31:41
Embla SjölundFrösö IF25:30
Theodor LauriKamrat och IF KIF16:30
Lova SandbergIFK Mora OK31:21
Vanna BylundIF Thor25:41
Iris KällströmerNyköpings OK28:51
Knut KällströmerNyköpings OK32:38
Elias KolmskogSundbybergs IK26:05
Erik KolmskogOK Kåre25:58
Aron Söderlund23:55
Anton NomelandByåsen IL33:20
Una NomelandByåsen IL33:20
Ingrid NordströmKils OK28:19
Joakim GustavssonHällefors OK18:28
Love HeinrupJärla Orientering36:25
Melinda SnickarsNärpes OK24:50
Julia DoyleSkarpnäcks OL27:35
Mari Sørlien StenbergVang OL29:04
Jens EliassonIK Hakarpspojkarna16:26
Sigrid OhlssonOK Storsjön24:39
Carl SandströmOK Älme26:52
Stina MartinelleSöders-Tyresö22:22
Klara SellingHärnösands OK25:32
Signe MartinelleSöders-Tyresö25:36
Tova OlssonIF Thor25:29
Elsa RambergOK Löftan24:57
Isak Jodal-GöthforsGöteborg-Majorna OK18:26
Arvid TreptowAnderstorps OK19:07
Elof TreptowAnderstorps OK19:03
Malva KvithammerWing OK29:21
Alvin SandbergAttunda OK22:33
Oscar JohanssonRonneby OK55:45
Vidar EngströmOK Hällen19:47
Ralf PéclardOK Kåre25:49
Ida LindgrenOK Kåre25:43
Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubb21:11
Joel AhlbergGävle OK23:43
Assar SandHalden SK30:42
Sixten SandHalden SK29:02
Leena VaismaS-JKL28:42
Jonathan RexOK Landehof23:34
Simon BjörkOK Hammaren24:06
Eero NäpänkangasSuunta Jyväskylä25:35
Sulo LiukkalaHauhon Sisu26:31
Ammy ÖstemarFinspångs SOK21:54
Elmer LilleengKungälvs OK24:08
Ella RosénGöteborg-Majorna OK22:43
Alexander RosénGöteborg-Majorna OK22:38
Egon NordgrenSävedalens AIK26:25
Greta WernerssonGöteborg-Majorna OK18:18
Märta OlssonOckelbo OK23:48
Sofie LindSundsvalls OK24:31
Eskil LöfåsDomnarvets GoIF41:52
Stina KarlssonKovlands IF23:52
Victor HallendalIFK Enskede43:15
Freja HesselSjövalla FK29:25
Freddy BrolundOK Denseln22:49
Katja BergerBerger-Clan19:51
Charlie LennartssonJärfälla OK22:12
Linus SmedsNärpes OK15:48
Einar Lundman-StridkvistOK Roslagen16:23
Vivian SannaKotlarka Praha, CZE29:49
Max VinbladHagaby GoIF Örebro32:45
Sverre Øen LandstadNydalens SK28:45
Aarni Lantela19:19
Nora StällbergTullinge SK30:25
Lilja LakanenKoovee19:37
Otso LakanenLappeen Riento19:57
Elena KäckUmeå OK24:28
Gustav LagnetegBoxholm-Mjölby OL24:21
Marie Fosser-KildalHeming Orientering39:15
Eelis MäättäläKokkolan Suunnistajat17:26
Thula SkoglundOK Motala19:30
Ines SvedNärpes OK25:36
Freja IsenströmAlmby IK32:11
Filip Aspnäs-FermSidensjö IK31:15
Joshua BlythAttunda OK23:39
Ivar GrahnGöteborgs SK20:27
Milea NyströmOK Nolaskogsarna27:10
Amanda HedbergTumba-Mälarhöjden OK24:58
Agnes LindgrenSävedalens AIK28:06
Maren Sæter FlessebergKongsberg OL22:48
Molly BoströmLånghundra IF22:34
Sarah LundellOK Österåker44:46
Elliot HemmyrJärla Orienteringej godkänd
Erik TheanderHaninge SOKej godkänd
Stina EngbergHärnösands OKej godkänd
Hedvig Rudsanderej godkänd
Ida Amundsen BjørkliRingerike OLej start
Wilmer IngelssonOckelbo OKej start
Lukas IsakssonVästerås SOKej start
Elvin SandellOK Roxenej start
Albin TynellRånäs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser