Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

U1

2 310 m, 196 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maximilian NagelOLG Murten15:00
2Daniela GrankullIK Kronan16:14+1:14
3Oskar LindIF Thor16:15+1:15
4Gian KlauserOLG Rymenzburg16:23+1:23
5Erik NordahlDomnarvets GoIF16:30+1:30
6Benjamin Birk NielsenAalborg OK16:35+1:35
7Noah JaremalmTäby OK16:58+1:58
8Isak Westbom LampinenSödertälje-Nykvarn OF17:01+2:01
9Sigge RinaldoOK Tor17:03+2:03
10Vincent LjungbergOK Tyr17:04+2:04
11Joel WesterberghRasbo IK17:10+2:10
12Greta SöderlundSkellefteå OK17:19+2:19
13Samuel AnderssonJärfälla OK17:20+2:20
14Alfred MartinssonJönköpings OK17:33+2:33
15Linus Fossum MalmringFreidig17:34+2:34
16Anja NiggliOl Norska17:42+2:42
17Linnea PerssonOK Kåre17:47+2:47
18Lars NiggliOl Norska17:48+2:48
19Elton MagnellKatrineholms OK18:00+3:00
19Isak KämpeÖrkelljunga FK18:00+3:00
21Jamie RollerJärfälla OK18:03+3:03
22Felix SandahlIK Hakarpspojkarna18:09+3:09
23Mey ZahndOLG Thun18:14+3:14
24Theo AleniusNyköpings OK18:20+3:20
25Aurora OldertrøenTynset IF18:24+3:24
26Lucas ÖbergOK Hällen18:34+3:34
27Olle GranefeltOK Tyr18:43+3:43
28Saga HellbergSundbybergs IK18:45+3:45
29Ida HellbergSundbybergs IK18:46+3:46
30Elis Söllvander-EklundOK Rodhen18:59+3:59
31Oskar KullmanStora Tuna OK19:00+4:00
31Zsolt GárdonyiMOM Budapest19:00+4:00
33Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK19:02+4:02
34Malte EngströmRobertsfors IK19:03+4:03
35Tage LindstenNyköpings OK19:07+4:07
36Roope KauppilaKoovee19:24+4:24
37Jonathan AlnebergSträngnäs-Malmby OL19:25+4:25
38Ludvig StåbiOK Kåre19:27+4:27
39Kasper Bjurgren KarlssonJönköpings OK19:35+4:35
39Erik NybäckTullinge SK19:35+4:35
41Vidar SunessonOK Alehof19:37+4:37
42Emma WulffOK Gränsen19:38+4:38
43Lukas SjöbergOK Branten19:44+4:44
44Signe DavidsonHelsingborgs SOK19:46+4:46
45Elias ÖbergOK Hällen19:53+4:53
46Alva RehnholmOK Linné20:05+5:05
47Arvid ErikssonStora Tuna OK20:07+5:07
48Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK20:11+5:11
49Jonna Jodal-GöthforsGöteborg-Majorna OK20:15+5:15
50Cloe MatthewsTullinge SK20:22+5:22
51Nathanael YngveOK Kontinent20:28+5:28
52Måns TroengOK Linné20:36+5:36
53Lilly BergenfurSkattkärrs SOK20:40+5:40
54Selma MäättäläKokkolan Suunnistajat20:54+5:54
55Filippa KarkulehtoOK Vilse 8721:00+6:00
56Tilde BirkebaekStora Tuna OK21:04+6:04
57Joel DåverhögVästvärmlands OK21:08+6:08
58Aston NormarkTullinge SK21:25+6:25
59Love VikströmTolered-Utby Ol-klubb21:42+6:42
60Irma SahlstedtSöders-Tyresö21:48+6:48
61Miriam OrrhedeHelsingborgs SOK21:49+6:49
62Henry DecknerSkarpnäcks OL21:54+6:54
63Hjalmar HörnquistAnderstorps OK22:06+7:06
64Mark FeyEspoon Suunta22:13+7:13
65Noah AlnebergSträngnäs-Malmby OL22:17+7:17
66Maja KarlssonVäxjö OK22:19+7:19
67Linnea DufvaSundsvalls OK22:23+7:23
68Robert FröjdöTurun Suunnistajat22:28+7:28
69Ida OlssonIF Thor22:31+7:31
70Jakob WåhlströmIF Thor22:43+7:43
71Olle JacobsonOK Tor22:47+7:47
72Moa WegmüllerOK Rodhen22:52+7:52
73Siri EdvardssonUmeå OK23:05+8:05
74André ÖhlingOK Tor23:12+8:12
75Hannes HägglundOK Nolaskogsarna23:26+8:26
76Felix HerbstVästerås SOK23:31+8:31
77Erik KällTumba-Mälarhöjden OK23:33+8:33
78Neo BorgGävle OK23:42+8:42
79Alva JäderbergLeksands OK23:43+8:43
79Jonna DoeringGarphyttans IF23:43+8:43
81Fabian GislerOLG KTV Altdorf23:46+8:46
82Christian Jönsson-UlateOK Triangeln24:02+9:02
83Arvid EngströmRobertsfors IK24:09+9:09
84Linnea LöfgrenStångenäs AIS24:15+9:15
85Ebba JaneråsOK Linné24:21+9:21
85Ellen HedHultsfreds OK24:21+9:21
87Harald CarlssonKFUM Örebro OK24:33+9:33
88Wille WahlströmSOK Viljan24:43+9:43
89Albin JohanssonOK Hällen24:48+9:48
90Agnes DahlinKovlands IF24:54+9:54
91Meja VikblomOK Hammaren25:02+10:02
92Lowe PalmertzHelsingborgs SOK25:05+10:05
93Melker HagwallJärla Orientering25:06+10:06
94Hugo RydesäterRehns BK25:13+10:13
95Sara BergOK Ravinen25:15+10:15
96Liv PalmertzHelsingborgs SOK25:25+10:25
96Wilma UnanderSundsvalls OK25:25+10:25
98Sylvia JoelssonGustavsbergs OK25:27+10:27
99Axel GustafssonDegerfors OK25:29+10:29
100Widar BodinGällstadbygdens SOK25:30+10:30
101Isabelle Deveci HellmanOK Södertörn25:31+10:31
102Benias PerssonGällstadbygdens SOK25:33+10:33
103Julia BoströmOK Linné25:45+10:45
104Lova BeijerJönköpings OK25:47+10:47
105Annika MeierOLG Pfäffikon26:01+11:01
106Saga GrönqvistJönköpings OK26:02+11:02
107Alva RööhsSkattkärrs SOK26:08+11:08
108James EbertTSV Jetzendorf26:12+11:12
108Oskar BerggrenIFK Sävsjö26:12+11:12
110Linus JosefssonOK Kolmården26:15+11:15
111Edvin StjernlöfIFK Göteborg26:20+11:20
112Iina HäggmanIF Femman26:21+11:21
113Alessandra GislerOLG KTV Altdorf26:30+11:30
114Elin PåveIF Thor26:31+11:31
115Hannah TiensuuSkåneslättens OL26:40+11:40
116Viktor BerggrenIFK Sävsjö26:42+11:42
117Elias WedinNAIS Orienteringsklubb26:59+11:59
118Joar PerssonSundbybergs IK27:01+12:01
119Linnea SvenssonLunds OK27:06+12:06
120Elias FalkeströmFrösö IF27:11+12:11
121Tuva BerglundVittjärvs IK27:16+12:16
122Erik IvarssonVänersborgs SK27:21+12:21
123Pernille BreivoldGanddal IL27:24+12:24
124Line LöfgrenStora Tuna OK27:52+12:52
125Rasmus KruseKFUM Örebro OK28:15+13:15
126Ellen LindqvistSelånger SOK28:36+13:36
126Elin FrödinSundsvalls OK28:36+13:36
128Ida Joanne OldertrøenTynset IF28:41+13:41
129Kai UnnerudLånghundra IF28:50+13:50
130Sixten ThunbergOK Vivill29:02+14:02
131Knut LindholmSundsvalls OK29:10+14:10
132Sonja FagerholmHalmstad OK29:16+14:16
133Signe ÅbergIF Thor29:24+14:24
133Olivia OjapaloLynx29:24+14:24
135Hanna WåhlströmIF Thor29:26+14:26
135Ida KjellmanLinköpings OK29:26+14:26
137Elsa SundqvistUmeå OK29:30+14:30
137Astrid SundqvistUmeå OK29:30+14:30
139Theo ElofssonOK Njudung29:48+14:48
140Alma FernandezSnättringe SK29:54+14:54
141Astrid FagerlindMarkbygdens OK30:26+15:26
142Sixten FagerlindMarkbygdens OK30:29+15:29
143Nike VejedalSnättringe SK30:40+15:40
144Tuwe WidmarkAlmby IK30:43+15:43
145Vega KoivistoNorbergs OK30:51+15:51
146Hugo WesterstromOK Ravinen30:55+15:55
147Robyn LindebergFrösö IF30:57+15:57
148Astrid TreptowAnderstorps OK31:16+16:16
149Nova FalkSundbybergs IK31:28+16:28
150Cornelia Näsman LandhSundbybergs IK31:34+16:34
151Ida-Marie TuvessonSundsvalls OK31:46+16:46
152Leo HöglandIF Brahe32:21+17:21
153Vilma DyreliusSnättringe SK32:37+17:37
154Matilda FlordalSnättringe SK32:39+17:39
155Holger WänströmFinspångs SOK34:19+19:19
156Ida NilssonÅmåls OK34:23+19:23
157Milla MaronenLynx35:00+20:00
158Alice RuthströmJärla Orientering35:04+20:04
159Freja PerssonDomnarvets GoIF35:50+20:50
160Bojan WallentinLerums SOK35:52+20:52
161Karl VinbladHagaby GoIF Örebro36:01+21:01
162Emil EreltOK Norrvirdarna36:08+21:08
163Axel HofflanderGöteborg-Majorna OK36:16+21:16
164Johan BengtssonOK Tyr36:48+21:48
165Zitong Xu37:08+22:08
166Ella MattssonSkogslöparna37:09+22:09
167Vilgot BocciarelliSkogslöparna37:29+22:29
168Tove DahlqvistIK Hakarpspojkarna37:41+22:41
169Maja CarlsenFreidig37:58+22:58
170Jakob BrudinIFK Mora OK38:09+23:09
171Harry JohanssonHelsingborgs SOK39:00+24:00
172Hanna JernbergGävle OK39:25+24:25
173Ylva-Li JarlNAIS Orienteringsklubb40:03+25:03
174Alva JaneråsOK Linné40:06+25:06
175Emma NilssonOK Tyr40:09+25:09
176Titti SjöstrandSnättringe SK40:21+25:21
177Jennifer FrödinSundsvalls OK41:52+26:52
178Tilde LarssonÖrnsköldsviks OK42:40+27:40
179Isabelle AhlqvistÖrnsköldsviks OK42:43+27:43
180Malte BorgströmAvesta OK43:03+28:03
181Vide RehnholmOK Linné45:44+30:44
182Esperanza BalaguéFalköpings AIK OK46:41+31:41
183Adelia NordinLycksele IF47:16+32:16
184Elin WahlqvistOK Roslagen48:35+33:35
185Isak GrönlundLunds OK49:49+34:49
186Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb50:04+35:04
187Erik ArleboKFUM Örebro OK52:41+37:41
188Frida MobergFK Göingarna57:23+42:23
189Sakari MatilainenEspoon Suunta1:08:02+53:02
Cas Van BruggenTrol Belgiumej godkänd
Reante GislerOLG KTV Altdorfej godkänd
Vega SigurdsonVästerås SOKej godkänd
Ingrid ArnessonLindebygdens OKej godkänd
Ville AnderssonMatteus SIej godkänd
Wilmer NordgrenSävedalens AIKej godkänd
Ossian NordinLycksele IFej godkänd
Neo BrokersSK Björnenej start
Alexander LindgrenOK Botniaej start
Alfons EmetOK Botniaej start
Ivar EmetOK Botniaej start
Åse Marie Halaas AppenzellerFossum IFej start
Livia HartleyHaninge SOKej start
Lin PelanderOK Djerfej start
Ingrid WangensteenNydalens SKej start
Tor WebbCambridge Sports Unionej start
Elin ÖstbergStora Tuna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser