Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

U2

2 570 m, 215 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hugo ClaessonStora Tuna OK18:13
2Malte AnderssonTrollhättans SOK18:59+0:46
3Zeb MillbournOK Skogsfalken19:02+0:49
4Erik KylbornAlmby IK19:18+1:05
5Erlend GrønliFreidig19:19+1:06
6Sebastian GrankullIK Kronan19:25+1:12
7Rasmus DalgaardKolding OK19:29+1:16
8Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb20:30+2:17
9Eskil BocciarelliSkogslöparna20:56+2:43
10Axel Bjuggstam20:57+2:44
11Torunn OtterbjörkUmeå OK21:01+2:48
12Frans PerssonSkellefteå OK21:07+2:54
13Petter SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering21:16+3:03
14Måns PerssonEksjö SOK21:21+3:08
15Olle RoosIFK Göteborg21:22+3:09
16Jeremiah Hammar BengtssonSträngnäs-Malmby OL21:24+3:11
17Ludvig LjunggrenOK Hammaren21:40+3:27
18Gustaf IngelsboOK Tranan22:33+4:20
19Emil ÖbergOK Hällen22:34+4:21
20Lowe EkströmOK Tyr22:45+4:32
21Arne LagerqvistGarphyttans IF22:51+4:38
22Alvin JakobssonNybro OK23:06+4:53
22Jonas LindSundsvalls OK23:06+4:53
24Melker BacklundOK Hällen23:08+4:55
25Vincent RylanderVäsby OK23:17+5:04
26Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK23:18+5:05
27Filip StåhlSävedalens AIK23:30+5:17
28Sophie KlockarOLG Cordoba23:32+5:19
29Alfons RingdahlNyköpings OK23:34+5:21
30Sven TholénOK Skogshjortarna23:56+5:43
31Emma BergOK Ravinen23:57+5:44
32Måns DahlbergAlmby IK23:58+5:45
33Jerker RuthströmJärla Orientering23:59+5:46
34Valdemar LagerwallOK Linné24:03+5:50
35Elsa LakeSundsvalls OK24:04+5:51
36Sanna JosefssonOK Kolmården24:05+5:52
37Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL24:07+5:54
38Sigge LöfgrenOK Kåre24:09+5:56
39William MulariOK Vilse 8724:44+6:31
40Simon SkottÅmåls OK24:49+6:36
41Mathilda GustafssonIF Thor24:59+6:46
41Algot SjöstrandSnättringe SK24:59+6:46
43Nathalie WerlinSimlångsdalens IF25:06+6:53
43Anton KroksmyrVäxjö OK25:06+6:53
45Liam de BoussardIFK Enskede25:15+7:02
46Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg25:21+7:08
47Ellen MobergFK Göingarna25:27+7:14
48Aurora LehtonenUlvilan Ura25:56+7:43
49Ines MolinSödertälje-Nykvarn OF26:02+7:49
50Amanda FyhrSOK Aneby26:09+7:56
51Gustav KarlssonSundsvalls OK26:10+7:57
52Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK26:18+8:05
53Freja KlockarOLG Cordoba26:27+8:14
54Joar UmelandOK Älgen26:29+8:16
55Anja HartleyHaninge SOK26:32+8:19
56Lisen MobergSundsvalls OK26:45+8:32
57Samanta DegerlundVittjärvs IK26:47+8:34
58Lovisa FischerOK Linné26:59+8:46
59Alva NilssonKFUM Örebro OK27:00+8:47
60Tilde UmelandOK Älgen27:01+8:48
61Elias VikmanOK Linné27:03+8:50
62Erik HedströmÖstersunds OK27:16+9:03
62Tilde FinskasIF Femman27:16+9:03
64Thea BerglundVittjärvs IK27:25+9:12
65Tuva Wilkens JernbergNydalens SK27:38+9:25
66Lucas Bodin-LiliegrenOK Djerf27:56+9:43
67Selma SundbergSundbybergs IK28:01+9:48
68Ella LjungdellTäby OK28:05+9:52
69Eimy AndréSvärdsjö Skid Och Orienteringsklubb28:17+10:04
70David JernbergGävle OK28:24+10:11
71Moa DahlOK Alehof28:32+10:19
72David EriksonLunds OK28:37+10:24
73Oskar GustafssonTrollhättans SOK28:41+10:28
73Majken LindqvistSkogsluffarnas OK28:41+10:28
75Alma EreltOK Norrvirdarna28:44+10:31
76Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OL28:59+10:46
77Vilda KulstadSkåneslättens OL29:07+10:54
78Arvid GustavssonVäxjö OK29:09+10:56
79Jon WikströmHästveda OK29:12+10:59
80Johan SandströmOK Älme29:33+11:20
81Isak StåhlbrandtRasbo IK29:42+11:29
82Arvid ZetterstrandGöteborg-Majorna OK29:47+11:34
83Moa TimnerOK Renen29:53+11:40
84Vidar SjöblomSundsvalls OK30:01+11:48
84Sophia ÖrnebrandJärfälla OK30:01+11:48
86Knut HolmbergBergnäsets AIK30:03+11:50
87Eliva PerssonGällstadbygdens SOK30:14+12:01
88Jonatan SahlénIF Hagen30:16+12:03
89Freya EveleighCOLE30:23+12:10
90John DanielssonIFK Mora OK30:27+12:14
91Ebba BogeOK Alehof30:29+12:16
92Kerstin HårdGagnefs OK30:32+12:19
92Nils NyströmBrattås CK30:32+12:19
94Kaisla AnkeloUlvilan Ura30:45+12:32
95Ingrid NorinGävle OK30:48+12:35
96Tamara JoelsenMo o-klubb30:52+12:39
97Agnes BoströmOK Linné30:57+12:44
98Alva KullmanOK Alehof31:00+12:47
99Dante MeijerIFK Mora OK31:19+13:06
100Leo LarssonKarlskrona SOK31:32+13:19
101Esther AllwoodKarlskrona SOK31:36+13:23
102Aron De AlmeidaMalmö OK31:44+13:31
103Truls MansénSkarpnäcks OL31:45+13:32
104Noomi GreenAlmby IK31:50+13:37
105Maja MattssonSkogslöparna31:59+13:46
106Valter NelkingSkåneslättens OL32:11+13:58
106Annie LindkvistAlmby IK32:11+13:58
108Alva MattssonSkogslöparna32:13+14:00
109Ella Carlsson SigstedtOK Ravinen32:20+14:07
110Lukas HenrikssonAttunda OK32:22+14:09
111Alvilde Gemmer HanghøjBallerup OK32:33+14:20
112Selma MartanderTrollhättans SOK32:36+14:23
113Wilmer HästöIF Femman32:41+14:28
114Alice Slars PaulssonSundbybergs IK32:44+14:31
115Malte DuellHestra IF32:55+14:42
115Aksel Ferdinand RolsdorphGrue IL32:55+14:42
117Märta ThelausUmeå OK33:00+14:47
118Malin NilssonOK Tyr33:03+14:50
119Julie Økern HågårdKonnerud IL33:10+14:57
120Ditte MolinHärnösands OK33:12+14:59
121Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK33:17+15:04
122Ella RundbergTolered-Utby Ol-klubb33:33+15:20
123Nils ForsgrenVästerbergslagens OL33:52+15:39
124Sara HäggquistOK Nolaskogsarna34:07+15:54
124Nils EkströmStenungsunds OK34:07+15:54
126Siri ForslinForsa OK34:16+16:03
127Sixten BuudIFK Mora OK34:22+16:09
128Petter BergqvistGarphyttans IF34:26+16:13
129Ebba HagstrandLerums SOK34:28+16:15
130Agnes CahierIK Uven34:32+16:19
131Emma WikströmHästveda OK34:35+16:22
132Agnes LübckeOK Ravinen34:43+16:30
133Mirja HårdSkogsluffarnas OK34:52+16:39
134Ebba MaxénStora Tuna OK35:23+17:10
135Tage RudsanderAttunda OK35:28+17:15
136Lovisa NilssonHögåkers OK35:37+17:24
137Rebecca SchölinTäby OK35:38+17:25
138Viktor LindgrenOK Kåre35:42+17:29
139Tyra GrahnGöteborgs SK35:50+17:37
140Albin LarssonFilipstads OK35:54+17:41
141Marius HovmöllerSöders-Tyresö35:57+17:44
142Ella GrahnGöteborgs SK36:05+17:52
143Vera Nykvist36:23+18:10
144Isabella SjögrenOK Ravinen36:33+18:20
145Alfons StenilsOK Hällen36:44+18:31
146Alexander AnderssonJärfälla OK37:01+18:48
147Sophie WiduchKarlskrona SOK37:23+19:10
148Axel BorellOK Linné37:30+19:17
149Ossian OláRånäs OK37:32+19:19
150Amanda BlidefalkOK Södertörn37:42+19:29
151Elvin LundbergOK Kåre37:57+19:44
152Ingrid EngmanIFK Lidingö SOK38:02+19:49
153Simon OlssonSidensjö IK38:09+19:56
154Märta MannelqvistOK Nolaskogsarna38:21+20:08
155Emil HofflanderGöteborg-Majorna OK38:23+20:10
155Emma ByströmOK Nolaskogsarna38:23+20:10
157Simon HälldalGävle OK38:24+20:11
158Solveig WallentinLerums SOK38:32+20:19
159Selma LeonTrollhättans SOK38:39+20:26
160Lovisa PerssonDomnarvets GoIF38:40+20:27
161Gabriel SlättOK Alehof38:45+20:32
162Märta Gillman WikstrandOK Linné38:48+20:35
163Robin PerssonOK Djerf38:52+20:39
163Telma PruthSkogsluffarnas OK38:52+20:39
165Erik HörnqvistOK Renen38:55+20:42
165Märta FalkenströmSkogsluffarnas OK38:55+20:42
167Stina PerssonSkogslöparna39:18+21:05
168Sally ArvidssonSkogslöparna39:36+21:23
169Elsa WoxlinSkogslöparna39:37+21:24
169Emilie ErikssonÖstersunds OK39:37+21:24
171Emma PerboSkogslöparna39:44+21:31
172Olle LoréSundsvalls OK40:16+22:03
173Ingrid AndreassonIFK Göteborg40:20+22:07
174Olle BladlundKarlsbyhedens OK40:59+22:46
175Leo BertsOK Alehof41:34+23:21
176Andreas WesterlundHerrljunga SK Skid O Ol41:42+23:29
177Walter VikmanOK Linné42:00+23:47
177Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb42:00+23:47
179Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL42:22+24:09
180Sonia KurashovaFK Åsen42:32+24:19
181Karin WestströmAlvesta SOK43:14+25:01
182Björn BlomströmIF Thor43:40+25:27
183Sandra MortensenMo o-klubb43:46+25:33
183Ulrikke Visted-HansenGjø-Vard OL43:46+25:33
185Dante CahierIK Uven43:54+25:41
186Fabian WästlundOK Tyr44:07+25:54
187Astrid LindgrenLidköpings VSK44:27+26:14
188Ida AnderssonTullinge SK44:41+26:28
189Anna Elizabeth Fontes AarbuVarteig OL45:07+26:54
190Ole Petter Visted-HansenGjø-Vard OL45:14+27:01
191Anton FaxénVäxjö OK45:27+27:14
192Linn ThuressonSkåneslättens OL46:13+28:00
193Gustav EssungerSjövalla FK46:43+28:30
194Anna PåveIF Thor47:09+28:56
195Johannes BlomqvistBredareds IF47:21+29:08
196Sixten EliassonKarlskrona SOK47:42+29:29
197Anton CarlströmFK Boken48:37+30:24
198Julia PéclardOK Kåre49:06+30:53
199Elias LundbladMarkbygdens OK49:59+31:46
200Ebba SundlingOK Njudung50:49+32:36
201Erik SjölanderTäby OK51:41+33:28
202Kajsa WilénLeksands OK51:44+33:31
203Noel GalinSurahammars SOK52:36+34:23
204Alice Liljecrantz AlsingSurahammars SOK52:38+34:25
205Elin JavehedTäby OK55:17+37:04
206Tova HolmstrandArboga OK56:21+38:08
207Lovisa NederheimTäby OK59:37+41:24
208Ellen BjörklundOK Tyr1:03:52+45:39
209Stina SperlingHaninge SOK1:06:27+48:14
210Simon WallmanOK Skogsvargarna1:08:44+50:31
211Johannes DahlbergIK Trenne Ullared1:22:53+1:04:40
Hannes PellaVittjärvs IKej godkänd
Olle HedströmTenhults SOKej godkänd
Adele Øen SkålandTrøsken ILej godkänd
Tuomas MatilainenEspoon Suuntaej godkänd
Robin BernhedRånäs OKej start
Filip HälldalGävle OKej start
Molly LindelöfSträngnäs-Malmby OLej start
Harry NorellSnättringe SKej start
Love NorellSnättringe SKej start
Agnes OlssonOK Trananej start
Axel Persson-JFK Göingarnaej start
Lukas WebbCambridge Sports Unionej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser