Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Lätt 2,5

2 400 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Michael NilssonAndrarums IF22:44
2Malva LarssonOK Orion24:08+1:24
3Anders NilssonBromma-Vällingby SOK24:32+1:48
4Sandra NilssonBromma-Vällingby SOK26:27+3:43
5Amanda LindgrenLinköpings OK27:07+4:23
6Annika JosefssonOK Kolmården28:18+5:34
7Andrea PorubskaSK Triturus Nitra31:45+9:01
8Ronja JuhlinGagnefs OK31:54+9:10
9Erik ForslinForsa OK32:33+9:49
10Ylva ForslinForsa OK32:39+9:55
11Cátia OlaioCOC32:52+10:08
12Ayan LingIK Hakarpspojkarna33:32+10:48
13Ester RehnmanVandrarringen36:28+13:44
14Karin HolmgrenGamleby OK37:22+14:38
15Eskild Gemmer HanghøjBallerup OK37:49+15:05
16Asbjørn Gemmer HanghøjBallerup OK37:50+15:06
17Linnea NeusselWilhelmina OK38:00+15:16
18Pelle NeusselWilhelmina OK38:06+15:22
19Hanna NeusselWilhelmina OK38:08+15:24
20Eric FridénOK Gränsen38:11+15:27
21Mats FridénOK Gränsen39:18+16:34
22Martin NybergSnättringe SK41:26+18:42
23Gabriel GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb43:35+20:51
24Zhang ZitaiO-Ringen Academy ( CHN - New Star )44:24+21:40
25Anita AnderssonValbo AIF44:35+21:51
26Ji TianranO-Ringen Academy ( CHN - New Star )45:33+22:49
27Liv LindOK Skärmen46:45+24:01
28Alexander BjärbyFrosta OK48:35+25:51
29David FredrikssonGarphyttans IF48:44+26:00
30David GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb49:30+26:46
31Sabine GreterIK Stern49:50+27:06
32Lena LarssonOK Klemmingen50:25+27:41
33Helena SvenssonOK Vilse 8753:07+30:23
34Han ChengzeO-Ringen Academy ( CHN - New Star )53:58+31:14
35Polly Von ZweigbergkSundbybergs IK54:26+31:42
36Malin ErlandssonVimmerby OK54:32+31:48
37Mia WahlströmSOK Viljan54:49+32:05
38Wiktor EngesAttunda OK55:21+32:37
39Eva JohanssonOK Skogsvargarna55:49+33:05
40Marlene GrahnÖrkelljunga FK55:51+33:07
41Isac WadmanIFK Mora OK56:59+34:15
41Anna WidmanSundsvalls OK56:59+34:15
43Anna WadmanIFK Mora OK57:06+34:22
44Hampus AlzénGustavsbergs OK1:05:25+42:41
45Silvia FuchsOLG Galgenen1:06:13+43:29
46Curt BalckIFK Lidingö SOK1:09:18+46:34
47Liu MiaoxuanO-Ringen Academy ( CHN - New Star )1:12:12+49:28
48Maria ÖqvistBergnäsets AIK1:15:06+52:22
49Annica HolstenHestra IF1:17:08+54:24
50Alex PruthSkogsluffarnas OK1:22:15+59:31
51Kirsten Wolff ThomsenSvendborg OK1:43:55+1:21:11
Luzia KlauserOLG Rymenzburgej godkänd
Patricia BengtssonOK Tyrej start
Emil Melin Ganc-PetersenFossum IFej start
Margaretha GranbergWaxholms OKej start
Kajsa SandewallUmeå OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser